Prospal s Průchou pomohli gólem k výhře svých týmů

NEW YORK

Dvojice českých hráčů vsítila ve čtvrtečním programu NHL branku a přispěla tak k zisku vítězných bodů pro své mužstvo. Rangers zlomili šňůru šesti porážek v řadě z cizích kluzišť, když porazili Philadelphii hladce 4:0, Petr Průcha zvyšoval v první třetině již na 2:0 pro Jezdce. Václav Prospal z Tampy Bay vsítil proti Canucks vyrovnácí gól a Lightning vyhráli těsně 4:3.

Na vítěznou trefu Brada Richardse z Tampy přihrával český zadák Filip Kuba. Asistenci si připsal z týmu vítězů také Jan Hlaváč. "Chtěli se nám dostat pod kůži, ale my dokázali odpovědět...dostali jsme se dvakrát zpět do zápasu," řekl po utkání Richards, jehož tým prohrával v první třetině 1:2, ale nakonec Blesky vyhrály 4:3.

Rangers vykročili za svým vítězstvím dvěma góly v první třetině a v prostřední části zvýšil bleskovou trefou 23 sekund po začátku na 3:0 Chris Drury. Konečnou podobu skóre dal Brendan Shanahan. Velkou míru na zisku bodů měl také náhradní brankář Jezdců Stephen Valiquette, jenž odolal dvaceti střeleckým pokusům Flyers a udržel první čisté konto v kariéře.

Ovečkin zaznamenal pět kanadských bodů

Hvězdnou noc zažil ruský útočník Alexandr Ovečkin. Tahoun Washingtonu překonal montrealského brankáře čtyřikrát a jednou přihrál na gól Kozlova. Capitals však vyhráli až po prodloužení, které nemohl rozhodnout nikdo jiný než Ovečkin. V barvách Montrealu zaznamenal dvě přihrávky Tomáš Plekanec.

"Alexova hra byla excelentní - tvrdé souboje, přihrávky, góly - nevím, co jiného bychom od útočníka mohli chtít?" pochválil dvaadvacetiletého Rusa jeho krajan Viktor Kozlov. "Byl to zvláštní večer, zlomil jsem si nos, mám stehy, dal jsem čtyři branky...všechno mě to šlo do obličeje," smál se po zápase Ovečkin.

NY Islanders - Los Angeles 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Berard - 11. Moulson, 48. R. Blake, 60. Frolov. Zásahy brankářů: Dubielewicz 26/2 - LaBarbera 29/1. Diváci: 10 148. Hvězdy utkání: R. Blake, M. Moulson, J. LaBarbera (všichni LA).
Philadelphia - NY Rangers 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 9. Dawes, 18. Průcha, 21. Drury, 22. Shanahan. Zásahy brankářů: Niittymäki 12/4, Biron 15/0 - Valiquette 20/0. Diváci: 19 670. Hvězdy utkání: Ch. Drury, B. Shanahan, F. Tyutin (všichni NYR).
Washington - Montreal 5:4 po prodl. (1:0, 2:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 14., 32., 53. a 64. Ovečkin, 25. Vik. Kozlov - 54. a 60. Latendresse (na druhou Plekanec), 33. S. Kosticyn, 40. A. Kosticyn (Plekanec). Zásahy brankářů: Kolzig 21/4 - Huet 38/5. Diváci: 14 930. Hvězdy utkání: A. Ovečkin (WSH), G. Latendresse (MTL), V. Kozlov (WSH).
Carolina - Toronto 3:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. Gleason, 44. Walker, 64. Brind´Amour - 4. Tlustý, 60. Sundin. Zásahy brankářů: Ward 26/2 - Toskala 38/3. Diváci: 15 159. Hvězdy utkání: R. Brind´Amour, T. Gleason, S. Walker (všichni CAR).
Ottawa - Boston 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 52. Vermette - 1. Kessel, 4. Lučič, 9. Savard, 60. Kobasew. Zásahy brankářů: Gerber 21/3 - Thomas 31/1. Diváci: 19 959. Hvězdy utkání: T. Thomas, M. Savard (oba BOS), M. Fisher (OTT).
Tampa Bay - Vancouver 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Prospal, 24. Gratton (Hlaváč), 37.Lecavalier, 49. B. Richards (Kuba) - 3. Bourdon, 17. Pyatt, 60. Edler. Zásahy brankářů: Ramo 26/3 - Luongo 27/4. Diváci: 17 019. Hvězdy utkání: B. Richards, M. St. Louis, V. Lecavalier (všichni TB).
Nashville - Columbus 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 1. Radulov, 12. Arnott (Erat), 29. Fiddler, 34. Nichol - 21. Žerděv, 32. Fritsche (Klesla). Zásahy brankářů: Mason 33/2 - Leclaire 23/4, Norrena 8/0. Diváci: 13 745. Hvězdy utkání: J. Dumont, S. Nichol, D. Hamhuis (všichni NSH).