NHL

Jágr mírnil prohru Rangers v Pittsburghu, Malkin zase řádil

15. ledna 2008 07:26 - NEW YORK

Ruský útočník Jevgenij Malkin chytil v posledních dnech střeleckou formu. Hvězdný forvard Pittsburghu vstřelil po jedenácti dnech druhý hattrick a byl tak hlavním strůjcem pondělního vítězství Penguins nad New York Rangers. Hostujícímu týmu nepomohl ani gól Jaromíra Jágra, který jen mírnil porážku 1:4.

Hráči Pittsburghu vykročili za úspěchem už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. První dva góly obstaral během necelých sedmi minut Malkin po spolupráci se Sidneym Crosbym, třetí branku vstřelil v 17. minutě po asistenci Petra Sýkory při přesilové hře Sergej Gončar.

Jediný úspěch Rangers zaznamenal až v 50. minutě Jaromír Jágr, v závěru přidal Malkin čtvrtý gól trefou do prázdné branky při power-play soupeře. Druhým mužem v hlavní úloze byl v pondělí v Mellon Areně brankář Ty Conklin, který zlikvidoval 43 střel Rangers. Henrik Lundqvist v brance New Yorku si připsal 19 úspěšných zákroků.

Rangers neuspěli v šestém zápase ze sedmi

Malkinovi první dvě branky připravil čtvrtý nejproduktivnější hráč NHL Sidney Crosby. "Hrát vedle Sidneyho je vlastně hrozně jednoduché. On je nejlepší hráč na světě a jeho přihrávky jsou geniální. Stačí se jen dobře postavit a puk si mě pokaždé najde," pochvaloval si jednadvacetiletý ruský mladík spolupráci s o rok mladší kanadskou hvězdou.

Tučňáci měli po utkání dvojnásobnou radost z vítězství, proti soupeřům z Atlantické divize se jim totiž v letošní sezóně příliš nedaří a z posledních jedenácti zápasů vyhráli v divizi jen dva. "Každé vítězství je důležité, ale výhra nad soupeři z divize je zkrátka nejdůležitější. Samozřejmě, že všechno jde lépe, když hrajete s tříbrankovým náskokem," vyprávěl spokojeně Conklin.

V kabině Rangers byla proti tomu nálada mizerná, newyorský tým prohrál šestý z posledních sedmi duelů. "Nebylo nám přáno. Občas můžete před soupeřovou bránou dělat cokoli a stejně nevstřelíte gól," prohlásil kouč Rangers Tom Renney.

Pittsburgh - New York Rangers 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4., 7. a 60. Malkin, 17. Gončar (Sýkora) - 50. Jágr. Zásahy brankářů: Conklin 44/43 - Lundqvist 22/19. Diváci: 17 000. Hvězdy zápasu: Malkin, Conklin, Crosby (všichni Pit.)