Eliáš, Jágr a Erat režírovali v NHL výhry svých týmů

NEW YORK

Kapitán New Yorku Rangers Jaromír Jágr přispěl v úterním zápase NHL k výhře svého mužstva 4:0 nad Atlantou gólem a dvěma asistencemi. Stejný počet kanadských bodů získal Patrik Eliáš za dvě branky a jednu přihrávku v utkání New Jersey s Philadephií, které Devils vyhráli vysoko 7:3. Dařilo se rovněž Martinu Eratovi, jenž se dvakrát trefil do sítě Colorada a pomohl k vítězství Nashvillu 4:0.

Eliáš ve 31. minutě zvyšoval náskok Devils již na 4:2 a dvě minuty po začátku třetí části uzavřel skóre zápasu na 7:3 pro New Jersey. Dvěma góly se proti Flyers blýskl také Eliášův spoluhráč Zach Parise.

U prvních dvou gólů Rangers asistoval v souboji s Atlantou český útočník Jaromír Jágr. Na 3:0 pro Jezdce zvýšil ve 29. Martin Straka a skóre zápasu uzavřel svou 14 brankou v sezóně kapitán domácího týmu.

Martin Erat nasměroval Nashville na ledě Colorada dvěma góly k výhře. Nejprve na počátku třetí dvacetiminutovky zvýšil na 2:0 a ve 46. minutě uzavřel stav zápasu na 4:0 pro Predátory.

Montreal nedal v domácím prostředí Bruins šanci

Malé medvídky udělali hokejisté Canadiens z Bostonu v souboji v Bell Centre v Montrealu. Tomáš Plekanec přispěl k vysoké výhře 8:2 nad Bruins přihrávkou na branku Komisarka.

Dvě asistence si do statistik zapsal Radek Martínek v barvách New York Islanders. Ostrované rozhodli o vítězství 6:3 na ledě Caroliny zejména díky povedené prostřední části, kterou vyhráli 3:1.

Jan Hejda, Rostislav Klesla a Jiří Novotný pomohli každý jednou asistencí k výhře Columbusu 4:2 nad Dallasem. Blue Jackets sice prohrávali po dvou třetinách 1:2, ale v deváté minutě využili zaváhání Stars a vyrovnali. V 54. minutě zužitkovali hosté početní výhodu a dostali se do vedení, které již v American Airlines Center v Texasu nepustili.

New York Rangers - Atlanta 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Avery (Jágr), 16. Dubinsky (Jágr), 29. Straka, 45. Jágr. Zásahy brankářů: Lundqvist 14/0 - Lehtonen 39/4. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: nezveřejněny.
Philadelphia - New Jersey 3:7 (2:3, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Briere, 8. Knuble, 40. Carter - 31. a 42. Eliáš (na druhou Rachůnek), 35. a 41. Parise, 7. Oduya, 15. Langenbrunner, 18. Zubrus (Eliáš). Zásahy brankářů: Biron 16/2, Niittymäki 20/5 - Brodeur 27/3. Diváci: 19 677. Hvězdy utkání: J. Oduya, P. Eliáš (oba NJ), M. Richards (PHI).
Carolina - NY Islanders 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 10. E. Staal, 36. Commodore, 47. Cullen - 9. a 26. Sillinger (na první Martínek), 25. Park (Martínek), 28. Bergenheim, 58. Witt, 59. Comeau. Zásahy brankářů: Ward 30/5 - Dubielewicz 47/3. Diváci: 15 675. Hvězdy utkání: M. Silinger, W. Dubielewicz, T. Hunter (všichni NYI).
Montreal - Boston 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky: 17. a 58. Kosticyn, 1. Kostopoulos, 4. Ryder, 20. Lapierre, 26. Smolinski, 28. Komisarek (Plekanec), 48. Kovaljov - 13. Sturm, 54. Nokelainen. Zásahy brankářů: Huet 31/2 - Thomas 17/4, Auld 7/4. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: T. Kostopoulos, M. Komisarek, A. Kostitsyn (MTL).
Tampa Bay - Edmonton 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 21. B. Richards (Hlaváč), 25. MacDonald, 30. St. Louis, 46. Lecavalier - 31. Cogliano, 53. Staios, 59. Hemský. Zásahy brankářů: Holmqvist 28/3 - Roloson 22/4. Diváci: 16 799. Hvězdy utkání: M. St. Louis, J. Holmqvist, V. Lecavalier (TB).
Dallas - Columbus 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 24. Morrow, 29. Ott - 35. a 54. Russell (na druhou Klesla), 49. Murray (Hejda, Novotný), 60. Nash. Zásahy brankářů: Smith 29/3 - Leclaire 33/2. Diváci: 17 087. Hvězdy utkání: K. Russell, N. Zherdev (oba CLS), B. Morrow (DAL).
Colorado - Nashville 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 41. a 46. Erat, 5. Weber, 43. Radulov. Zásahy brankářů: Theodore 29/4 - Ellis 38/0. Diváci: 15 235. Hvězdy utkání: D. Ellis, M. Erat, S. Weber (NSH).
Calgary - Minnesota 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Yelle, 49. Conroy - 4. Rolston. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24/1 - Harding 37/2. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: S. Yelle (CGY), B. Rolston (MIN), M. Lombardi (CGY).
Florida - Ottawa 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 18. Bouwmeester, 27. Glass, 39. Weiss, 42. Booth, 52. Campbell (Kreps) - 21. McAmmond, 30. Neil, 59. Fisher. Zásahy brankářů: Vokoun 46/3 - Emery 40/5. Diváci: 12 794. Hvězdy utkání: N. Horton, T. Glass, D. Booth (všichni FLA).
San Jose - Chicago 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 14. Ozolinš, 34. Pavelski, 36. Ehrhoff - 5. Skille, 52. Burish. Zásahy brankářů: Nabokov 30/2 - Lalime 23/3. Diváci: 17 136. Hvězdy utkání: E. Nabokov C. Ehrhoff, J. Pavelski (všichni SJ).
Los Angeles - Detroit 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Holmström, 35. Samuelsson, 43. Franzén. Zásahy brankářů: LaBarbera 27/3 - Osgood 27/0. Diváci: 18 118. Hvězdy utkání: C. Osgood, P. Dacjuk (oba DET), B. Stuart (LA).