Hamrlík vstřelil vítězný gól Montrealu na ledě Islanders

NEW YORK

Český obránce Roman Hamrlík přispěl svým pátým gólem v sezóně k vítězství hokejistů Montrealu nad New Yorkem Islanders 3:0 v sobotním utkání NHL. Hamrlík v 28. minutě dorážkou v přesilové hře otevřel skóre zápasu a připsal si tak vítězný gól, na druhou branku přihrál útočník Tomáš Plekanec.

Hrdinou večera se stal slovenský brankář Jaroslav Halák, který zlikvidoval všech 30 střel a při své premiéře před domácím publikem v letošní sezóně vychytal čisté konto. Zatímco Canadiens se díky vítězství vrátili zpět do čela tabulky Severovýchodní divize, Islanders prohráli popáté za sebou a jejich šance na postup do play-off se rozplývá.Podruhé za sebou se trefil Aleš Kotalík z Buffala, které v důležité bitvě zvítězilo 6:2 v Torontu.

Zatímco při páteční výhře 7:1 nad Carolinou český útočník uzavřel gólový účet zápasu, tentokrát byl v osmé minutě autorem úvodního gólu utkání. Sabres znovu stáhli ztrátu v tabulce Východní konference na osmou Philadelphii, která prohrála 2:3 po prodloužení v Bostonu a před Buffalem už má pouze jednobodový náskok.

Naopak Toronto ztratilo další důležité body a s nadějí na účast ve vyřazovacích bojích se pomalu loučí. Zvlášť když Maple Leafs schází kapitán Mats Sundin, který kvůli zranění třísel nenastoupil poprvé v sezóně. Za třináct let, co působí v Torontu, musel švédský útočník vynechat jen 44 zápasů.

Hašek se v brance Detroitu neobjevil

Podruhé za sebou vyšli naprázdno hokejisté New Yorku Rangers, kteří předtím bodovali v třinácti zápasech v řadě. Po páteční prohře 2:3 na ledě Floridy tentokrát nedali ani gól v Tampě, prohráli 0:3 a jejich náskok před devátým Buffalem se ztenčil na čtyři body. Jaromír Jágr, který v posledních osmi zápasech vstřelil jediný gól, promarnil v první a v druhé třetině čtyři nadějné šance.

Bitva o play-off vrcholí také v Západní konferenci. Cenné dva body získali hokejisté devátého Nashvillu, který zvítězil 3:1 v Detroitu. V brance Red Wings chyběl Dominik Hašek, který si prý sice už doléčil bolavá záda, trenér Mike Babcock se ho ale rozhodl šetřit a neposadil ho ani na střídačku jako náhradníka.

Český gólman měl potíže se zády od minulého souboje s Nashvillem, v němž se minulou neděli za brankou srazil se soupeřovým útočníkem Hamhuisem. Kvůli bolestem zad třiačtyřicetiletý veterán dokonce předčasně odešel ze středečního tréninku, věnoval se léčbě a podle vlastních slov byl připraven naskočit do sobotního utkání.

Brodeur posedmé v kariéře vychytal 40. výhru v sezóně

Predators stále ztrácejí dva body na osmý Vancouver, který ukořistil výhru 4:3 v Dallasu. Canucks vedli v průběhu první třetiny už 3:0, domácí hráči ale dokázali během prostředního dějství vyrovnat. O vítězství kanadského celku nakonec rozhodl v 44. minutě šťastný gól Brendana Morrisona, od jehož brusle se odrazil puk do branky po přihrávce Markuse Näslunda.

Vancouver se ve vyrovnané tabulce Západní konference bodově dotáhl na sedmé Calgary a dva body ztrácí na šesté Colorado, které na domácím ledě nezvládlo zápas s New Jersey a prohrálo 2:4. Brankář Devils Martin Brodeur zneškodnil 24 střel a posedmé v kariéře oslavil 40. vítězství v sezóně.

Zatímco Ďáblům chyběl kvůli potížím s kolenem český útočník Patrik Eliáš, domácí Avalanche se znovu museli obejít bez svých opor Petera Forsberga s Adamem Footem. Naopak do sestavy se vrátil Ryan Smyth, který vynechal šest zápasů kvůli otřesu mozku a problémům s ramenem. První domácí porážce po pěti zápasech ale nezabránil.

Boston - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Kobasew, 60. Ference, 63. A. Ward - 30. Richards, 33. Briere (Prospal). Zásahy brankářů: Thomas 26/24 - Biron 36/33. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: Thomas, Wideman, Kobasew (všichni BOS).
Detroit - Nashville 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Kronvall - 11. Hamhuis, 27. Peverley, 60. Smithson. Zásahy brankářů: Osgood 26/24 - Ellis 35/34. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: Peverley (NSH), Franzen (DET), Ellis (NSH).
Colorado - New Jersey 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 28. Stastny, 53. Liles - 15. Zubrus, 30. Pandolfo, 48. Langenbrunner, 52. Madden. Zásahy brankářů: Theodore 27/23 - Brodeur 26/24. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: Brodeur (NJ), Brunette (COL), Gionta (NJ).
Toronto - Buffalo 2:6 (1:3, 0:0, 1:3)
Branky: 14. White, 48. Tlustý - 8. Kotalík, 15. Hecht, 18. Stafford, 52. Pominville, 55. Paille, 58. Tallinder. Zásahy brankářů: Toskala 19/14 - Miller 32/30.  Diváci: 19 462. Hvězdy zápasu: Kubina - Pominville, Hecht.
Anaheim - St. Louis 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 45. a 52. R. Niedermayer, 20. Schneider, 36. Selänne, 59. Getzlaf - 22. Mayers, 41. Woywitka (R. Polák). Zásahy brankářů: Giguere 40/38 - Legace 33/28. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: R. Niedermayer, Giguere, Schneider (všichni ANA).
Tampa Bay - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Picard, 47. St. Louis, 60. Ouellet. Zásahy brankářů: Smith 20/20 - Lundqvist 29/27.  Diváci: 20 926. Hvězdy zápasu: Smith, Halpern - Lundqvist.
Minnesota - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Rolston, 56. Gáborík. Zásahy brankářů: Bäckström 24/24 - Ersberg 29/27.  Diváci: 18 568. Hvězdy zápasu: Bäckström, Rolston, Gáborík (všichni MIN).
Dallas - Vancouver 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Branky: 20. Lundqvist, 28. Modano, 34. B. Richards - 3. Pettinger, 10. Kesler, 12. Näslund, 44. Morrison. Zásahy brankářů: Holmqvist 12/9, Turco 18/17 - Luongo 38/35.  Diváci: 18 584. Hvězdy zápasu: Morrison, Näslund, Luongo (všichni VAN).
Phoenix - Edmonton 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 25. Doan (Hanzal), 59. Tjarnqvist - 7. Hemský, 28. Pitkänen, 36. Brodziak, 49. Reasoner, 60. Pisani. Zásahy brankářů: Bryzgalov 36/32 - Roloson 40/38. Diváci: 17 947. Hvězdy zápasu: Doan - Cogliano, Roloson.
Montreal - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 28. Hamrlík, 46. Kovaljov (Plekanec), 58. Latendresse. Zásahy brankářů: Halák 30/30 - DiPietro 29/26.  Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Halák, Kovaljov, Hamrlík (všichni MTL).