Hemský opět hvězdou zápasu, Škoula hrdinou Minnesoty

NEW YORK

Útočník Edmontonu Aleš Hemský pokračoval ve skvělých výkonech i v neděli proti Columbusu, když v základní hrací době vsítil branku a poté úspěšně proměnil rozhodující samostatný nájezd. Obránce Minnesoty Martin Škoula rozhodl duel s Los Angeles brankou v prodloužení. Český gólman Dominik Hašek přispěl 22 úspěšnými zákroky k výhře Red Wings nad Buffalem 4:2, Hudler zaznamenal asistenci.

Detroitu se nepodařil vstup do zápasu a ve 3. minutě prohrával 0:1, ale Drake do přestávky srovnal stav. Ve druhé části přidali Red Wings dva góly, přičemž na vedoucí branku na 2:1 přihrál český útočník Jiří Hudler. Vedoucí tým Západní konference si již výhru vzít nenechal. Dominik Hašek zneškodnil 22 střel Buffala.

Pardubický rodák Aleš Hemský ve službách Edmontonu jako jediný překonal gólmana Columbusu Leclaira v samostatných nájezdech a Oilers se mohli radovat z výhry 4:3 - třináctého vítězství po trestných stříleních v této sezóně. Čtyřiadvacetiletý český forvard rozvlnil síť ještě v základní hrací době, když vyrovnával na 2:2.

Škoula rozhodl v prodloužení

V duelu s Los Angeles se prosadil český zadák Martin Škoula v barvách Minnesoty. Obránce Divočáků připsal svou brankou v prodloužení dva body na konto svého týmu. Osmadvacetiletý bek původem z Litoměřic se trefil podruhé v letošní sezóně.

Hvězdou nedělního večera se stal náhradník Tomáše Vokouna v kleci Panthers brankář Craig Anderson. Ten zneškodnil všech 53 střel Islanders, aby pomohl Floridě k fotbalovému vítězství 1:0.

New York Rangers - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (3:3, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Straka (Jágr), 12. Sjöström (Malík), 14. Callahan (Straka, Malík), 22. Bäckman, rozhodující nájezd Shanahan - 16. a 52. J. Carter, 2. Prospal, 9. Coburn. Zásahy brankářů: Valiquette 18/1, Lundqvist 8/3 - Biron 21/0, Niittymaki 18/4. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: B. Shanahan, S. Valiquette (oba NYR), J. Carter (PHI).
Chicago - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 50. Kane, 18. Ladd, 46. Sharp - 39. Kesler. Zásahy brankářů: Lalime 10/1 - Luongo 26/4, Sanford 2/0. Diváci: 19 670. Hvězdy utkání: P. Kane, A. LaddB. Seabrook (všichni CHI).
Pittsburgh - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Malone, 3. Talbot, rozhodující nájezd Letang - 15. Slater, 42. Vik. Kozlov. Zásahy brankářů: Fleury 33/2 - Lehtonen 34/2. Diváci: 17 132. Hvězdy utkání: R. Malone, M. Fleury (oba PIT), J. Kwiatkowski (ATL).
NY Islanders - Florida 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Booth. Zásahy brankářů: Dubielewicz 30/1 - Anderson 53/0. Diváci: 15 314. Hvězdy utkání: C. Anderson, D. Booth (oba FLA), W. Dubielewicz (NYI).
Buffalo - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Kaleta, 44. Pominville - 12. Drake, 26. Filppula (Hudler), 35. Franzén, 56. Maltby. Zásahy brankářů: Miller 39/4 - Hašek 24/2. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: M. Kronwall, J. Franzen (oba DET), P. Kaleta (BUF).
Minnesota - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Gáborík, 64. Škoula - 18. Cammalleri. Zásahy brankářů: Backstrom 28/1 - Ersberg 35/2. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: N. Backstrom, D. Burns, M. Gaborik (všichni MIN).
Edmonton - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující nájezd Hemský, 18. Coglino, 53. Staios - 17. Nash, 51. Chimera, 58. Tärnström. Zásahy brankářů: Garon 38/3 - Leclaire 29/3. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: A. Hemský, A. Cogliano (oba EDM), R. Nash (CLS).