Rubriky:

NHL

Stav útočníka Floridy Zedníka se po proříznutí krku zlepšuje

14. února 2008 11:30 - BUFFALO

Zdravotní stav slovenského forvarda Richarda Zedníka se po zásahu bruslí do krku zlepšuje. Dvaatřicetiletý rodák z Bánské Bystrice pokračuje v rekonvalescenci na jednotce intenzivní péče v buffalské nemocnici. "Chci poděkovat fanouškům, spoluhráčům a celému týmu Floridy Panthers a Buffalo Sabres za podporu," nechala se slyšet Zedníkova žena Jessica na stránkách ESPN.

"Zvláště bych chtěla poděkovat zdravotnímu personálu, který se stará o mého muže a celé nemocnici za jejich obrovskou podporu v této těžké chvíli," řekla Zedníkova manželka.

Více o zranění Richarda Zedníka ZDE.

Videozáznam Zedníkova zranění najdete ZDE.

Brusle kapitána Panterů Olliho Jokinena prořízla v pondělí Zedníkův krk. Slovenský útočník si však ránu pohotově stiskl a odjel dokonce se zraněním na střídačku. Jeho neuvěřitelná bojovnost mu zřejmě zachránila život. "Richardův duch je stále s námi a uděláme vše pro něj i jeho rodinu," uvedl aktér incidentu Jokinen po středečním zápasu Panterů proti Montrealu, které domácí prohráli 1:2.

Ohlasy doktorů na Zedníkovo zranění ZDE.

"Myslím, že pokud to bude jeho volba, tak se vrátí zpět na led a bude hrát. Podle mých zkušeností s post traumatickým stresem si myslím, že se z toho dostane," prohlásila ošetřující lékařka Soňa Noorová.

Malarchukovi změnilo zranění život

Bývalý brankář Buffala Sabres Clint Malarchuk, jemuž se podobné zranění stalo po střetu v brankovišti 22. března 1989 v utkání se St. Louis a zranění rovněž přežil, se nechal slyšet, že neštastný incident mu navždy změnil život. "Vím, co se asi honilo Richardovi v hlavě, já si tehdy byl jistý, že určitě umřu. Chětl jsem se co nejdříve dostat z ledu, aby má matka neviděla jak umírám na ledě, protože se na zápas dívala v televizi," popsal své pocity.

Videozáznam Malarachukova zranění najdete ZDE.

"Fyzické zotavení je jedna věc, to je ta jednodušší část, ale ta psychická stránka je mnohem horší... Vrátil jsme se na led velmi rychle a všichni říkali: ´Páni, to je chlap´, jenže v noci jsme nemohl usnout, byl jsme udýchaný a stále viděl před očima tu brusli, jak se blíží k mému krku," pokračoval v líčení svého post traumatického stavu Malarchuk. "Nemohl jsem popadnout dech," dodal.

V současnosti působí Malarchuk jako trenér brankářů v klubu Columbus Blue Jackets.

Spoluhráče Tomáše Vokouna tedy nečeká jistě jednoduché období. "Děkujeme za respektování našeho soukromí a chtěla bych požádat, abyste na Richarda po několik příštích dní mysleli," přála si Jessica.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..