Průcha zajistil vítězství Rangers, českým gólmanům se nedařilo

NEW YORK

Český hráč Petr Průcha se podílel ve středečním zápase NHL gólem a asistencí na vítězství New Yorku Rangers 2:1 s Buffalem. Hlavní role v utkání útočníkovi Rangers vynesla ocenění první hvězda zápasu a odsoudila hostující Sabres k desáté porážce za sebou. Panteři z Floridy s Tomášem Vokounem v brance prohráli 3:5 na ledě Philadelphie.

"Je to frustrující pokaždé když prohrajete a dostanete se do tak špatného postavení v lize," litoval desáté prohry v řadě brankář Buffala Ryan Miller. Sabres okupují jedenáctou příčku Východní konference právě před Rangers. Ti mají však tři zápasy navíc.

"Snažíme se vyhrávat pokaždé," upozornil hráč domácích Chris Drury.

Brankář Tomáš Vokoun obdržel na ledě Philadelphie v úvodní třetině čtyři branky, a přestože Florida i díky gólu Rostislava Olesze dokázala v dalším průběhu snížit na rozdíl jediné branky, tak Panthers nakonec prohráli s Flyers 3:5.

"Vytvořili jsme si mnoho střeleckých příležitostí a to nám dodalo hodně sebedůvěry a síly," řekl po zápase kouč Letců John Stevens. "Začali jsme dost dobře, ale od druhé třetiny jsme se zbytečně stáhli," litoval kapitán Panthers Olli Jokinen, který si připsal jednu přihrávku.

Zranění brankářské jedničky St.Louis Mannyho Legaceho pomohlo českému gólmanovi Marku Schwarzovi k druhému startu v sezóně. Mladoboleslavský rodák, jenž do utkání nastoupil od druhé třetiny, inkasoval pětkrát z třinácti střel a Blues prohráli v Chicagu vysoko 1:6. Na vysoké výhře Jestřábů se podílel jednou asistencí český forvard Robert Lang.

New Jersey - New York Islanders 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Zajac - 16. a 59. Guerin, 25. Sillinger. Zásahy brankářů: Brodeur 22/2 - DiPietro 38/1. Diváci: 15 975. Hvězdy utkání: R. DiPietro, M. Silinger (oba NYI), T. Zajac (NJ).
New York Rangers - Buffalo 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. Dubinsky (Průcha), 30. Průcha - 23. Pominville. Zásahy brankářů: Lundqvist 24/1 - Miller 35/2. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: P. Prucha, B. Dubinsky, R. Betts (všichni NYR).
Philadelphia - Florida 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)
Branky: 17. a 60. Briere, 3. K. Timonen, 13. Gagne, 18. Hartnell - 10. Bouwmeester, 34. Olesz, 39. Weiss. Zásahy brankářů: Niittymaki 31/3 - Vokoun 31/4. Diváci: 19 207. Hvězdy utkání: K. Timonen, A. Niittymaki, M. Richards (všichni PHI).
Minnesota - Calgary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 39. Burns, 45. Foster - 42. a rozhodující nájezd Huselius, 33. Moss. Zásahy brankářů: Backstrom 31/2 - Kiprusoff 31/2. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: D. Phaneuf, J. Iginla (oba CGY), D. Burns (MIN).
Chicago - St. Louis 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Branky: 42. a 55. Kane (na druhou Lang), 30. Skille, 36. Bourque, 53. Byfuglien, 58. Y. Perreault - 39. Stempniak. Zásahy brankářů: Lalime 33/1 - Schwarz 13/5, Legace 7/0. Diváci: 17 570. Hvězdy utkání: P. Kane, P. Lalime, D. Byfuglien (všichni CHI).