Hašek vychytal druhou nulu za sebou, Tampa Bay ukončila sérii proher

NEW YORK

Český brankář Dominik Hašek zlikvidoval v úterním zápase NHL všech 19 střel Colorada a výrazně tím přispěl k vítězství Detroitu 1:0. Dvaačtyřicetiletý gólman udržel čisté konto podruhé za sebou a stal se první hvězdou zápasu. Jedinou branku utkání vstřelil v závěru druhé třetiny Pavel Dacjuk.

Druhým nejstarším hráčem v historii NHL se stal obránce Detroitu Chris Chelios. Stále aktivní veterán odehrál úterní utkání ve věku 45 let a 348 dní, čímž o den překonal hráče Chicaga Blackhawks Moe Robertse, který s hokejem skončil v roce 1951. Nejstarším hokejistou, který aktivně zasáhl do NHL zůstává Gordie Howe, jemuž bylo 52 let a 6 dnů, když v roce 1980 ukončil kariéru v dresu Hartfordu Whalers.

Hokejisté Tampy Bay ukončili na ledě NY Rangers sérii sedmi porážek a s přispěním branky Václava Prospala zvítězili 5:3. Za Rangers hrající bez Martina Straky se se jednou trefili Jaromír Jágr a Michal Rozsíval, jenž je s 11 zásahy společně s Greenem nejlépe střílejícím zadákem soutěže. Tampa vedla na ledě soupeře už o tři branky, Rangers ale dokázali snížit na rozdíl jediné. Pojistku vítězství přidal v posledních sekundách až Martin St. Louis.

Hokejisté Floridy na svém ledě podlehli Pittsburghu 1:3, za které otevřel skóre utkání Petr Sýkora. Brankář Panthers Tomáš Vokoun inkasoval v rozmezí tří minut druhé třetiny tři branky a byl trenérem vystřídán. "Museli jsme něco změnit. Už toho měl dost. Nemyslím to ale nějak špatně. Žádný z těch gólů nezavinil," uvedl na adresu českého gólmana kouč Floridy Jacques Martin.

Jeho svěřenci v poslední třetině vyslali 17 střel na Tye Conklina a o čisté konto ho připravil až v 56. minutě Gregory Campbell. "Nejsem zklamaný, že jsem nevychytal nulu. Důležité je vítězství," řekl Conlin, který během zaskakování za zraněnou jedničku Marka-Andre Fleuryho dovedl ve všech osmi startech Pittsburgh k vítězství.

O výsledku úporné bitvy mezi New Jersey a Buffalem rozhodl útočník Patrik Eliáš v penaltovém rozstřelu, Devils díky němu vyhráli 2:1. Eliáš byl v základní hrací době i u jediné branky svého týmu. "Chtěl jsem jet přímo na branku. Střela prošla pod lapačkou a kolem pravé tyče," popsal svůj nájezd Eliáš.

Nashville rozstřílel Kings

Nejslabší tým soutěže Los Angeles utrpěl debakl 0:7 od Nashvillu, v jehož dresu se prosadilo sedm různých střelců včetně Martina Erata. Už pošesté za sebou se trefil Jean-Pierre Dumont a vytvořil nový klubový rekord. "Snažím se dělat věci jednoduše. Hodně střílet a pohybovat se v prostoru před branku," prozradil snadný recept Dumont.

Phoenix vyhrál pošesté na soupeřově ledě, tentokrát jejich formu odneslo Calgary (3:1). K postupovým příčkám do play-off táhne tým ruský gólman Ilja Bryzgalov, který má po příchodu z Anaheimu úspěšnost zásahů 93 procent. "Našel jsem tu domov. Je to můj nejlepší ročník v NHL. Věřím spoluhráčům a oni důvěřují mně," pochvaloval si.

Zraněními sužované Chicago i přes gól Roberta Langa po nahrávce Martina Havláta prodloužilo v Montrealu sérii proher na šest. Gólem v prodloužení o tom rozhodl Guillaume Latendresse. V dresu domácích Canadiens prožil úspěšný návrat po jedenáctizápasové absenci s ramenem Patrice Brisebois, jemuž šanci připravil obránce Roman Hamrlík.

Boston - Carolina 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. E. Staal. Zásahy brankářů: Thomas 28/27 - Ward 19/19. Diváci: 14 549. Hvězdy utkání: Staal, Ward, Thomas.
New Jersey - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Greene (Eliáš), rozhodující nájezd Eliáš - 59. Pominville. Zásahy brankářů Brodeur 24/23 - Miller 30/29. Diváci: 14 030. Hvězdy utkání: Pominville, Brodeur, Greene.
NY Rangers - Tampa Bay 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 4. Jágr, 39. Gomez (Rozsíval), 45. Rozsíval - 9. a 25. Gratton (na první Hlaváč), 6. Janik, 31. Prospal, 60. St. Louis. Zásahy brankářů Lundqvist 25/21 - Ramo 34/31. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Gratton, Rozsíval, Ramo.
Atlanta - Philadelphia 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Branky: 10. Kovalčuk - 34. a 34. J. Carter, 21. Downie, 40. Hartnell. Zásahy brankářů Hedberg 29/25 - Niittymäki 28/27. Diváci: 13 047. Hvězdy utkání: Carter, Hartnell, Kovalčuk.
Montreal - Chicago 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. S. Koivu, 18. Brisebois (Hamrlík), 29. Markov, 64. Latendresse - 6. Skille, 23. Lang (Havlát), 23. Versteeg. Zásahy brankářů HUet 28/25 - Lalime 38/34. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Koivu, Keith, Markov.
Florida - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 56. G. Campbell (Dvořák) - 31. Sýkora, 32. Crosby, 34. Laraque. Zásahy brankářů Vokoun 23/20, Anderson 12/12 - Conklin 28/27. Diváci: 17 086. Hvězdy utkání: Crosby, Conklin, Malkin.
Detroit - Colorado 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Dacjuk. Zásahy brankářů Hašek 19/19 - Theodore 25/24. Diváci: 19 160. Hvězdy utkání: Hašek, Dacjuk, Theodore.
St.Louis - Columbus 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Branky: 32. a 42. McDonald, 9. Backes, 51. Tkachuk, 53. Perron, 59. Hinote - 45. Nash. Zásahy brankářů Legace 18/17 - Norrena 31/25. Diváci: 14 818. Hvězdy utkání: Legace, McDonald, E. Johnson.
Calgary - Phoenix 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 57. Tanguay - 24. Winnik, 27. J. Perreault, 30. Yandle. Zásahy brankářů Kiprusoff 31/28 - Bryzgalov 31/30. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Morris, Kapanen, Regehr.
Vancouver - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 10. Näslund, 45. D. Sedin, rozhodující nájezd Edler - 27. Guerin, 43. Comeau. Zásahy brankářů Luongo 28/26 - DiPietro 45/43. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: DiPietro, Pyatt, Edler.
Los Angeles - Nashville 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Hordichuk, 7. Arnott, 7. Legwand (Erat), 24. Nichol, 30. Erat, 52. Dumont (Židlický), 55. Ortmeyer. Zásahy brankářů Aubin 22/18, LaBarbera 7/4 - Mason 28/28. Diváci: 14 751. Hvězdy utkání: Mason, Hamhuis, Gelinas.