Jágr byl u všech gólů Rangers, na výhru v Bostonu to ale nestačilo

NEW YORK

Jaromír Jágr zařídil všechny branky Rangers v sobotním utkání NHL, nakonec to ale stačilo jen na bod. Tým z New Yorku prohrál na ledě Bostonu 3:4 po samostatných nájezdech, v dresu domácích se dvěma góly blýskl Chuck Kobasew, který byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou zápasu.

Jágr si připsal stejně jako jeho spoluhráč Scott Gomez tři body za jeden gól a dvě přihrávky a Rangers díky jeho pomoci ještě ve 49. minutě vedli. Kobasew ale vynutil svým druhým gólem z 50. minuty prodloužení. V nastaveném čase hvězdný útočník Rangers spoluhráčům pořádně zavařil, když byl po najetí do brankáře Tima Thomase vyloučen, ale Boston nedokázal přesilovku čtyři na tři navzdory několika dobrým příležitostem využít.

Zápas tak zamířil do samostatných nájezdů, ve kterých se za Rangers neprosadili Brendan Shannahan a Petr Průcha, zatímco za domácí skórovali Zdeno Chára a Phil Kessel. Newyorský tým tak prodloužil svou mizernou statistiku na stadiónech soupeřů, kde nevyhrál od 29. prosince, kdy zvítězil na ledě Toronta. Příležitost k odplatě za prohru v Bostonu mají Rangers hned v neděli, kdy přivítají Bruins v Madison Square Garden.

Erat pomohl k výhře v St. Louis

Útočník Nashvillu Martin Erat se podílel jednou asistencí na vítězství svého týmu na ledě St. Louis. Predators vedli už v 7. minutě, domácí pak sice srovnali, ale Legwand s přispěním Erata ještě do přestávky opět dostal hosty do vedení. Rozhodující byla druhá třetina, v níž hokejisté Nasvillu dominovali a nastříleli tři góly. Již jen kosmetickou úpravu skóre pak v poslední třetině zařídil domácí Brad Boyes.

Po čtyřech výhrách za sebou odešli v sobotu poraženi hokejisté Columbusu. Na ledě Dallasu prohrávali v polovině zápasu o dvě branky a přestože v prostřední části soupeře přestříleli v poměru 14:2, dokázali skórovat pouze jednou zásluhou Nikolaje Žerděva. Vítěznou pojistku domácího týmu přidal ve 49. minutě Steve Ott. Dallas tak vyhrál i třetí vzájemný duel s Blue Jackets v letošní sezóně, počtvrté a naposledy se oba celky střetnou v úterý opět na ledě Stars.

Smolný večer prožil v brance Floridy Tomáš Vokoun, jenž nezabránil porážce Panterů ve Washingtonu 3:5. Český brankář inkasoval třikrát během úvodních jedenácti minut, přesto mezi tyčemi zůstal a sledoval, jak jeho spoluhráči tříbrankové manko mažou. Následně však Vokoun znovu dvakrát kapituloval a na další odpověď se již hosté nezmohli.

První zápas bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho zvládli hokejisté Pittsburghu. V Montrealu uloupili výhru 2:0 zejména díky skvělému výkonu brankáře Danyho Sabourina, který zlikvidoval všech 31 střel Canadiens. Rozhodující gól vstřelil v první třetině Jeff Taffe, jednobrankový náskok pak Penguins hájili až do poslední minuty zápasu, v níž po přihrávce Petra Sýkory přidal Jevgenij Malkin pojistku trefou do prázdné branky při power-play domácích.

Boston - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 36. a 50. Kobasew, 16. Sturm, rozhodující nájezd Kessel - 7. Gomez (Rozsíval, Jágr), 44. Jágr (Straka), 49. Avery (Jágr). Zásahy brankářů: Thomas 28/25 - Lundqvist 39/36 . Diváci: 17 565.
Dallas - Columbus 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Morrow, 31. Barnes, 49. Ott - 40. Žerděv. Zásahy brankářů: Smith 30/29 - Norrena 14/11 . Diváci: 17 811.
St. Louis - Nashville 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Branky: 11. A. McDonald, 52. Boyes - 26. a 40. Nichol, 7. Dumont, 16. Legwand (Erat), 36. Arnott. Zásahy brankářů: Legace 15/11, Toivonen 12/11 - Mason 26/24 . Diváci: 19 275.
Toronto - Buffalo 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. Antropov, 21. Steen (Kubina), 23. Ponikarovskij, 54. J. Blake - 34. Hecht, 50. Paille (Kotalík). Zásahy brankářů: Toskala 28/26 - Miller 23/19 . Diváci: 19 436.
Montreal - Pittsburgh 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Taffe, 60. Malkin (Sýkora). Zásahy brankářů: Huet 25/4 -Sabourin 31/31. Diváci: 21 273.
NY Islanders - Philadelphia 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Park, 11. Vašíček, 18. Guerin - 6., 34. a 41. Hartnell, 26. Downie, 53. M. Richards. Zásahy brankářů: DiPietro 32/27 - Biron 31/28. . Diváci: 16 234.
Ottawa - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 18. St. Louis (Prospal), 60. Lecavalier. Zásahy brankářů: Emery 25/24 - Holmqvist 25/25. . Diváci: 20 091.
Washington - Florida 5:3 (3:0, 1:3, 1:0)
Branky: 7. a 12. Viktor Kozlov, 8. Erskine, 33. Sjomin, 45. Ovečkin - 21. a 25. Matthias, 31. O. Jokinen. Zásahy brankářů: Johnson 28/25 - Vokoun 35/30.  Diváci: 16 973.
San Jose - Detroit 3:6 (0:1, 2:4, 1:1)
Branky: 22. Setoguchi, 28. Cheechoo, 41. Bernier (M. Michálek) - 7. Zetterberg, 21. Draper, 31. Kronvall (Hudler), 34. Lidström, 36. Holmström, 49. Cleary.Zásahy brankářů: Nabokov 28/22 - Hašek 18/15.  Diváci: 17 496.
Phoenix - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Mueller - 36. Seabrook, rozhodující nájezd Kane. Zásahy brankářů: Bryzgalov 24/23 - Lalime 39/38.  Diváci: 18 073.
Vancouver - Los Angeles 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 35. Isbister, 36. Linden, 56. Raymond - 9. Johnson, 22. S. Thornton, 27. Brown, 53. Frolov. Zásahy brankářů: Luongo 24/20 - LaBarbera 46/43.  Diváci: 18 630.