Rubriky:

NHL

Forsberg trénuje se švédským MoDo, působení v NHL zvažuje

23. ledna 2008 17:08 - STOCKHOLM

Podle informací serveru ESPN se švédský hokejista Peter Forsberg připojil k tréninku týmu MoDo, kde by se rád dal stoprocentně zdravotně do pořádku. Poté podle jeho slov zváží své působení v nejvyšší zámořské hokejové lize. „Je brzy na to, abych cokoliv řekl s jistotou, chci si být naprosto jistý, že jsem fit,“ prozradil čtyřiatřicetiletý centr.

 

ČTK

Forsberg v minulosti působil v týmu Quebeku, odkud se stěhoval s celým klubem do Colorada. Tam strávil dlouhých osm sezón od roku 1996 až 2004. Sezóny 2005 - 2007 odehrál v dresu Philadeplhie Flyers. Naposledy si zahrál sedmnáct zápasů za Nashville Predators, kde vsítil dva góly a připsal 13 asistencí.

Po operaci pravého kotníku a potížích s kýlou v letošní sezóně do zápasové zátěže urostlý Švéd nezasáhl. Nyní se připravuje na možné angažmá v NHL ve švédském týmu MoDo. „Je to zábava být znovu na ledě,“ nechal se Forsberg slyšet na stránkách ESPN. „Cítím se dobře a vše jde správným směrem,“ pochvaloval si. „Přistupuji k tomu pozitivně, ale je příliš brzy něco říci s jistotou. Chci být na sto procent fit, než se definitivně rozhodnu,“ dodal rodák z Örnsköldsviku.

Zájemců o jeho služby je několik

Forsberg chtěl již v listopadu naskočit za národní tým na Karjala Cupu, ale místo toho raději dále trénoval a pomalu se dostával do tempa. Zda se do zámořské NHL Forsberg podívá, ještě není jisté. Zájemců o jeho služby by přitom bylo několik -  na své soupisce by ho rádi viděli Flyers, Senators, Red Wings, Stars či Canucks.

„Zatím jsem žádné jednání s kluby nevedl,“ prozradil Forsberg a jedním dechem dodal, že vše záleží na jeho zdraví. „Až se budu cítit stoprocentně fit a připravený, pak budu zvažovat možnosti. Vím, že čas neúprosně běží, ale mám stále několik týdnů, abych si byl jist mým stavem,“ dodal.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..