Sýkora pomohl k výhře Pittsburghu, Jágr opět nebodoval

NEW YORK

Gólem a dvěma asistencemi přispěl český útočník Petr Sýkora k vítězství hokejistů Pittsburghu nad Philadelphií v nedělním utkání NHL. Svou osmnáctou brankou v sezóně Sýkora v první třetině vyrovnal na 1:1, v 53. minutě pak přihrál na vítězný gól Krisu Letangovi.

Gól a tři asistence zaznamenal ruský forvard Jevgenij Malkin, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Sýkora byl třetím oceněným. Pittsburgh vyhrál třetí zápas v řadě, Philadelphia proti tomu prohrála oba víkendové zápasy, když v sobotu podlehla na domácím ledě New Yorku Rangers 0:2.

Hned v neděli čekal další zápas i Rangers, z Washingtonu se ale newyorskému týmu podařilo odvézt jen bod za prohru 2:3 v prodloužení. Hosté v polovině zápasu vedli 2:1, když po přihrávce Martina Straky skóroval Chris Drury. V dresu Capitals však úřadoval nejproduktivnější hráč soutěže Alexandr Ovečkin, jenž k úvodní brance zápasu přidal dvě asistence, přičemž v úvodu prodloužení pomohl v přesilovce k rozhodující trefě Mika Greena. Kapitán Rangers Jaromír Jágr vyšel bodově naprázdno v sedmém utkání za sebou.

Zedník po krvavém zranění mimo nebezpečí

Na duel Buffala s Floridou dlouho nezapomene útočník Panthers Richard Zedník. Slovenský forvard byl necelých deset minut před koncem zápasu za brankou Buffala velmi blízko souboje domácího útočníka Clarka MacArthura s kapitánem Floridy Ollim Jokinenem, jehož brusle vystřelily po ataku do vzduchu a jedno z ostří rozřízlo Zedníkovi pravou část krku. Dvaatřicetiletý slovenský reprezentant stačil rychle dojet na střídačku, kde se lékaři okamžitě snažili zastavit poud krve, který zanechal viditelnou stopu i na ledové ploše. Nakonec byl Zedník převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci a během dvou hodin byl mimo nebezpečí.

Utkání bylo na patnáct minut přerušeno a otřesení Panthers už nedokázali reagovat na jednobrankové vedení domácích, v 59. minutě navíc podtrhl vítězství Sabres druhým gólem Derek Roy, jemuž asistoval Jaroslav Špaček. "Naprosto bych pochopil, kdyby Florida požadovala zrušení celého zápasu," vrátil se k ošklivému momentu neméně otřesený kouč Buffala Lindy Ruff.

Chelios se vítězství na oslavu jubilea nedočkal

Radek Bonk pomohl gólem a asistencí k výhře Nashvillu na ledě Phoenixu. Predators nastoupili na domácí bez respektu a už po 14 minutách vedli o tři branky. Gólman Bryzgalov se proto v kleci dlouho neohřál, po třech inkasovaných gólech z osmi střel přepustil své místo druhému brankáři Tellqvistovi. Kojotům se podařilo srovnat krok v průběhu druhé třetiny vyrovnat, poslední část ale opět patřila hostům, na jejichž konto přibyly další tři góly.

„Když přijedeme na vlastní led, jsme úplně jiný tým. Chybí nám sebedůvěra, s níž se prezentujeme na stadiónech soupeřů,“ stěžoval si kouč Phoenixu Wayne Gretzky. „Bryzgalov se musí zlepšit. Dostal šanci v pozici jedničky a svůj post teď musí potvrdit,“ dodal legendární hokejista.

Třetí porážku v řadě utrpěli hokejisté Detroitu. Nad Anaheimem sice na domácím ledě vedli, soupeř ale otočil třemi góly v řadě a Red Wings již dokázali i s přispěním Jiřího Hudlera jen snížit. Porážka mrzela především zadáka Detroitu Chrise Cheliose, který v neděli odehrál jubilejní 1600. zápas v NHL.

Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 17. Sýkora, 21. Gončar, 39. Malkin (Sýkora), 53. Letang (Sýkora) - 7. a 41. Umberger, 60. Hartnell. Zásahy brankářů: Conklin 30/27 - Biron 25/21. Diváci: 17 132. Hvězdy zápasu: Malkin (PIT), Umberger (PHI), Sýkora (PIT).
Washington - New York Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. Ovečkin, 40. Gordon, 61. Green - 8. Avery, 30. Drury (Straka). Zásahy brankářů: Kölzig 33/31 - Valiquette 24/21. Diváci: 17 873. Hvězdy zápasu: Kölzig (WSH), Gordon (WSH), Avery (NYR).
Detroit - Anaheim 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Dacjuk, 47. Franzén (Hudler) - 18. R. Carter, 29. Schneider, 36. Huskins. Zásahy brankářů: Osgood 19/16 - Giguere 29/27. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: KUNITZ (ANA), Huskins (ANA), Franczen (DET).
St. Louis - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Kariya - 6. Gáborík, rozhodující nájezd Burns. Zásahy brankářů: Legace 25/24 - Harding 21/20. Diváci: 16 477. Hvězdy zápasy: Burns (MIN), Backes (STL), Gáborík (MIN).
Buffalo - Florida 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 34. a 59. Roy (na druhou Špaček), 25. Kaleta, 32. Pominville, 50. Vanek - 6. Mezei, 40. O. Jokinen, 41. Horton. Zásahy brankářů: Miller 25/22 - Anderson 31/26. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Roy, Pominville, Kaleta (všichni BUF).
Phoenix - Nashville 3:6 (1:3, 2:0, 0:3)
Branky: 19. Doan, 28. Winnik, 36. Jovanovski - 5. Bonk (Židlický), 12. Legwand, 14. Arnott, 46. Dumont, 46. Peverley (Bonk), 60. Gelinas. Zásahy brankářů: Bryzgalov 8/5, Tellqvist 19/17 - Ellis 33/30. Diváci: 14 593. Hvězdy zápasu: Dumont (NSH), Winnik (PHX), Radulov (NSH).
Columbus - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Hainsey, 37. Nash - 1. a 30. Kopitar, rozhodující nájezd O'Sullivan. Zásahy brankářů: Leclaire 34/32 - Cloutier 33/31. Diváci: 15 823. Hvězdy zápasu: Kopitar LA), Cloutier (LA), Leclaire (CLS).
Vancouver - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 22. Burrows, 59. Näslund, rozhodující nájezd Shannon - 46. Sharp, 56. Barker. Zásahy brankářů: Luongo 18/16 - Chabibulin 34/32. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Burrows (VAN), Sharp (CHI), Näslund (VAN).