Špačkova trefa Buffalu k výhře nepomohla

Ani branka českého obránce Jaroslava Špačka nepomohla Buffalu k vítězství na domácím ledě nad Bostonem. Špaček poslal Šavle do vedení pouhé čtyři vteřiny před vypršením první dvacetiminutovky, jeho tým ale nakonec prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. V třetí třetině šlo na brankáře domácích Millera sedmnáct střel, zatímco jeho protějšek Auld čelil jen jednomu pokusu.

Téměř po čtyřech letech se Scott Niedermayer vrátil do New Jersey, se kterým se třikrát radoval ze zisku Stanleyova poháru. Z noci na sobotu však nastoupil v dresu hostujícího Anaheimu a asistencí u první branky přispěl k výhře 2:1. Obě branky Kačerů vstřelil už v první třetině Ryan Carter.

Washington svedl s Carolinou bitvu o první místo v Jihovýchodní divizi. Zatímco před zápasem patřila tato pozice domácím, po zápase tomu bylo právě naopak. K výhře Caroliny 2:1 přispěl jednou asistencí i český obránce František Kaberle. Hlavní hvězdou utkání byl ale vyhlášen gólman hostů Cam Ward, který pochytal třicet tři střel soupeře.

I třetí ze čtyř odehraných zápasů skončil 2:1. San Jose v tomto poměru porazilo Columbus. Brankář Žraloků Jevgenij Nabokov dosáhl jako první gólman hranice třiceti výher v právě probíhajícím ročníku. V pátečním utkání jej dokázat překonat pouze Chimera, který ve třetí třetině po nahrávce Rostislava Klesly snižoval na konečných 2:1. Nabokova nedokázal překonat ani z trestného střílení kanonýr Rick Nash. Hosté přitom byli střelecky výrazně aktivnější, po dvou třetinách vedli na střely dokonce 26:5, přesto prohrávali 0:1.

New Jersey - Anaheim 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 36. Pandolfo - 11. a 18. R. Carter. Zásahy brankářů: Brodeur 24/22 - Hiller 35/34 . Diváci: 15 322. Hvězdy utkání: Carter, Hiller, Pandolfo.
Washington - Carolina 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 50. Sjomin - 4. Cole (F. Kaberle), 15. Ladd. Zásahy brankářů: Johnson 23/21 - Ward 34/33 . Diváci: 18 204. Hvězdy utkání: Ward, Sjomin, Cole.
Buffalo - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 20. Špaček, 40. Vanek - 41. Chára (Krejčí), 57. Sturm, rozhodující nájezd Kessel. Zásahy brankářů: Miller 37/35 - Auld 23/21 . Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Kessel, Vanek, Sturm.
San Jose - Columbus 2:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. M. Goc, 62. J. Thornton - 48. Chimera (Klesla). Zásahy brankářů: Nabokov 32/31 - Norrena 22/20 . Diváci: 17 210. Hvězdy utkání: Nabokov, Chimera, Shelley.