Lang se dvěma přihrávkami podílel na kanonádě Chicaga

točník

Útočník Chicaga Robert Lang přihrával v středečním zápase NHL proti Washingtonu na dva góly a pomohl k jednoznačné domácí výhře Blackhawks 5:0. Husarský kousek se povedl hráčům Buffala v duelu s Tampou Bay, když sedmi brankami ve třetí části otočili z nepříznivých 1:4 na 7:4.

Sabres prohrávali v HSBC Areně po dvou třetinách s Blesky 1:4, na čemž měl největší zásluhu Vincent Lecavallier, jenž dal dva góly a na jeden přihrál. V závěrečné třetině však díky hatricku Thomase Vanka a dvou branek Jochena Hechta vyhráli Šavle 6:0 a celkově 7:4.

"Takové zápasy jsou zábavné," řekl po utkání buffalský Jason Pominville. "Užívali jsme si ho a fanoušci jistě také, ale tohle není způsob, jakým bychom chtěli vyhrávat," prozradil autor dvou branek a dvou přihrávek.

Straka asistoval u vyrovnávací branky

Martin Straka pomohl Rangers přihrávkou na vyrovnávací gól Druryho z 56. minuty poslat zápas proti New Jersey do prodloužení. Vítězný nájezd využil hostující Dawes a Jezdci si odvezli z Prudential Center dva body.

Asistenci u vyrovnávací branky zaznamenal Milan Michálek ze San Jose. Žraloci rozhodli o výhře nad Minnesotou stejně jako New York také po samostatných nájezdech. Rozhodující trestné střílení proměnil nejzkušenější hráč Žraloků Jeremy Roenick.

Nedělní porážku od Columbusu vrátil Detroit svému soupeři ve středu na svém ledě. V Joe Louis Areně sice Blue Jackets vedli až do 47. minuty 1:0, ale poté třemi góly otočili Red Wings stav. Všechny branky Křídel vsítil Henrik Zetterberg. Zápas odchytal Chris Osgood a kryl 22 střeleckých pokusů hostů.

Buffalo - Tampa Bay 7:4 (1:2, 0:2, 6:0)
Branky: 49., 54. a 57. Vanek, 14. a 46. Pominville, 46. a 60. Hecht - 26. a 39. Lecavalier, 3. Halpern, 11. St. Louis. Zásahy brankářů: Miller 19/4 - Ramo 31/6. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Pominville, D. Roy, Gaustad (všichni BUF).
New Jersey - NY Rangers 1:2 SN. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Zubrus - 56. Drury (Straka), rozhodující nájezd Dawes. Zásahy brankářů: Brodeur 21/1 - Lundqvist 18/1. Diváci: 17 625. Hvězdy utkání: Brodeur, Zubrus (oba NJ), Drury (NYR).
Atlanta - Carolina 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
Branky: 22. Little, 25. McCarthy (Holík), 60. Vjačeslav Kozlov - 5. Letowski, 7. Samsonov, 14. E. Staal, 24. Jensen, 55. E. Cole. Zásahy brankářů: Hedberg 33/5 - Ward 34/3. Diváci: 13 251. Hvězdy utkání: Ward, Staal, McCarthy (všichni CAR).
San Jose - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. a rozhodující nájezd Roenick, 24. Brown, 58. Pavelski (M. Michálek) - 46. a 60. Gáborík, 21. Veilleux. Zásahy brankářů: Nabokov 24/3 - Backström 33/3. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: C. Brown, Roenick (oba SJ), Gáborík (MIN).
Chicago - Washington 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Jason Williams (Lang), 4. Toews, 10. Perreault (Lang), 18. Sharp, 31. Bourque. Zásahy brankářů: Chabibulin 25/0 - Kolzig 42/5. Diváci: 20 942. Hvězdy utkání: Chabibulin, Toews, Kane (všichni CHI).
Dallas - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Morrow - 25. S. Niedermayer, 60. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Turco 17/2 - Giguere 21/1. Diváci: 18 584. Hvězdy utkání: Bertuzzi, Selanne (oba ANA), Morrow (DAL).
Detroit - Columbus 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 47., 59. a 59. Zetterberg - 28. Malhotra. Zásahy brankářů: Osgood 23/1 - Norrena 27/3. Diváci: 19 061. Hvězdy utkání: Zetterberg, Kopecký (oba DET), Malhotra (CLS).