Pittsburgh - Detroit 5:1Pastrňák i další Češi gólově mlčeli. Hronek po zásahu pukem do obličeje nedohrál

Čeští hokejisté se v noci z neděle na pondělí v zámořské NHL gólově neprosadili. Ani bod si nepřipsal elitní forvard David Pastrňák při výhře Bostonu nad New Yorkem Rangers 3:1. Dál se však dělí o čelo pořadí kanonýrů s Austonem Matthewsem, který se při porážce Toronta v Buffalu 2:5 rovněž neprosadil. Bod za asistenci si připsal Dominik Kubalík, jehož Chicago ale podlehlo Winnipegu 2:3. Hodně nepříjemný konec zápasu zažil detroitský obránce Filip Hronek.

Oslava gólu Pittsburghu. Jevgenij Malkin (71), Bryan Rust (17) a Patric Hornqvist (72).

Boston si nedělní výhrou upevnil vedení v celé NHL. Bruins v New Yorku skórovali v závěrech třetin. V té první poslal hosty do vedení Charlie McAvoy a ve druhé pak jeho jmenovec Coyle zvýšil dokonce v oslabení.

Deset minut před koncem zápasu pak pokazil čisté konto Jaroslavu Halákovi v početní převaze Mika Zibanejad, jenže 13 sekund před závěrečnou sirénou definitivně pojistil výhru Bostonu při risku soupeře bez brankáře Partice Bergeron.

Kubalík ve své první sezoně v NHL potvrzuje pověst kanonýra a na kontě má více gólů než přihrávek (23+13), ale ve Winnipegu se zapsal mezi asistenty. Český útočník mohl zpoza levého kruhu vystřelit přes obránce, ale posunul puk na Jonathana Toewse, po jehož pasu vyrovnal Patrick Kane na 2:2.

Nerozhodný stav zlomil ve 42. minutě Nathan Beaulieu střelou od modré čáry a viditelně si oddechl, protože se trefil poprvé v ročníku.

Útočník Patric Hörnqvist zařídil dvěma góly a přihrávkou vítězství hokejistů Pittsburghu 5:1 nad Detroitem. Třiatřicetiletého Švéda přitom fanoušci ještě krátce po utkání velebili jako autora hattricku, kterého by v NHL dosáhl potřetí, rozhodčí ale posléze přisoudili jeho úvodní branku Samu Laffertymu.

Detroit se sice na soupeřově ledě dostal v 6. minutě do vedení, avšak domácí celek ještě v první třetině skóre otočil. V druhé části pak Penguins přidali další tři góly, z toho dva Hörnqvist, vyhlášený první hvězdou zápasu.

Čeští hokejisté nebodovali. Neprosadil se ani domácí Dominik Simon ani detroitský zadák Filip Hronek, který utkání po zásahu pukem do obličeje nedohrál. Red Wings prohráli čtvrtý zápas za sebou a po 47. porážce zůstali s velkým odstupem nejhorším týmem v lize.

Pittsburgh - Detroit 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 23. a 32. Hörnqvist, 8. Lafferty, 15. Letang, 28. Crosby - 6. Filppula. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 654. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Crosby, 3. Agozzino (všichni Pittsburgh).
NY Rangers - Boston 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Zibanejad - 20. McAvoy, 39. Coyle, 60. Bergeron. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Halák, 3. Bergeron (všichni Boston).
Carolina - Edmonton 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. a 55. Aho, 1. T. van Riemsdyk - 36. a 64. J. Archibald, 7. Draisaitl, 35. Yamamoto. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16 860. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Aho, 3. Slavin (oba Carolina).
Vancouver - Anaheim 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 31. E. Pettersson - 6. a 28. Henrique, 13. D. Grant, 46. Steel, 54. Guhle. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Q. Hughes (Vancouver).
Ottawa - Dallas 4:3 (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. Pageau, 19. B. Tkachuk, 50. Ennis, 64. Anisimov - 4. J. Klingberg, 19. Johns, 55. Pavelski. Střely na branku: 46:39. Diváci: 13 150. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Pageau, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).
New Jersey - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. J. Anderson, 24. Merkley, 32. Palmieri, rozhodující sam. nájezd Bratt - 3. Peeke, 7. Werenski, 49. Stenlund. Střely na branku: 26:55. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Merkley, 3. J. Anderson (všichni New Jersey).
Nashville - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 28. C. Smith, 58. Turris - 31. Bozak. Střely na branku: 24:39. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Turris, 3. C. Smith (všichni Nashville).
Buffalo - Toronto 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 22. J. Larsson, 30. Sheary, 47. Eichel, 47. Okposo, 48. Vesey - 32. Korškov, 43. Hyman. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Ristolainen, 3. Okposo (všichni Buffalo).
Winnipeg - Chicago 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 27. Appleton, 36. Roslovic, 42. Beaulieu - 16. Carpenter, 40. P. Kane (Kubalík). Střely na branku: 38:33. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Appleton, 2. Beaulieu, 3. Kulikov (všichni Winnipeg).