Kovalčuk suspendován na jeden zápas za faul na Rozsívala

Zatím nejlepší střelec hokejové NHL Ilja Kovalčuk hrající za tým Atlanta Thrashers byl potrestán za brutální faul na českého obránce Michala Rozsívala z NY Rangers zákazem startu v jednom utkání. Verdikt vynesla ve středu komise nejvyšší zámořské ligy. Český bek po zákroku ležel několik minut na ledě, poté však zápas dohrál.

Ruský útočník byl v úterním utkání, které Rangers vyhráli 4:0, potrestán za zákeřný faul trestem do konce zápasu. Kovalčuk "sestřelil" devětadvacetiletého obránce Jezdců loktem zezadu při souboji u mantinelu 36 sekund před koncem první třetiny.

Dohrávku měl souboj u disciplinární komise. Kromě jednozápasového distance zaplatí Kolačuk 34 225 dolarů. "Hokej je kontaktní sport," řekl beprostředně po zápase. "Nechtěl jsme nikoho zabít," hájil se čtyřiadvacetiletý Rus, který bude chybět svému týmu ve čtvrteční odvětě v newyorské Madison Square Garden.

V Utkání hvězd, které se uskuteční v neděli, již bude moci rodák z Tveru nastoupit.