Hanzal s Hlinkou hvězdami utkání, Holík dovršil obrat Atlanty

NEW YORK

Hokejista Martin Hanzal hájící barvy Phoenixu si ve čtvrtečním zápase NHL proti Vancouveru připsal asistence u obou branek Kojotů při výhře 2:0 a stal se první hvězdou zápasu. Stejné ocenění obdržel Jaroslav Hlinka v dresu Colorada za jeden gól a přihrávku proti Edmontonu. Jihlavský rodák Bobby Holík dokonal obrat Atlanty gólem na 5:4, v duelu proti Calgary zaznamenal také dvě asistence a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Atlanta ve 25. minutě prohrávala s Calgary ve Philips Areně již 0:3, když si dvakrát trefil třetí nejlepší střelec v letošních statistikách NHL Jarome Iginla. Domácí akcie zvedl o necelé tři minuty Ilja Kovalčuk - druhý ve statistikách v počtu vstřelených branek za Ovečkinem. V osmnácté minutě snížil ruský kanonýr na 3:4, deset minut před koncem srovnal stav Thorburn a na počátku 57. minuty zvrátil misky vah na stranu Thrashers Bobby Holik. Minutu před koncem zápasu pečetil střelou do prázdné branky na 6:4 Kovalčuk a zakončil úspěšný večer, v němž si zapsal do statistik čtyři kanadské body.

Jednoznačnou výhru Colorada 5:1 nad Oilers odstartoval v 19. minutě Jeff Finger, na jehož branku mu přihrál Jaroslav Hlinka. V druhé části zvýšil bleskovou brankou po osmnácti sekundách hry bývalý hráč Sparty již na 2:0. Laviny využily v zápase dvě přesilové hry a připsaly si z posledních deseti klání osmé vítězství.

Phoenix se pohybuje na hranici play-off

Ve vyrovnaném souboji Phoenixu s Vancouverem viděli fanoušci v Jobing.com Areně pouze dvě branky a obě do sítě brankáře Canucks Roberta Luonga. Nejprve ve 21. minutě přihrál Martin Hanzal na gól Kapanenovi a v osmé minutě závěrečné třetiny asistoval písecký rodák u branky Winnika. Svěřenci Wayna Gretzkého se pohybují na hranici play-off, se 77 body ztrácejí na osmou příčku, kterou okupují právě Kosatky, tři body.

V prestižním souboji Západní konference mezi týmy Detroitu a Dallasu se z výhry radovali domácí hokejisté Red Wings, přestože prohrávali ve 34. minutě 1:3. Na obratu se přihrávkou podílel Jiří Hudler. Rudá křídla vyhrála 5:3 a dosáhla na hranici sta bodů, v zápase se blýsknul dvěma přesnými zásahy Pavel Dacjuk. Brankář Dominik Hašek chyběl kvůli bolestem zad.

Boston - Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 48. Kobasew - 8. Halpern (Kuba), 28. Karlsson, 60. Lecavalier. Zásahy brankářů: Thomas 25/2 - Smith 36/1. Diváci: 13 373. Hvězdy utkání: Smith (TB), Kobasew (BOS), Karlsson (TB).
Atlanta - Calgary 6:4 (0:2, 3:2, 3:0)
Branky: 25., 38. a 59. Kovalčuk (na první a třetí Holík), 25. C. Armstrong, 51. Thorburn, 57. Holík - 18. a 23. Iginla, 14. Langkow, 33. W. Primeau. Zásahy brankářů: Lehtonen 32/4 - Joseph 31/5. Diváci: 16 244. Hvězdy utkání: Kovalčuk (ATL), Iginla (CGY), Holik (ATL).
Montreal - Ottawa 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. a 21. Spezza, 39. Vermette. Zásahy brankářů: Price 24/3 - Gerber 28/0. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Gerber, Spezza, Vermette (všichni OTT).
Detroit - Dallas 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 37. a 41. Dacjuk (na první Hudler), 8. Franzén, 42. Samuelsson, 60. Filppula - 21. a 34. Lehtinen, 2. Daley. Zásahy brankářů: Osgood 19/3 - Turco 30/4. Diváci: 19 453. Hvězdy utkání: Downey, Franzen, Lidström (všichni DET).
Nashville - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 29. Dumont - 39. a 51. Frolov, 46. D. Brown, 59. M. Ellis. Zásahy brankářů: Ellis 29/3 - Ersberg 38/1. Diváci: 15 853. Hvězdy utkání: Frolov, Ersberg (oba LA), Nichol (NSH).
Minnesota - New Jersey 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. Veilleux, 13. Burns, 40. Gáborík - 26. Višněvskij, 34. Gionta, 46. Zubrus, rozhodující nájezd Langenbrunner. Zásahy brankářů: Backström 30/3 - Brodeur 37/3. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Brodeur (NJ), Burns, Veilleux (oba MIN).
Colorado - Edmonton 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky: 19. Finger (Hlinka), 21. Hlinka, 24. Arnason, 35. D. Jones, 37. Wolski - 28. Gagner (Hemský). Zásahy brankářů: Budaj 24/1 - Garon 14/3, Roloson 18/2. Diváci: 18 007. Hvězdy utkání: Hlinka, Arnason, Jones (všichni COL).
Phoenix - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. N. Kapanen (Hanzal), 48. Winnik (Hanzal). Zásahy brankářů: Bryzgalov 24/0 - Luongo 45/2. Diváci: 15 562. Hvězdy utkání: Hanzal, Bryzgalov (oba PHX), Luongo (VAN).