Hejduk proti St. Louis řádil, tři góly a tři asistence

NEW YORK

Divoký zápas viděli v nedělním programu NHL diváci v Coloradu. Velkou měrou k tomu přispěl český hokejista Milan Hejduk, když pomohl svému týmu k výhře nad St. Louis třemi góly a třemi asistencemi. Laviny nakonec smetly soupeře v poměru 9:5. Dominik Hašek pomohl svému týmu k vítězství 5:2 proti Carolině.

Hejduk si své gólové úspěchy rozložil do všech tří třetin. První dějství vůbec nenaznačovalo, že by se mělo jednat o tak divoký zápas. Oba týmy šly do kabin za stavu 1:1, za soupeře otevíral skóre v 11. minutě McClement.

Druhá třetina už byla ovšem v režii domácích, Laviny v ní roznesly svého soka 5:1 a rozhodly tak o čtyřbrankovém rozdílu, který nakonec skončil až výsledkem 9:5. Mezi hokejisty, kteří se zapsali do kanadského bodování patří také Jaroslav Hlinka, který přihrával na jednu z dvou branek svého spoluhráče Stastného. Za hosty chytal 11 minut Schwarz, který ze čtyř střel inkasoval jednu branku.

Utkání New Yorku Rangers proti Ďáblům z New Jersey přineslo rozuzlení až v prodloužení. Jedinou branku utkání vstřelil v 61. minutě veterán Shanahan. Rozdíl jedné branky v konečném skóre se zrodil také v Chicagu, kde Plameny z Calgary vyhrály 3:2. Za domácí otevíral skóre Robert Lang. Ten si při druhé brance Chicaga s Havlátem připsal také asistenci.

V posledním nedělním utkání se podařilo hokejistům Detroitu vyhrát na domácím ledě nad Carolinou 5:2. Velký podíl na tom měl domácí Hudler, který si během utkání připsal tři asistence. Za hosty si připsal jeden bod do kanadského bodování za asistenci také František Kaberle. Dominik Hašek odchytal za domácí celý zápas a ze sedmnácti střel inkasoval dvakrát.

New York Rangers - New Jersey 1:0 PP. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 61. Shanahan. Střely na branku: 29:17. Diváci: 18 200.
Colorado - St. Louis 9:5 (1:1, 5:1, 3:3)
Branky: 16., 26. a 53. Hejduk, 31. a 48. Stastny (na první Hlinka, na druhou Hejduk), 32. a 55. Wolski, 35. Clark (Hejduk), 38. Smyth (Hejduk) - 11. a 26. z trest. stř. McClement, 41. Weight, 42. Perron, 60. Stempniak. Marek Schwarz odchytal za St. Louis 11 minut, z 4 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zákroků měl 75 procent. Střely na branku: 29:28. Diváci: 15 476.
Chicago - Calgary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 11. Lang, 55. Byfuglien (Lang, Havlát) - 28. Nolan, 52. Sarich, 54. Langkow. Střely na branku: 37:29. Diváci: 13 382.
Detroit - Carolina 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 5. Filppula (Hudler), 27. Franzen (Hudler), 33. Lilja (Hudler), 58. Dacjuk, 58. Holmström - 21. a 31. Cole (na druhou F. Kaberle). Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 17 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 38:17. Diváci: 19.609.