Havlát pomohl dvěma góly k vítězství Chicaga nad LA

NEW YORK

Český útočník Martin Havlát pomohl ve středečním utkání NHL Chicagu dvěma góly k vítězství 6:3 nad Los Angeles a byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Hráči Blackhawks tak přerušili sérii čtyř proher a v tabulce Centrální divize přenechali poslední příčku Nashvillu.

Chicago se před domácím publikem prezentovalo důsledným fyzickým pojetím a o osudu zápas bylo rozhodnuto prakticky během první čtvrthodiny, kdy Los Angeles inkasovalo tři góly."Chceme být tým, proti kterému se těžko hraje. Když jdete soupeři hodně do těla, tak vytváříte víc prostoru pro hru s pukem," vysvětloval po utkání Tuomo Ruutu, který patřil ve fyzických střetech k nejaktivnějším.

Stejně jako Havlát zaznamenal dvě branky i útočník New York Rangers Martin Straka, který ukončil 11 zápasů trvající gólový půst a v duele s Washingtonem byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Na zásazích českého útočníka se asistencemi podíleli jeho krajané Jaromír Jágr a Michal Rozsíval. Ofenzivní podpora českých hráčů z New Yorku však k vítězství nevedla a Rangers podlehli na ledě nejslabšího týmu soutěže Washingtonu 4:5 v prodloužení. "Zápas jsme nezvládli. Nedařilo se nám s pukem, nevycházela nám střídání," kroutil po utkání hlavou kouč Rangers Tom Renney, jehož svěřenci prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen Aleš Kotalík, který se podílel gólem a asistencí na vítězství Buffala 5:3 s NY Islanders. Sabres měli zápas na domácím ledě pod kontrolou do 30. minuty, kdy si vypracovali už tříbrankový náskok. Hosté ale v závěru prostřední části a v úvodu poslední třetiny snížili a jistotu vrátil domácím až gól Jochena Hechta. "Už jsme sehráli lepší zápasy, ale taky byly duely, v nichž jsme nadělali ještě víc chyb. Je legrační, jak se to někdy sejde," hodnotil s odlehčením kouč Buffala Lindy Ruff.

Sobotka poprvé asistoval

Hokejisté Columbusu přesně po týdnu porazili opět Colorado, po devítigólové přestřelce z minulé středy bylo ale včerejší utkání především duelem obran a diváci viděli za celý zápas pouhých jednatřicet střel, z nichž čtyři skončily v síti Lavin, zatímco domácí inkasovali jednou. "Šancí bylo poskrovnu, skoro žádné střely. Byl to poněkud frustrující zápas," prohlásil po zápase český útočník Colorada Milan Hejduk, který po sedmizápasové šňůře vyšel gólově naprázdno. V dresu Columbusu asistovali Jan Hejda a Jiří Novotný.

Šestý zápas v dresu Bostonu odehrál po příchodu z farmy Vladimír Sobotka. Bývalý útočník Slavie, jenž byl 24. listopadu povolán z týmu AHL v Providence, se dostal dvanáctkrát na led, celkem odehrál 7,5 minuty a svou premiérovou asistencí v NHL se podílel na gólu Nokelainena, který v 17. minutě duelu v Atlantě otevřel skóre. Domácí pak v polovině zápasu převzali režii, Bruins ale dvěma brankami v závěru strhli vedení na svou stranu.

One-team-show byla k vidění na ledě Caroliny, kam zavítali hráči Ottawy. Senátorům se sice už po necelých šesti minutách zranila brankařská jednička Ray Emery, Martin Gerber ale svého kolegu kvalitně zastoupil a připsal si čisté konto. Přestože byli domácí střelecky aktivnější, lovil puk ze sítě pouze Cam Ward v brance Hurricanes, a to hned šestkrát.

Pětadvacet minut stačilo hokejistům Vancouveru na ledě Anaheimu, aby si vytvořili rozhodující tříbrankový náskok. Domácí sice dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, do prodloužení ale zápas nedovedli.

Buffalo - NY Islanders 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Branky: 9. Pratt, 25. Lydman, 25. Kotalík, 30. D. Roy (Kotalík), 49. Hecht - 27. Šatan, 37. Park (Martínek), 44. Sillinger. Zásahy brankářů: Miller 31/28 - DiPietro 41/36. Diváci: 18 690.
Washington - NY Rangers 5:4 v prodl. (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 16. a 36. Motzko, 45. Ovečkin, 50. J. Schultz, 64. M. Green - 14. a 49. Straka (na první Jágr, na druhou Rozsíval), 13. Gomez, 53. Shanahan. Zásahy brankářů: Kölzig 23/19 - Lundqvist 35/30. Diváci: 12 553.
Atlanta - Boston 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 31. a 32. Recchi, 37. Kovalčuk - 17. Nokelainen (Sobotka), 26. Schaefer, 39. G. Murray, 57. Lučič, 60. Savard. Zásahy brankářů: Hedberg 32/28 - Auld 26/23. Diváci: 14 265.
Columbus - Colorado 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 11. Malhotra, 32. Boll (Hejda), 55. Beech (Novotný), 60. Fjodorov - 24. Guite. Zásahy brankářů: Norrena 16/15 - Theodore 15/12. Diváci: 13 150.
Carolina - Ottawa 0:6 (0:3, 0:0, 0:3)
Branky: 2. a 52. Heatley, 6. Fisher, 20. Spezza, 49. Donovan, 57. McAmmond. Zásahy brankářů: Ward 26/20 - Gerber 31/31, Emery 1/1. Diváci: 15 268.
Chicago - Los Angeles 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 14. a 26. Havlát (na první Lang), 4. T. Ruutu, 15. Keith, 48. Toews, 58. Sharp - 20. Handzuš, 37. O´Sullivan, 47. Kopitar. Zásahy brankářů: Chabibulin 28/25 - Aubin 9/6, Quick 27/24. Diváci: 12 534.
Anaheim - Vancouver 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 26. Pronger, 59. Schneider - 18. Raymond, 19. D. Sedin, 25. Jaffray. Zásahy brankářů: Giguere 20/17 - Sanford 35/33. Diváci: 17 174.