Hejduk s Eliášem řídili výhry svých mužstev

NEW YORK

Český útočník Colorada Milan Hejduk se výraznou měrou podílel na výhře svého týmu 4:3 po prodloužení v zápase proti New Yorku Rangers. V druhé třetině se během čtyř minut dvakrát trefil a otočil na průběžných 2:1. Jezdcům pak k výhře nepomohla ani branka Michala Rozsívala, který je z devíti trefami nejlépe střílejícím obráncem.

Pod Rozsívalovu branku se podepsali útočníci Jaromír Jágr s Martinem Strakou. Právě útok Jágr-Straka-Gomez si z obou týmu vedl velice slušně, připsal si v hodnocení účasti na ledě dva kladné body. Lépe na to byl jen obránce Lavin Liles. Pro Jágra to byla již 926. asistence v zámořské lize a v této statistice se vyrovnal Stanu Mikitovi, kterému patří patnácté místo.

New Jersey dokázalo v poslední třetině otočit nepříznivě se vyvíjející stav, kdy po čtyřiceti minutách prohrávalo na ledě Edmontonu 0:1. Přesně pět minut před vypršením základní hrací doby vyrovnal po pasu Gionty Patrik Eliáš, který byl po zápase vyhlášen jeho prvního hvězdou. O pětatřicet vteřin později si oba hokejisté úlohu vyměnili, na konečných 3:1 pro Ďábly pak upravil gólem do prázdné branky Madden.

Patrik Eliáš nebyl jediným Čechem, který byl v nočních zápasech vyhlášen první hvězdou. Stejného ocenění se dočkal i obránce Buffala Jaroslav Špaček, který proti Philadelphii zaznamenal dvě asistence. Jednu z jeho nahrávek zužitkoval Aleš Kotálík, který v 45. minutě vyrovnával na 2:2.

Do sestavy Columbusu se po šestizápasové pauze způsobené zraněním vrátil David Výborný, do statistik se ale zapsal jen dvěma dvouminutovými tresty. Columbus ale i tak porazil Los Angeles 2:1, první gól domácích vstřelil po nahrávce Jana Hejdy Jiří Novotný.

Columbus - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 38. Novotný (Hejda), 41. Žerděv - 14. Cammalleri. Zásahy brankářů: Norrena 34/33 - LaBarbera 35/33.  Diváci: 14 034.
Buffalo - Philadelphia 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Stafford (Špaček), 45. Kotalík (Špaček), 58. Hecht - 23. J. Carter, 23. Lupul. Zásahy brankářů: Miller 22/20 - Biron 35/32.  Diváci: 18 690.
Pittsburgh - NY Islanders 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 19. Christensen, 25. J. Staal - 1. Šatan (Vašíček), 29. Hilbert, 51. Comeau, 52. Hunter. Zásahy brankářů: Sabourin 24/20 - DiPietro 26/24.  Diváci: 17 008.
Colorado - NY Rangers 4:3 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. a 28. Hejduk, 49. Svatoš (Hlinka), 62. Wolski - 14. Shanahan, 29. Rozsíval (Jágr, Straka), 30. M. Staal (Straka). Zásahy brankářů: Budaj 23/20 - Lundqvist 37/33.  Diváci: 16 612.
Edmonton - New Jersey 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 16. Pitkänen (Hemský) - 45. Eliáš, 46. Gionta (Eliáš), 60. Madden. Zásahy brankářů: Garon 32/30 - Brodeur 21/20.  Diváci: 16 839.
Calgary - Dallas 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 25. Tanguay, 37. Lombardi - 3. a 61. Ribeiro, 45. Hagman. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/20 - Smith 24/22.  Diváci: 19 289.