NHL

Hemský opět hvězdou zápasu, Škoula hrdinou Minnesoty

3. března 2008 07:04 - NEW YORK

Útočník Edmontonu Aleš Hemský pokračoval ve skvělých výkonech i v neděli proti Columbusu, když v základní hrací době vsítil branku a poté úspěšně proměnil rozhodující samostatný nájezd. Obránce Minnesoty Martin Škoula rozhodl duel s Los Angeles brankou v prodloužení. Český gólman Dominik Hašek přispěl 22 úspěšnými zákroky k výhře Red Wings nad Buffalem 4:2, Hudler zaznamenal asistenci.

Detroitu se nepodařil vstup do zápasu a ve 3. minutě prohrával 0:1, ale Drake do přestávky srovnal stav. Ve druhé části přidali Red Wings dva góly, přičemž na vedoucí branku na 2:1 přihrál český útočník Jiří Hudler. Vedoucí tým Západní konference si již výhru vzít nenechal. Dominik Hašek zneškodnil 22 střel Buffala.

Referát z utkání NY Rangers - Philadelphia ZDE.

Pardubický rodák Aleš Hemský ve službách Edmontonu jako jediný překonal gólmana Columbusu Leclaira v samostatných nájezdech a Oilers se mohli radovat z výhry 4:3 - třináctého vítězství po trestných stříleních v této sezóně. Čtyřiadvacetiletý český forvard rozvlnil síť ještě v základní hrací době, když vyrovnával na 2:2.

Škoula rozhodl v prodloužení

V duelu s Los Angeles se prosadil český zadák Martin Škoula v barvách Minnesoty. Obránce Divočáků připsal svou brankou v prodloužení dva body na konto svého týmu. Osmadvacetiletý bek původem z Litoměřic se trefil podruhé v letošní sezóně.

Hvězdou nedělního večera se stal náhradník Tomáše Vokouna v kleci Panthers brankář Craig Anderson. Ten zneškodnil všech 53 střel Islanders, aby pomohl Floridě k fotbalovému vítězství 1:0.

New York Rangers - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (3:3, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Straka (Jágr), 12. Sjöström (Malík), 14. Callahan (Straka, Malík), 22. Bäckman, rozhodující nájezd Shanahan - 16. a 52. J. Carter, 2. Prospal, 9. Coburn. Zásahy brankářů: Valiquette 18/1, Lundqvist 8/3 - Biron 21/0, Niittymaki 18/4. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: B. Shanahan, S. Valiquette (oba NYR), J. Carter (PHI).
Chicago - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 25. a 50. Kane, 18. Ladd, 46. Sharp - 39. Kesler. Zásahy brankářů: Lalime 10/1 - Luongo 26/4, Sanford 2/0. Diváci: 19 670. Hvězdy utkání: P. Kane, A. LaddB. Seabrook (všichni CHI).
Pittsburgh - Atlanta 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Malone, 3. Talbot, rozhodující nájezd Letang - 15. Slater, 42. Vik. Kozlov. Zásahy brankářů: Fleury 33/2 - Lehtonen 34/2. Diváci: 17 132. Hvězdy utkání: R. Malone, M. Fleury (oba PIT), J. Kwiatkowski (ATL).
NY Islanders - Florida 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 10. Booth. Zásahy brankářů: Dubielewicz 30/1 - Anderson 53/0. Diváci: 15 314. Hvězdy utkání: C. Anderson, D. Booth (oba FLA), W. Dubielewicz (NYI).
Buffalo - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Kaleta, 44. Pominville - 12. Drake, 26. Filppula (Hudler), 35. Franzén, 56. Maltby. Zásahy brankářů: Miller 39/4 - Hašek 24/2. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: M. Kronwall, J. Franzen (oba DET), P. Kaleta (BUF).
Minnesota - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 25. Gáborík, 64. Škoula - 18. Cammalleri. Zásahy brankářů: Backstrom 28/1 - Ersberg 35/2. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: N. Backstrom, D. Burns, M. Gaborik (všichni MIN).
Edmonton - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 52. a rozhodující nájezd Hemský, 18. Coglino, 53. Staios - 17. Nash, 51. Chimera, 58. Tärnström. Zásahy brankářů: Garon 38/3 - Leclaire 29/3. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: A. Hemský, A. Cogliano (oba EDM), R. Nash (CLS).