Hemský gólem a přihrávkou zařídil v NHL výhru Edmontonu nad Islanders

NEW YORK

Forvard Aleš Hemský přispěl v pondělním zápase NHL mezi jeho Edmontonem a NY Islanders dvěma kanadskými body k výhře Oilers. Spolu s brankářem Mathieu Garonem, který udržel čisté konto, pomohl čtyřiadvacetiletý český hokejista brankou a asistencí k vítězství kanadského celku 4:0. Marek Židlický v barvách Nashvillu si připsal stejný počet bodů, ovšem Predátorům to na ledě Anaheimu nestačilo.

Obránce Marek Židlický oblékající dres Predators otevřel v Honda Center skóre utkání přesilkovou trefou a Nashville v Anaheimu držel vedení až do úvodní minuty druhé třetiny. Poté Kačeři čtyřmi brankami stav otočili. Druhý kanadský bod Židlického v podobě asistence přišel rovněž v přesilové hře. Konečnou podobu 5:2 pro Ducks stanovil v 54. minutě Ryan Getzlaf.

Aleš Hemský, hájící barvy Edmontonu, pomohl ke spláchnutí Ostrovanů z New Yorku jedním gólem a přihrávkou. Český Olejář otevřel ve 22. minutě skóre zápasu, aby o necelých pět minut později nahrál na branku Horcoffa. Islanders naráželi na bezchybného domácího gólmana Garona, jenž vychytal všech 35 pokusů, a prohráli tak v Rexall Place 0:4.

Hráči Dallasu v domácím prostředí vyhráli nad Divočáky z Minnesoty, když branky začaly padat až od druhé třetiny. Na konečném skóre 3:1 pro domácí měl největší zásluhu Antti Miettinen, jenž vsítil dva góly. "Kdybychom ztratili i čtvrté utkání před šňůrou zápasů venku, která nás čeká, bylo by to těžké," oddechl si po střetnutí domácí Brenden Morrow, jehož tým odcestuje na sérii pěti venkovních zápasů v řadě.

Dallas - Minnesota 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 32. a 43. Miettinen, 26. Niskanen - 30. Parrish. Zásahy brankářů: Turco 19/1 - Backstrom 30/3. Diváci: 17 502.
Edmonton - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Hemský, 27. Horcoff (Hemský), 32. Reasoner, 57. Stoll. Zásahy brankářů: Garon 35/0 - DiPietro 33/4. Diváci: 16 839.
Anaheim - Nashville 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 21. Moen, 22. Kunitz, 28. Pronger, 29. Perry, 54. Getzlaf - 5. Židlický, 45. Dumont (Židlický). Giguere 22/2 - Ellis 37/5: 37:22. Diváci: 17 174.