Plekanec rozhodl dvěma góly o vítězství nad Islanders

NEW YORK

Dvěma góly rozhodl český útočník Tomáš Plekanec o vítězství hokejistů Montrealu 3:1 nad New York Islanders v NHL. Plekanec vstřelil první a druhý gól zápasu a těžil z dobré spolupráce s Alexejem Kovaljovem, jenž si připsal gól a přihrávku. Z dalších českých hráčů se v zápasech NHL gólově prosadili také obránce Toronta Tomáš Kaberle, Milan Hejduk z Colorada a Martin Erat z Nashvillu.

Plekanec se mohl proti Islanders dočkat i hattricku, když jej v posledních vteřinách zápasu hledal Kovaljov, aby mu přihrál před opuštěnou branku domácího týmu. "Jenže už se ke mně blížil obránce, tak jsem si řekl, že to raději nebudu riskovat," popsal situaci Kovaljov, který raději skóroval sám a připsal si dvacátou trefu v sezóně.

Takový počet je pro Plekance maximum, které zažil v loňské sezóně. Letos má ale na kontě už šestnáct branek po 45 zápasech. "Pro nikoho, kdo jej vidí hrát, nemohou být jeho výkony překvapením. Každý rok je lepší a lepší," chválil českého útočníka Kovaljov. Islanders totálně zaspali první třetinu, kdy jedinou střelu na brankáře Hueta vyslal Josef Vašíček.

Hossa vstřelil hattrick

Do prázdné branky skóroval i Milan Hejduk z Colorada, když v závěru zápasu s Tampou potrestal power play Blesků. Jeho spoluhráč Jose Theodore vychytal čisté konto, což se mu naposledy povedlo 28. února 2004 ještě jako brankáři Montrealu. "Pokaždé, když jdete do branky, myslíte na to vychytat čisté konto. Ale pak vždycky zjistíte, jak těžké to je a že je v tom hodně týmové práce," poděkoval  Theodore spoluhráčům.

Čisté konto si připsal i Chris Mason z Nashvillu po vítězství 3:0 nad Calgary, na kterém se výrazně podepsali čeští hráči. Martin Erat vstřelil po přihrávce Radka Bonka první a nakonec vítězný gól zápasu, na třetí branku zase Koistinenovi přihrával Marek Židlický. V brance Calgary se vystřídali Kiprusoff a McElhinney, nově angažovaný Curtis Joseph zatím šanci nedostal.

To Dominik Hašek se do branky Detroitu dostal, i když jen na posledních 32 minut, kdy vystřídal Osgooda. Ten nestíhal zachytávat nájezdy Atlanty, za kterou zářil především autor hattricku Marián Hossa. Po jeho třech gólech a ještě trefě Perrina v 28. minutě zápasu přepustil Osgood místo Haškovi, toho překonal až minutu před koncem Kozlov.

Fanoušci Toronta chtějí vyhodit GM Fergusona

Hokejisté Toronta se v letošní sezóně trápí a fanoušky, kteří se během zápasu dožadovali vyhození generálního manažera Fergusona, mohla alespoň utěšit výhra nad Carolinou. Skóre zápasu otevřel obránce Tomáš Kaberle, jenž překonal hostujícího gólmana v 24. minutě střelou v přesilové hře.

Zásluhou Kilgera a Stajana Maple Leafs vedli po dvou třetinách 3:2, ale Andrew Ladd už po dvou minutách třetí části vyrovnal. Pak se ale naštěstí probral Ponikarovský, který nebodoval v posledních třinácti zápasech, a svým gólem dostal Toronto opět do vedení. To krátce poté potvrdil i White, Hurikáni stihli odpovědět už jen brankou Brindamoura.

NY Islanders - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Park - 14. a 26. Plekanec, 60. Kovaljov. Brankáři: DiPietro 21/2 - Huet 18/1.
Washington - Ottawa 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 36. a 52. Sjomin (na druhou Fleischmann), 21. M. Green, 50. Ovečkin (Fleischmann) - 34. McAmmond, 36. Redden. Brankáři: Johnson 28/2 - Emery 27/4.
Columbus - Vancouver 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Hainsey (Výborný), 7. Žerděv, 37. Chimera - 17. Beech, 34. D. Sedin. Brankáři: Leclaire 27/2 - Luongo 21/3.
Toronto - Carolina 5:4 (0:0, 3:2, 2:2)
Branky: 24. T. Kaberle, 30. Kilger, 39. Stajan, 46. Ponikarovskij, 49. I. White - 28. Samsonov, 33. Cole, 42. Ladd, 60. Brind´Amour. Brankáři: Toskala 25/4 - Leighton 23/3, Ward 13/2.
Tampa Bay - Colorado 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Finger, 37. Stastny, 59. Hejduk. Brankáři: Ramo 24/2 - Theodore 32.
Detroit - Atlanta 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 54. Kronvall - 8., 15. a 22. Marián Hossa, 28. Perrin, 59. Vjač. Kozlov. Brankáři: Dominik Hašek 8/1, Osgood 17/4 - Lehtonen 47/1.
Nashville - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 32. Erat (Bonk), 36. Dumont, 41. Koistinen (Židlický). Brankáři: Mason 22 - Kiprusoff 26/3, McElhinney 12.
Edmonton - Los Angeles 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Penner (Hemský) - 6. O´Sullivan, 24. D. Brown, 47. Višňovský. Brankáři: Garon 36/3 - LaBarbera 33/1.
Phoenix - San Jose 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 8. a 47. Doan, 21. Jovanovski, 33. Tjärnqvist, 41. J. Perrault - 5. Cheechoo, 19. J. Thornton, 40. C. Brown. Brankáři: Bryzgalov 24/3 - Nabokov 28/5.
Anaheim - Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 5. S. Niedermayer, 30. Marchant, 34. Getzlaf, 49. Bertuzzi - 4. Hagman, 40. Eriksson. Brankáři: Giguere 24/2 - Turco 36/4.