Lang s Havlátem přispěli ke kanonádě Chicaga, Sobotka poprvé skóroval

NEW YORK

Čeští útočníci Robert Lang s Martinem Havlátem ve službách Chicaga si ve středečním utkání NHL proti Columbusu připsali každý po jedné brance, první jmenovaný přidal navíc gólovou asistenci. Svůj premiérový zásah v zámořské lize si připsal Vladimír Sobotka z Bostonu a hned byl gólem vítězným. Bruins zdolali Pittsburgh těsně 2:1.

Dvacetiletý rodák z Třebíče se tak stal druhou hvězdou zápasu. V NHL si v letošní sezóně připsal ze sedmadvaceti startů dvě asistence.

Chicago rozhodlo o vysoké výhře nad Blue Jackets zvláště povedenou první třetinou, v níž čtyřikrát pokořili obranu domácích. Češi se začali prosazovat od druhého dějství. Nejprve Havlát po asistenci Langa zvýšil na 5:1, aby jeho kolega z útoku v 60. minutě završil na 7:2 a stal se druhou hvězdou večera v NHL.

"Hokej je hra emocí a důrazu a pokud vám chybí, pak nemůžete pomýšlet na úspěšné zápasy," litoval kouč Columbusu Ken Hitchcock. "Přesně to se stalo dnes večer," dodal.

Eliáš si připsal dvě asistence

Povedený zápas prožili Patrik Eliáš s Karlem Rachůnkem, jejichž New Jersey porazilo po prodloužení Ottawu. Eliáš zaznamenal dvě asistence a jeho krajan poslal gólem zápas do nastavení, čímž si zasloužil ocenění druhá hvězda utkání. V prodloužení rozhodl o dvou bodech útočník Devils Brian Gionta.

"Je příjemné porazit nejlepší tým NHL," podotknul po zápase gólman Ďáblů Martin Brodeur, na něhož vyslali Senators 25 střel.

Vokoun pomohl Floridě k zisku bodu

Brankář Tomáš Vokoun čelil 37 střelám Montrealu, ale na pokusy Higginse a Kovaljova byl krátký. Přesto karlovarský rodák pomohl Floridě k zisku bodu za porážku v prodloužení.

"Hráli jsme tvrdě, ale nenašli jsme způsob, jak dát více branek," postěžoval si kapitán Panterů Olli Jokinen.

New Jersey - Ottawa 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Langenbrunner (Eliáš), 29. Rachůnek (Eliáš), 63. Gionta - 6. Richardson, 36. Robitaille. Zásahy brankářů: Brodeur 25/2 - Gerber 31/3. Diváci: 12 339. Hvězdy utkání: B. Gionta, K. Rachůnek, P. Eliáš (všichni NJ).
Atlanta - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. a rozhodující nájezd Perrin, 40. Marián Hossa - 23. Vik. Kozlov, 59. Ovečkin. Zásahy brankářů: Lehtonen 41/2 - Kolzig 28/2. Diváci: 15 285. Hvězdy utkání: K. Lehtonen, M. Hossa, E. Perrin (všichni ATL).
Columbus - Chicago 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)
Branky: 22. Tarnström, 34. Modin (Výborný) - 15. a 18. Byfuglien, 4. Kane, 6. Seabrook, 28. Havlát (Lang), 36. Wisniewski, 60. Lang. Zásahy brankářů: Norrena 28/6, Leclaire 3/1 - Chabibulin 26/2. Diváci: 14 918. Hvězdy utkání: D. Byfuglien, B. Seabrook, J. Wisniewski (všichni CHI).
Buffalo - Toronto 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 49. Gaustad. Zásahy brankářů: Miller 35/0 - Toskala 20/1. Diváci: 18 690.
Pittsburgh - Boston 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 54. Malkin (Sýkora) - 13. Nokelainen, 15. Sobotka. Zásahy brankářů:  Conklin 33/2 - Thomas 21/1. Diváci: 16 982. Hvězdy utkání: Z. Chara, V. Sobotka (oba BOS), E. Malkin (PIT).
Florida - Montreal 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 13. Montador (Kreps) - 53. Higgins, 62. Kovaljov. Zásahy brankářů: T. Vokoun 37/2 - C. Price 36/1. Diváci: 17 100. Hvězdy utkání: A. Kovaljov, C. Price (oba MTL), T. Vokoun (FLA).