Rubriky:

NHL

Jestřábí letka v čele s Langem zazářila proti Nashvillu

20. prosince 2007 13:20 - CHICAGO

Chicago Blackhawks porazilo ve středečním zápase NHL Predátory z Nashvillu zejména díky dvěma gólům Roberta Langa. „Byl jsem překvapený, kolik jsem měl prostoru a času, abych mohl přesně zakončit,“ divil se po utkání bývalý útočník Detroitu Lang, který poprvé v sezóně nastoupil ve formaci s Martinem Havlátem a finským mladíkem Petri Kontiolou.

„Byl to jeden z těch důležitých zápasů. Je pěkné mít celé utkání hru pod kontrolou,“ pochvaloval si Robert Lang vítězný duel s Nashvillem na serveru Chicago Tribune. „Všichni hráli výborný zápas a každá formace odvedla to, co se od ní očekává. Ti, co mají dávat branky, je dali a každý odvedl svou práci,“ dodal český forvard.

„Bylo příjemné brzy vést a hrát s náskokem v zádech,“ uvedl po zápase pětadvacetiletý Patrick Sharp, který stejně jako Lang vsítil Predátorům dva góly.

Shrnutí středečních zápasů NHL najdete ZDE:

Na obě Langovy trefy nahrával českému hokejistovi bývalý forvard Sparty Praha Martin Havlát, který přidal třetí asistenci v 19. minutě druhého dějství u gólu Sharpa. „Marty (Havlát) mě to skvěle naservíroval zpoza branky,“ pochválil Lang svého krajana v dresu Jestřábů na serveru sbrforum.com. „Byl jsem překvapený, kolik jsem měl prostoru a času, abych mohl přesně zakončit,“ divil se bývalý útočník Detroitu, jenž nastoupil ve formaci s Havlátem a Finem Kontiolou.

I Havlát si pochvaloval spolupráci nové Jestřábí lajny. „Robert (Lang) se výborně uvolnil a bylo to mnohem jednodušší. Byl vždy na správném místě a odehrál skvělý zápas,“ pochválil svého parťáka Havlát.

„Je to ta nejlepší formace, v které jsem kdy hrál,“ neskrýval nadšení Kontiola v rozhovoru pro Suntimes.com. „To nelze popsat, užíval jsem si to. Ti dva na sebe mluvili česky a já si pro sebe povídal finsky,“ svěřil se mladík, jenž byl do kádru Chicaga povolán v úterý z farmy a středeční duel byl jeho druhým zápasem v NHL.

th, Sport.cz

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..