Hemský pomohl Oilers třemi asistencemi, Vokoun neudržel čisté konto

NEW YORK

Tři z pěti zápasů, které byly v úterý na programu NHL, skončily až po samostatných nájezdech. Mezi nimi bylo i utkání, v nichž český forvard Aleš Hemský pomohl Edmontonu k výhře třemi přesnými asistencemi. Brankář Tomáš Vokoun přišel o čisté konto 11 sekund před koncem zápasu a Panters prohráli s Calgary také po samostatných nájezdech. Pittsburgh vysoko prohrál na ledě drsné Philadeplphie 8:2.

Skvělý večer prožil v dresu Edmontonu Čech Aleš Hemský, když třikrát přesně nahrával na branky Olejářů v utkání proti St. Louis. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž český forvard sice neproměnil trestné střílení, ale Oilers přesto vyhráli. Rozuhodující trefu zaznamenal Horcoff.

Z výhry se naopak neradoval gólman Tomáš Vokoun, který přišel o nulu na svém kontě až jedenáct sekund před koncem třetí třetiny. Florida totiž vedla na svém ledě zásluhou Jokinenovy branky ve druhé třetině a Vokoun 34 zákroky držel Plameny na uzdě. V úplném závěru však přeci jen inkasoval z hole Jarome Iginly a v samostatných nájezdech pustil střelu Huseliuse. Panteři neproměnili ani jedno trestné střílení a připsali si pouze bod.

"Vypadalo to, že získáme dva body, ale nakonec to tak bohužel nedopadlo, měli jsme to udržet," litoval po zápase jediný střelec domácích a kapitán Panterů Jokinen.

Lecavalier znovu skóroval

Nájezdy rozhodovaly rovněž zápas mezi Montrealem a Tampou. Po bezbrankové první třetině otevřeli domácí Canadiens skóre po 47 sekundách hry, ale o necelou minutu později odpověděly Blesky díky svému kanonýrovi Lecavalierovi. Podíl na jeho brance si připsal i Filip Kuba. Tampa se ve druhé třetině dostala do vedení a bod pro domácí zachraňoval Tomáš Plekanec.

Na zápas ve Philadelphii nebudou jistě rádi vzpomínat Tučňáci z Pittsburghu, kteří v úterý nestačili vysoko na domácí tým. Na výhře 8:2 pro Flyers se nejvíce podílel Joffrey Lupul, který si připsal hattrick a k němu další tři asistence. Druhým hattrickem se blýsknul také domácí R. J. Umberger. Poslední branku Penguins zaznamenal v přesilové hře Petr Sýkora. "To se moc často nestává," poznamenal Lupul k husarskému kousku Letců.

Poslední uterní utkání vyhráli doma Žraloci ze San Jose nad Minnesotou 4:1. Divočáky skolily především tři zásahy v průběhu druhé části, z nichž dva zaznamenal Bernier. V závěrečné třetině se hosté vzmohli pouze na zkorigování výsledku brankou Radivojevice.

Navzdory trpké porážce Sharks od Buffala minulý týden si tak domácí připsali jedno z nejjasnějších vítězství v sezóně. "Pokaždé když vysoko prohrajete, pak to chcete napravit a zvlášt na domácím stadiónu," řekl po zápase brankář San Jose Nabokov, který čelil sedmatřiceti střelám Minnesoty.

Philadelphia - Pittsburgh 8:2 (2:2, 3:0, 3:0)
Branky: 2., 4. a 45. Lupul, 29., 31. a 58. Umberger, 40. Knuble, 47. Coburn - 13. R. Whitney, 15. Sýkora. Zásahy brankářů: Biron 22/2 - Sabourin 25/5, Conklin 15/3. Diváci: 19 409.
Montreal - Tampa Bay 2:3 po SN. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. Kovaljov, 56. Plekanec - 22. Lecavalier (Kuba), 29. A. Roy, rozhodující nájezd B. Richards. Zásahy brankářů: Price 31/2 - Denis 30/2. Diváci: 21 273.
Florida - Calgary 1:2 po SN. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. O. Jokinen - 60. Iginla, rozhodující nájezd Huselius. Zásahy brankářů: Vokoun 35/1 - Kiprusoff 33/1. Diváci: 12 499.
St. Louis - Edmonton 4:5 po SN. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. a 37. Weight, 7. Backes, 28. Boyes - 16. a rozhodující nájezd Horcoff (Hemský), 22. Penner (Hemský), 34. Souray (Hemský), 56. Pisani. Zásahy brankářů: Toivonen 29/4 - Garon 24/4. Diváci: 14 329.
San Jose - Minnesota 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 29. a 34. Bernier, 3. Pavelski, 25. Grier - 51. Radivojevič. Zásahy brankářů: Nabokov - 37/1 - Backstrom 30/4. Diváci: 17 064.