Vítězství Rangers v české režii, Straka gól a asistenci

Formace vedená českým hokejistou Martinem Strakou přispěla velkým dílem k vítězství New Yorku Rangers nad Pittsburghem 4:0. Straka si v utkání připsal dva body za gól a asistenci, Rozsíval měl dokonce tři gólové přihrávky a Jágr asistoval jednou. Tomáš Vokoun pomohl Floridě vychytat vítězství na ledě Montrealu, když úspěšně kryl třiadvacet střel, dvě mu za záda prošly.

Jezdci z New Yorku se v utkání proti Pittsburghu radovali již ve druhé minutě. Při první brance Scotta Gomeze si asistenci připsali Martin Straka a Jaromír Jágr. Po půlhodině hrací hry domácí rozhodli o svém vítězství, nejprve se trefil Straka a ve 34. minutě byl podruhé úspěšný Gomez. Rangers vděčí také brankáři Lundqvistovi, který z 18 střel, které na něho mířily nepustil ani jednu.

V utkání Carolina - Toronto se rozhodovalo o dělbě bodů až v prodloužení. Zápas v němž proti sobě nastoupili bratři Kaberleové nakonec skončil šťastněji pro Františka Kaberleho, který se svým týmem slavil vítězství 3:2. Sám si v utkání připsal jednu asistenci. Tomáš Kaberle se podílel na obou brankách svého týmu, ale k úspěchu to nakonec nevedlo. Na první branku nahrával, druhou ve 39. minutě zápasu vstřelil sám.

Vokoun slavil výhru

Utkání bohaté na góly viděli diváci v Atlantě. Domácí si tam poradili s Tampou Bay 6:2 i díky asistenci Holíka, který přihrával na první gól v 8. minutě jenž vstřelil Exelby. Václav Prospal v závěru zápasu svým úspěšným zásahem na 5:2 už jen korigoval skóre.

Český brankář Tomáš Vokoun má lví podíl na tom, že jeho Panteři uspěli ledě Montrealu 3:2. Před jednadvaceti tisíci diváky kryl úspěšně 23 střel soupeře, a i když za svá záda dvě střely pustil, mohli se hosté nakonec radovat z těsné výhry.

V dalších utkáních si už jen připsali po jedné asistenci Zbyněk Michálek, který pomohl k vítězství svého Phoenixu, Erat, Klesla a nakonec i Krajíček v dresu Vancouveru, který v závěru zápasu slavil výhru 5:0 nad New Jersey.

Boston - Ottawa 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Kobasew, 59. Lucic - 13. a 49. Spezza, 31. Richardson. Zásahy brankářů: Auld 27/24 - Gerber 28/26. Diváci: 14 874.
New York Rangers - Pittsburgh 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 2. a 34. Gomez (na první Straka, Jágr, na druhou Rozsíval), 31. Straka (Rozsíval), 53. Drury (Rozsíval). Zásahy brankářů: Lundqvist 18/18 - Sabourin 31/27. Diváci: 18 200.
Philadelphia - Phoenix 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 13. Hartnell, 28. M. Richards - 38. Yandle, 40. Sjöström, 47. Mueller (Z. Michálek). Zásahy brankářů: Biron 42/39 - Bryzgalov 28/26. Diváci: 19 211.
Carolina - Toronto 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 59. Stillman (F. Kaberle), 60. Whitney, 65. Walker - 18. Devereaux (T. Kaberle), 39. T. Kaberle. Zásahy brankářů: Grahame 36/34 - Toskala 38/35. Diváci: 17 045.
Atlanta - Tampa Bay 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Exelby (Holík), 16. Recchi, 18. Vjačeslav Kozlov, 26. Thorburn, 50. Kovalčuk, 56. Dupuis - 35. Ward, 53. Prospal. Zásahy brankářů:Lehtonen 34/32 - Holmqvist 9/6, Denis 15/12. Diváci: 14 060.
Montreal - Florida 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 49. a 60. Markov - 15. Stümpel, 19. McLean, 48. Weiss. Zásahy brankářů: Price 30/27 - Tomáš Vokoun 25/23, úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 21 273.
Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 41. Gáborík, 47. Belanger, 59. Rolston - 9. Arnott, 32. Dumont (Erat). Zásahy brankářů: Harding 32/30 - Ellis 31/28. Diváci: 18 568.
Edmonton - Dallas 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Penner - 4. Halpern, rozhodující nájezd Zubov. Zásahy brankářů: Roloson 36/35 - Turco 34/33. Diváci: 16 839.
Columbus - Calgary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 27. Glencross (Klesla) - 4. Aucoin, 24. Tanguay, 29. Iginla. Zásahy brankářů: Leclaire 23/20 - Kiprusoff 37/36. Diváci: 13 181.
San Jose - Anaheim 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 23. Perry, 38. Ryan. Střely na branku: 20:16. Diváci: 17 197.
Vancouver - New Jersey 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 29. a 48. Näslund, 3. Miller, 22. Kesler, 23. Linden (Krajíček). Zásahy brankářů: Luongo 32/32 - Brodeur 24/19. Diváci: 18 630.