Lang s Havlátem rozhodli o výhře Chicaga, Hašek pomohl k vítězství

Čeští hokejisté Robert Lang s Martinem Havlátem v dresu Blackhawks popravili ve středečním zápase NHL Predátory z Nashvillu. Společně zařídili tři z pěti branek svého Chicaga. Zatímco Lang vsítil dva góly, Havlát třikrát asistoval. Gólman Detroitu Dominik Hašek si připsal 18 úspěšných zákroků proti Králům z LA a pomohl Red Wings k desáté výhře z jedenácti zápasů. Na konečném skóre 6:2 měl také svůj podíl Jiří Hudler, který vsítil jednu branku.

Domácí hokejisté Detroitu měli v Joe Louis Aréně bleskový vstup. Skóre otevřel Švéd Zetterberg, o sedm minut později na něj navázal Jiří Hudler. Los Angeles sice do konce třetiny snížilo díky Brownovi, ale konečnou porážku 6:2 neodvrátilo. Kings vyslali na Dominika Haška v masce Red Wings dvacet střel, za záda mu prošly dvě, a český brankář tak vychytal další výhru. Rudá křídla vyhrála deset z jedenácti posledních zápasů.

Vítězný večer prožili čeští hráči Robert Lang s Martinem Havlátem v barvách Chicaga. Proti Nashvillu zařídil první jmenovaný dvě branky a na obě mu přihrál právě bývalý hokejista Sparty. Havlát poté ještě asistoval u čtvrtého gólu Sharpa. Chicago porazilo Predátory 5:2. Za hosty jednou přihrával na gól Marek Židlický.

Obhájce Stanley Cupu Anaheim vyhrál až v prodloužení

V prodloužení vybojovali výhru Kačeři z Anaheimu nad Coloradem. Laviny sice vedly v Honda Center brankou McCormicka až do začátku třetí dvacetiminutovky, pak ale srovnal domácí Pronger. "Vytvořili jsme si hodně šancí a pokud bychom to dokázali v každém zápase, pak bychom vyhrávali pravidelně," řekl po utkání obránce Ducks Schneider který rozhodl v prodloužení.

Na jediný gól NY Islanders přihrával Čech Martínek v zápase proti Bufallu. Hosté rozhodli o dvou bodech dvě minuty před koncem závěrečné části brankou Afinogenova. Hvězdou večera se stal v Nassau Veterans Memorial Coliseum gólman Sabres Miller, který čelil 43 střelám. "Dělali jsme všechno možné, jen ho nedokázali překonat," litoval neproměněných šancí kapitán domácích Bill Guerin.

NY Islanders - Buffalo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. Witt (Martínek) - 7. Roy, 58. Afinogenov. Zásahy brankářů: DiPietro 17/2 - Miller 43/1. Diváci: 10 806.
Chicago - Nashville 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)
Branky: 4. a 24. Lang (na obě Havlát), 11. a 39. Sharp (na druhou Havlát), 6. Byfuglien - 25. Dumont (Židlický), 26. Bonk. Zásahy brankářů: Khabibulin 21/2 - Ellis 28/3, Mason 2/2. Diváci: 14 151.
Detroit - Los Angeles 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 1. Zetterberg, 8. Hudler, 24. Holmström, 32. Cleary, 41. Franzén, 49. Filppula - 19. Brown, 21. O'Sullivan. Zásahy brankářů: Hašek 20/2 - LaBarbera 35/6. Diváci: 19 516.
Anaheim - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Pronger, 64. Schneider - 29. McCormick. Zásahy brankářů: Hiller 12/1 - Budaj 37/1. Diváci: 17 174.