Krejčího trefa pomohla Bostonu k výhře nad Atlantou

NEW YORK

Český útočník David Krejčí vstřelil v sobotním zápase NHL svůj třetí gól v zámořské soutěži a pomohl tak Bostonu k výhře 3:2 po samostatných nájezdech nad Atlantou. Jednadvacetiletý rodák ze Šternberka nyní zažívá perfektní období, trefil se již ve třetím po sobě jdoucím zápase. Za svůj výkon byl Krejčí vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Český forvard Bostonu vyrovnával osm minut před vypršením základní hrací doby na 2:2, příležitost následně dostal i v penaltovém rozstřelu, tam již ale neuspěl. Domácí se ale i tak radovali z výhry, rozhodující nájezd proměnil Phil Kessel. Medvědům tak jsou v tabulce Východní konference šestí, na deváté Buffalo, kterému patří první nepostupová příčka, mají náskok pěti bodů.

Dobrou formu si udržuje útočník Montrealu Tomáš Plekanec. Poté co v pátek čtyřmi body potopil Buffalo, byl u rozhodujícího momentu i o den později. Pět minut před koncem připravil v zápase s New Jersey vítězný gól pro Kosticyna a Montreal tak vyhrál 2:1. Canadiens jsou nyní vůbec nejlepším týmem ve Východní konferenci.

Gól a asistenci si připsal Petr Sýkora, jeho Pittsburghu to přesto nestačilo, v Ottawě prohrál 4:5. Domácí přerušili třízápasovou šňůru porážek a připsali si první vítězství pod vedením manažera Bryana Murrayho, který minulý týden na tomto postu nahradil odvolaného Johna Paddocka.

Coloradu se zranili Smyth se Svatošem

Colorado sice porazilo nejhorší tým soutěže Los Angeles 5:2, zaplatilo za to ale ztrátou dvou klíčových hráčů. Kanadský útočník Ryan Smyth nejprve v druhé třetině v rozmezí tří minut dvakrát skóroval, na konci téže dvacetiminutovky ho ale u mantinelu tvrdě atakoval obránce Jack Johnson. Smyth zůstal několik minut ležet na ledě a nakonec plochu opustil na nosítkách.

Podle informací z klubu se následně v kabině postavil na nohy, byl i při vědomí. Přesto byl odvezen do nemocnice na podrobnější vyšetření. Zápas navíc nedohrál ani slovenský forvard Marek Svatoš, který si poranil koleno.

Účast v play-off je již takřka zapovězená pro Tampu Bay. Blesky prohrály na ledě Caroliny 1:5, ačkoliv je v 8. minutě poslal do vedení Halpern. Domácím k obratu pomohly i letošní posily. Sergej Samsonov, který je v mužstvu od ledna, zaznamenal dvě branky a asistenci. Tuomo Ruutu pak jednu branku vstřelil sám, na další přihrál.

Boston - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Murray, 52. Krejčí, rozhodující nájezd Kessel - 7. Kovalčuk z trest. střílení, 38. Slater. Zásahy brankářů: Thomas 28/26 - Hedberg 35/33.  Diváci: 17 565.
NY Islanders - Philadelphia 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 29. Guerin - 14. Carter, 35. Coburn, 50. Knuble, 60. Upshall. Zásahy brankářů: DiPietro 30/27 - Biron 34/33.  Diváci: 15 136.
Ottawa - Pittsburgh 5:4 (2:2, 3:1, 0:1)
Branky: 17. a 22. Alfredsson, 16. Vermette, 35. Lapointe, 37. Heatley - 9. a 23. Malone (na první Sýkora), 20. Sýkora, 55. Malkin. Zásahy brankářů: Gerber 29/25 - Conklin 30/25.  Diváci: 20 153.
Montreal - New Jersey 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Streit, 55. Kosticyn (Plekanec) - 34. Gionta. Zásahy brankářů: Price 32/31 - Brodeur 25/23. Diváci: 21 273.
Phoenix - Calgary 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 33. Doan (Hanzal) - 6. a 52. Iginla, 2. Warrener. Zásahy brankářů: Bryzgalov 28/25 - Joseph 17/16. Diváci: 17 529.
Carolina - Tampa Bay 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 31. a 45. Samsonov (na první F. Kaberle), 11. E. Staal, 22. Corvo, 47. T. Ruutu - 8. Halpern. Zásahy brankářů: Ward 23/22 - Smith 33/28. Diváci: 16 831.
Dallas - Nashville 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 49. Ribeiro - 41. Legwand, 48. Tootoo, 49. Dumont. Zásahy brankářů: Turco 28/25 - Ellis 25/24. Diváci: 18 584.
St. Louis - San Jose 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Pavelski, 41. Grier. Zásahy brankářů: Legace 34/32 - Boucher 24/24.  Diváci: 19 150.
Colorado - Los Angeles 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 25. a 27. R. Smyth, 31. Salej, 46. Sakic, 60. Brunette (Hejduk) - 24. Cammalleri, 50. R. Blake. Zásahy brankářů: Theodore 25/23 - Cloutier 27/23.  Diváci: 18 007.
Washington - Toronto 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 16. Ovečkin, 50. Viktor Kozlov - 22. Antropov, 31. Sundin (Tlustý), 46. Steen. Zásahy brankářů: Kölzig 25/22 - Toskala 28/26. Diváci: 18 277.