Prospal v prodloužení vystřelil Tampě výhru, Lang byl u dvou gólů Chicaga

Hokejista Václav Prospal rozhodl čtvrteční duel NHL mezi Tampou Bay a Nashvillem, když v prodloužení vsítil vítěznou branku Lightning. V sezóně se trefil český útočník již po třiadvacáté. Robert Lang v dresu Chicaga asistoval u dvou gólů a Blackhawks vyhráli na ledě Calgary 3:1. Jan Hejda s Jiřím Novotným se asistencí podepsali pod výhru Columbusu 2:1 nad Phoenixem.

Blue Jackets rozhodli o zisku bodů především povedenou první třetinou, v níž vstřelili obě branky. Nejprve rozvlnil síť za Bryzgalovem Chimera po pasu obránce Hejdy a o čtyři minuty později přihrál Novotný na gól Žerděvovi.

Přestože Tampa prohrávala v Sommet Center v Nashvillu po gólu Radulova, domácí diváci mohli být spokojeni pouze do poloviny utkání. Ve druhé třetině srovnal stav Brad Richards a 58 sekund po začátku prodloužení zajistil svým 23. gólem v sezóně výhru Blesků Václav Prospal.

"Trefilo mě to do hrudníku a spadlo dolů, byla to taková nepovedená střela, kterou jsem měl mít pod kontrolou, protože z dorážky to tam Prospal zametl," komentoval vítězný gól Tampy brankář Predátorů Dan Ellis.

Plekancovy body na výhru Montrealu nestačily

Českobudějovický rodák i přes vstřelenou branku přišel o pozici nejproduktivnějšího Čecha v NHL. Útočníka Tampy přeskočil Tomáš Plekanec z Montrealu. Pětadvacetiletý forvard Canadiens si připsal v utkání proti Torontu do statistik branku a assitenci, ale domácí přesto v Bell Center nevyhráli. Na vítěznou trefu Maple Leafs přihrával zadák Tomáš Kaberle.

Robert Lang s Martinem Havlátem byli u všech gólů Chicaga na horkém ledě v Calgary. Lang si připsal asistenci na první a třetí gól Jestřábů, jeho krajan zase přihrál na vítěznou trefu mladíka Patricka Sharpa.

New York Rangers - Anaheim 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 28. Callahan - 11. Schneider, 33. Perry, 34. Kunitz, 53. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Lundqvist 19/4 - Giguere 33/1. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: J. Giguere M. Schneider, C. Perry (všichni ANA).
Atlanta - Vancouver 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 28. Dupuis - 47. D. Sedin, 52. Burrows. Zásahy brankářů: Lehtonen 28/2 - Luongo 28/1. Diváci: 16 813. Hvězdy utkání: R. Luongo (VAN), P. Dupuis, M. Hossa (oba ATL).
Montreal - Toronto 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 12. Plekanec, 47. Kovaljov (Plekanec) - 22. a 60. Tucker, 18. Newbury, 40. Wellwood (T. Kaberle). Zásahy brankářů: Price 27/3 - Toskala 36/2. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: V. Toskala (TOR), T. Plekanec (MTL), T. Kaberle (TOR).
Ottawa - Florida 5:4 (0:1, 4:3, 1:0)
Branky: 21. a 48. Heatley, 25. Schubert, 26. Corvo, 34. Phillips - 17. Booth, 30. McLean, 31. Horton (Kreps), 35. O. Jokinen. Zásahy brankářů: Emery 33/4 - Vokoun 34/5. Diváci: 19 435. Hvězdy utkání: D. Heatley, J. Spezza (oba OTT), R. Zednik (FLA).
Phoenix - Columbus 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 33. York - 6. Chimera (Hejda), 10. Žerděv (Novotný). Zásahy brankářů: Bryzgalov 33/2 - Norrena 27/1. Diváci: 13 918. Hvězdy utkání: J. Chimera (CLS), D. Morris (PHX), N. Žerděv (CLS).
Detroit - Los Angeles 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Branky: 19. a 34. Zetterberg, 1. Kopecký - 11. Calder, 41. O'Sullivan, 47. Frolov, 54. Stuart, 55. Kopitar. Zásahy brankářů: Osgood 25/5 - LaBarbera 29/3. Diváci: 18 852. Hvězdy utkání: B. Stuart, A. Frolov (oba LA), H. Zetterberg (DET).
Nashville - Tampa Bay 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Radulov - 34. B. Richards, 61. Prospal. Zásahy brankářů: Ellis 25/2 - Holmqvist 19/1. Diváci: 13 959. Hvězdy utkání: V. Prospal, M. St. Louis (oba TB), D. Ellis (NSH).
Minnesota - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 44. Hagman. Zásahy brankářů: Backstrom 26/1 - Smith 25/0. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: M. Smith (DAL), N. Backstrom, D. Burns (oba MIN).
Calgary - Chicago 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Aucoin - 28. Keith (Lang), 36. Sharp (Havlát), 60. Perreault (Lang). Zásahy brankářů: Kiprusoff 27/2 - Khabibulin 27/1. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: N. Khabibulin (CHI), A. Aucoin (CGY), B. Seabrook (CHI).
Pittsburgh - NY Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 32. Whitney (na první Sýkora), 23. Malone, 57. Letang - 5. a 51. Comrie, 27. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Conklin 32/3 - DiPietro 27/4. Diváci: 17 075. Hvězdy utkání: R. Whitney, E. Malkin (oba PIT), M. Comrie (NYI).