NY Rangers - Washington 6:5 PPBitva na ostří nože! Ovečkin dostihl Pastrňáka. Všechny ale zastínil famózní Švéd

New York

Drama až do samého konce základní části slibuje bitva o letošního krále střelců v NHL. Zatímco český útočník David Pastrňák z Bostonu vyšel na ledě Floridy (Bruins vyhráli i díky jeho asistenci 2:1 v prodloužení) střelecky naprázdno, ruský snajpr ve službách Washingtonu Alexandr Ovečkin přidal v souboji s New York Rangers další dvě trefy a se 47 zásahy do té doby vedoucího Pastrňáka v čele pořadí nejlepších kanonýrů dostihl. Třetí zůstává Auston Matthews (46 gólů) z Toronta, který v zápasu proti Los Angeles svoji bilanci nevylepšil.

Centr New York Rangers Mika Zibanejad překonává v prodloužení brankáře Washingtonu Ilju Samsonova.

Ani dva Ovečkinovy příspěvky ale nepomohly Capitals k výhře. Hrdinou čtvrtečního duelu v Madison Square Garden byl švédský centr Mika Zibanejad, který se při výhře Rangers 6:5 v prodloužení zaskvěl pěti brankami! Jednu finální přihrávku v dresu poražených si připsal i Michal Kempný. Po střele českého obránce, který neskóroval od konce října, zapadl puk do sítě a chvíli to vypadalo, že bude autorem gólu, ale opakované záběry odhalily teč Garneta Hathawaye.

Třetří třetina patřila dvěma střelcům. Zibanajed dostal Rangers dvakrát do vedení, hosté kontrovali trefami Ovečkina, který vyrovnal v poslední minutě při hře bez brankáře. Úžasný večer korunoval Zibanejad v prodloužení, ve kterém se už po 33 sekundách prosadil z úniku. Útočník Rangers se stal třetím hráčem v klubové historii, který dal v utkání pět branek. Naposledy dokázal v NHL stejný kousek Patrik Laine z Winnipegu v listopadu 2018.

Boston otočil nepříznivý vývoj duelu s Floridou a obrat dokonal v prodloužení střelou pod horní tyčku obránce Torey Krug, jemuž asistovali Pastrňák s Davidem Krejčím. Pastrňák si připsal 46. asistenci v sezoně a vytvořil si tím nový osobní rekord. Florida, jež prohrála doma poosmé v řadě a ztrácí čtyři body na poslední postupové místo do play off, mohla také v prodloužení rozhodnout. Sólový únik Aleksandera Barkova ale chytil betonem Jaroslav Halák.

"Moc dobře jsem věděl, kdo se na mě řítí. Je jedním z nejlepších v lize na nájezdy. Snažil jsem se neudělat první pohyb," řekl ke gólové šanci Halák. Vyzdvihl i obrannou práci Krejčího, který se pokoušel Barkova dohnat z útočného pásma. "Díky němu neměl (Barkov) moc času a prostoru, aby něco vymyslel," podotkl slovenský brankář. Bruins natáhli sérii výher na čtyři a upevnili si vedoucí postavení v NHL, před St. Louis mají náskok osmi bodů.

Ještě lepší fazonou ve finiši základní části se ale může pochlubit Philadelphia. Letci míří v tabulce vzhůru po šňůře osmi výher v řadě a už se bodově dotáhli na Washington. Na vítězství nad Carolinou 4:1 se podílel přihrávkou i český útočník Jakub Voráček, který bodoval už ve čtvrtém utkání za sebou a k úspěšné sérii přispěl 11 body (1+10).

Jednu nahrávku si připsal také Dominik Kubalík v zápasu proti Edmontonu, v němž nakonec Chicago kanadského soupeře udolalo 4:3. Český útočník sice v gólové šanci minul, ale puk u zadního mantinelu převzal Jonathan Toews a pohotově ho zasunul do prázdné branky. Kubalík tak bodoval v osmém z posledních deseti utkání (7+5) a je třetí v produktivitě nováčků o sedm bodů za vedoucím Quinnem Hughesem z Vancouveru.

Nashville vyhrál nad Dallasem 2:0 i díky gólu Filipa Forsberga. Švédský útočník si připsal v dresu Predators 164. trefu a v klubovém pořadí střelců se posunul na třetí místo před Martina Erata.

Hokejisté Toronta poprvé v sezoně neskórovali a na ledě Los Angeles prohráli 0:1 po nájezdech. Lídr kanadského klubu Auston Matthews tak zůstal na 46 gólech. Hlavním hrdinou se stal gólman Jonathan Quick, který si připsal 36 zákroků. Na druhé straně se překonával i Frederik Andersen, jenž kryl 30 střel. Jejich duel rozhodl ve čtvrté sérii nájezdů Adrian Kempe.

Zápas v San Jose, které podlehlo Minnesotě 2:3, sledovala nejnižší návštěva sezony 14 517 diváků. V okrese Santa Clara County, jehož je San Jose správním městem, totiž narostl počet osob nakažených koronavirem na 20 a místní hygienická organizace doporučila ve čtvrtek zrušení všech událostí, které přitahují velké davy lidí.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Buffalo - Pittsburgh 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 10. McCabe, 42. M. Johansson - 8. a 34. Hörnqvist, 13. M. Pettersson, 47. Crosby. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 236. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Hörnqvist, 3. M. Murray (všichni Pittsburgh).
Tampa Bay - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. a 59. Hedman, 13. Killorn, 39. Kučerov. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Hedman, 3. Goodrow (všichni Tampa Bay).
Florida - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Weegar - 31. Bergeron, 65. Krug (Pastrňák, Krejčí). Střely na branku: 33:28. Diváci: 15 577. Hvězdy zápasu: 1. Krug (Boston), 2. Weegar, 3. Driedger (oba Florida).
New York Rangers - Washington 6:5 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 10., 26., 41., 59. a 61. Zibanejad, 35. DeAngelo - 50. a 60. Ovečkin, 8. Hagelin, 33. Kovalčuk, 35. Hathaway (Kempný). Střely na branku: 39:34. Diváci: 17 277. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Ovečkin (Washington).
Philadelphia - Carolina 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. Provorov, 30. M. Raffl, 45. Aube-Kubel, 45. Couturier (Voráček) - 43. Williams. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 900. Hvězdy zápasu: 1. Laughton, 2. Provorov, 3. Aube-Kubel (všichni Philadelphia).
Ottawa - New York Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 14. C. Brown, 30. Boedker, 35. Duclair, 57. B. Tkachuk - 4. Lee, 25. Barzal, 58. Pulock. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13 445. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. C. Anderson, 3. Duclair (oba Ottawa).
Nashville - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. F. Forsberg, 34. Duchene. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. F. Forsberg, 3. Duchene (všichni Nashville).
Chicago - Edmonton 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky: 25. a 34. DeBrincat, 15. P. Kane, 21. J. Toews (Kubalík) - 26. Nugent-Hopkins, 49. J. Archibald, 49. Yamamoto. Střely na branku: 31:24. Diváci: 21 481. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. A. Boqvist (všichni Chicago).
San Jose - Minnesota 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 15. Noesen, 50. J. Thornton - 9. Suter, 32. Galchenyuk, 35. Parise. Střely na branku: 42:27. Diváci: 14 517. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Suter, 3. Parise (všichni Minnesota).
Los Angeles - Toronto 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17 495. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Andersen (Toronto), 3. Kempe (Los Angeles).