Hosté byli stoprocentně úspěšní, z Čechů bodoval jen T. Kaberle

NEW YORK

Stoprocentní bilanci měli ve čtyřech pátečních zápasech kanadskoamerické NHL hostující celky. Největším rozdílem se podařilo zvítězit Torontu, které na ledě Atlanty vyhrálo 4:0. Hráči Maple Leafs tak úspěšně začali svou šňůru sedmi zápasů na soupeřových kluzištích. Jednou asistencí se na výhře podílel český obránce Tomáš Kaberle.

Toronto tak v posledních zápasech potvrzuje vzestup formy, vyhrálo již v šestém ze posledních sedmi utkání. Vydatnou měrou se na úspěchu podílel brankář Vesa Toskala, který pochytal všech čtyřiadvacet střel Atlanty a vychytal své osmé čisté konto v kariéře.

Minnesota vyhrála v Anaheimu především zásluhou skvělé druhé třetiny, která vyzněla v její prospěch v poměru 4:0. Kačery srazila vlastní nedisciplinovanost, když brankám ve druhé třetině vždy předcházel faul domácích hráčů. Anaheimu se už pak v závěru podařilo skóre zásluhou Maye a Bertuzziho jen zkorigovat na 2:5.

Dvakrát se hokejisté Washingtonu ujali v zápase s Buffalem vedení, přesto nakonec odcházeli poraženi. Hosté tak s Capitals v této sezóně ještě neprohráli. Rozhodující gól si připsal v 57. minutě Tim Connolly, který v kleče dorazil puk za Kölzigova záda.

V zápase s Calgary měli sice hokejisté domácí Caroliny střeleckou převahu, v brance Plamenů ale zářil Fin Mikka Kiprusoff. K výhře svého týmu 4:3 přispěl třiatřiceti úspěšnými zákroky. Carolina sice i přes prohru i nadále vévodí tabulce Jihozápadní divize, ale z posledních deseti zápasů odcházela sedmkrát poražena.

Washington - Buffalo 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 14. Ovečkin, 21. Backström, 46. Laich - 19. Roy, 39. Afinogenov, 41. Stafford, 57. Connolly, 59. Hecht. Zásahy brankářů: Kölzig 29/25 – Miller 23/20 . Diváci: 17 035.
Atlanta - Toronto 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 57. a 59. Ponikarovskij (na první T. Kaberle), 28. Devereaux, 31. Sundin. Zásahy brankářů: Lehtonen 35/31 - Toskala 24/24 . Diváci: 16 424.
Carolina - Calgary 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 6. Larose, 36. Adams, 48. Cullen - 5. Huselius, 35. Boyd, 41. Iginla, 52. Phaneuf. Zásahy brankářů: Ward 21/17 - Kiprusoff 36/33. Diváci: 15 536.
Anaheim - Minnesota 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Branky: 54. May, 60. Bertuzzi - 13. Voros, 26. Gáborík, 27. Belanger, 36. Rolston, 37. Burns. Zásahy brankářů: Giguere 9/6, Hiller 10/8 - Harding 30/28 . Diváci: 17 174.