Sýkorův gól Pittsburghu nepomohl, Erat se Židlickým bodovali

Pondělní utkání NHL mezi Pittsburghem a Washingtonem našlo vítěze až po samostatných nájezdech, ze kterých vzešlo konečné skóre 6:5 pro hostující tým. Mezi střelce zápasu se zapsali jak domácí Petr Sýkora, tak Tomáš Fleischmann v dresu hostů, který si připsal navíc asistenci. Predátorům z Nashvillu pomohli k výhře 6:3 na domácím ledě nad St. Louis Marek Židlický i Martin Erat asistencemi, druhý jmenovaný si připsal dokonce dvě přihrávky na gól.

V Nashvillu měly všechny tři odehrané třetiny stejný výsledek a vždy skončily vítězstvím domácích nad St. Louis v poměru 2:1. Navíc se oba čeští hokejisté Erat a Židlický postarali o to, že každá část měla české zastoupení v bodování. V první třetině to byl Martin Erat, který asistoval Scottu Nicholovi. Ten se nakonec dočkal i ocenění třetí hvězdy utkání. Na 3:2 pro domácí přihrával Radulovovi ve druhé třetině zase Marek Židlický. Na posledním gólu Predátorů do prázdné branky se opět podílel Erat.

Zato v Pittsburghu skončily všechny třetiny nerozhodně, a tak se hokejisté Washingtonu dočkali výhry až po samostatných nájezdech, ten rozhodující proměnil hostující Sjomin. K vítězství hokejistů z hlavního města přispěl gólem a asistencí Tomáš Fleischmann. Domácím nic nepomohl úspěšný zásah Petra Sýkory z druhé třetiny, který zvyšoval na 4:3.

Nejjednoznačnějším výsledkem skončil zápas ve Phoenixu, který nad svým soupeřem z Buffalo vyhrál 6:2. Domácí rozhodli utkání ve druhé části zápasu, když svému soupeři vstřelili tři góly aniž by inkasovali a do poslední třetiny tak vstupovali s vedením 4:1. Mezi asistenty se zapsali domácí Martin Hanzal a Zbyněk Michálek, kteří vypracovali gólovou příležitost pro Winnika, v níž se první střelec utkání nemýlil. Na to reagoval vyrovnávacím gólem Gaustad, u jehož úspěchu byl také Aleš Kotalík, ovšem poté už převzali otěže zápasu domácí.

Minnesota se výhrou dostala do čela divize

V utkání ve Vancouveru vyhrála Minnesota 4:2, a dostala se tak na první místo Severozápadní divize. Do statistik se v tomto utkání zapsal také domácí Lukáš Krajíček, ovšem netýkalo se to kanadskoamerického bodování. Rodák z Prostějova byl během zápasu totiž dvakrát na trestné lavici.

Islanders podruhé ztratili dvoubrankové vedení

Hokejisté Caroliny otočili zápas na ledě New Yorku Islanders a z Long Islandu si odvezli vítězství 3:2 v prodloužení. Domácí sice ještě na začátku třetího dějství i díky brance Miroslava Šatana po přihrávce Josefa Vašíčka vedli 2:0, Hurricanes však srovnali a po necelé minutě prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů zkušený Cory Stillman.

Dvoubrankový náskok Islanders zmařili ve třetí třetině obránci Mike Commodore a Niclas Wallin, kteří se svorně zapsali mezi střelce po jedenáctizápasovém gólovém půstu. Stillman pak dokonal obrat v nastavení při vyloučení Andyho Suttona a byl za svůj výkon v utkání vyhlášen první hvězdou zápasu. Gólman Caroliny Cam Ward přispěl k vítězství svého týmu třiadvaceti úspěšnými zákroky, Rick DiPietro v brance Islanders lapil o tři střely víc.

Islanders promarnili dvoubrankový náskok podruhé za sebou a v duelu s Hurricanes jim nepomohl ani návrat uzdraveného beka Radka Martínka. Čtvrté a poslední vzájemné střetnutí v základní části NHL čeká oba pondělní soupeře v úterý na ledě Caroliny.

New York Islanders - Carolina 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 24. Hilbert, 33. Šatan (Vašíček) - 44. Commodore, 56. Wallin, 61. Stillman. Zásahy brankářů: DiPietro 29/26 - Ward 25/23. Diváci: 16 234. Hvězdy zápasu: Stillman (CAR), Hilbert (NYI), Wallin (CAR).
Nashville - St. Louis 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 37. a 42. Radulov (na první Židlický), 40. a 60. Gelinas (na druhou Erat), 6. Weber, 10. Nichol (Erat) - 4. Boyes, 33. Hinote, 43. Tkachuk. Zásahy brankářů: Mason 34/31 - Legace 26/21. Diváci: 13 642. Hvězdy zápasu: Radulov, Gelinas, Nichol (všichni NSH).
Phoenix - Buffalo 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky: 1. Winnik (Hanzal, Z. Michálek), 22. N. Kapanen, 26. Doan, 28. Morris, 58. Mueller, 59. Jovanovski - 11. Gaustad (Kotalík), 42. Stafford. Zásahy brankářů: Bryzgalov 21/19 - Thibault 33/27. Diváci: 16 981. Hvězdy zápasu: Doan, Morris, Mueller (všichni PHX).
Pittsburgh - Washington 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. a 24. Malkin, 5. Talbot, 27. Sýkora, 46. Malone - 22. a 28. Ovečkin, 17. a 56. Viktor Kozlov, 11. Fleischmann, rozhodující nájezd Sjomin. Zásahy brankářů: Sabourin 13/9, Ty Conklin (od 27:42) 17/16 - Olaf Kölzig 15/10. Diváci: 17 050. Hvězdy zápasu: Ovečkin (WSH), Malkin (PIT), Bäckström (WSH).
Vancouver - Minnesota 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 31. Burrows, 60. Pyatt - 33. a 60. Bouchard, 30. Rolston, 56. M. Koivu. Zásahy brankářů: Loungo 25/22 - Bäckström 40/38. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Bouchard (MIN), Burrows (VAN), Pyatt (VAN).