Sýkora pomohl gólem k výhře Pittsburghu, Hašek vychytal Nashville

Český útočník Petr Sýkora se ve čtvrtečním utkání NHL proti Tampě jedním gólem podílel na výhře Pittsburghu 4:2. Plzeňský rodák v první minutě třetí třetiny svou šestadvacátou trefou v letošní sezóně zvyšoval vedení Penguins na 4:1, za hosty poté stačil už jen snížit obránce Filip Kuba.

Pittsburgh vedl po dvou třetinách o jedinou branku, rozhodující úder ale přišel hned v úvodní minutě třetí třetiny, kdy se během 51 sekund prosadili Jordan Staal a vzápětí poté Sýkora. "Ve třetí třetině jsme hráli extrémně dobře. Přesně ten typ hokeje, který nám vyhovuje," pochvaloval si po utkání kouč Penguins Michel Therrien.

Penguins se s 91 body dělí o první místo v tabulce Atlantické divize s New Jersey, na lídra konference Montreal ztrácejí jediný bod. Canadiens poskočili zpátky do čela díky vítězství 4:2 v Bostonu, který porazili podesáté za sebou. "Některým týmům prostě vyhovuje určitý soupeř a pak se to může proměnit v takovouhle sérii," konstatoval brankář Carey Price, který k úspěchu Montrealu přispěl 34 zákroky.

Bruins, stále bojující o postup do play-off, prohráli s Montrealem všech sedm zápasů v letošní sezóně. Poslední šanci na reparát mají v sobotu v Montrealu. "Musíme se toho břemene už konečně zbavit," řekl obránce Aaron Ward. "Zvlášť, když jsme dneska byli lepší, ať to zní jakkoliv divně. Hanba nám, jestli v sobotu nevyhrajeme."

Hašek si připsal 385. výhru

Po téměř dvou týdnech se dočkal vítězství Dominik Hašek, jenž poté, co překonal problémy se zády, stanul podruhé v brance Detroitu a 26 zákroky přispěl k výhře 6:3 na ledě Nashvillu. Hašek si tak spravil chuť poté, co v neděli ve svém prvním zápase po zranění čtyřikrát kapituloval v utkání s Columbusem a v polovině zápasu střídal.

Detroit rozhodl o svém vítězství ve třetí třetině, v jejímž úvodu sice přišel o dvoubrankový náskok, třemi góly v řadě ale opět strhl vedení na svou stranu. "Po vyrovnání jsme se dokázali sebrat a najít znovu koncentraci. Brzy poté jsme vstřelil čtvrtý gól, který soupeře definitivně zlomil," podotkl po utkání Hašek, který si připsal 385. vítězný zápas v NHL a v historické tabulce brankářů se v této statistice dotáhl na 10. příčku obsazenou Mikem Vernonem.

Sedmizápasovou vítěznou sérii hokejistů Floridy zastavila bez velkého překvapení Carolina. Duel na ledě Panthers nicméně rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž o vítězství hostujícího celku rozhodl Eric Staal přesnou střelou mezi betony českého gólmana Tomáše Vokouna.

Přímou bitvu o postupové příčky svedli hráči Calgary a Colorada. Domácí nakonec díky dvěma gólům v přesilovce vyhráli 2:1 a o dva body přeskočili svého soupeře v tabulce, stejně jako Vancouver, který vyhrál 4:1 v Edmontonu. Oba vítězné celky odskočily devátému Nashvillu už na rozdíl šesti bodů.

Boston - Montreal 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky: 34. Stuart, 57. Wideman - 29. a 34. Kovaljov, 47. Ryder, 52. Kosticyn. Zásahy brankářů: Thomas 30/26 - Price 36/34. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: Kovaljov, price, Kosticyn (všichni MTL).
Ottawa - St. Louis 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Vermette, 17. Schubert, 28. Spezza - 10. Mayers, 13. Woywitka. Zásahy brankářů: Gerber 26/24 - Toivonen 24/21. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: Schubert, Fisher (oba OTT), Toivonen (STL).
Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 15. J. Ruutu, 31. Malkin, 41. J. Staal, 41. Sýkora - 25. Lecavalier (Kuba), 42. Kuba. Zásahy brankářů: Fleury 21/19 - Smith 23/19. Diváci: 17 044. Hvězdy zápasu: Staal, Malkin, J. Ruutu (všichni PIT).
Phoenix - Los Angeles 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 3:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Lisin, 27. Yandle, 32. Reinprecht (Vrbata), 38. Doan, 60. Ballard - 9. a 20. Preissing, 29. Brown, 30. Ivanans, 33. Harrold, rozhodující nájezd O'Sullivan. Zásahy brankářů: Tellqvist 36/31 - Ersberg 40/35. Diváci: 14 852. Hvězdy zápasu: Preissing (LA), Mueller, Doan (oba PHX).
Nashville - Detroit 3:6 (1:0, 0:3, 2:3)
Branky: 17. a 43. Radulov, 45. Erat - 55. a 60. Dacjuk, 21. Kronvall, 25. Chelios (Hudler), 28. Rafalski, 48. Franzén. Zásahy brankářů: Mason 22/19, Ellis 13/11 - Hašek 29/26. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: Franzén (DET), Radulov (NSH), Dacjuk (DET).
Calgary - Colorado 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Langkow, 15. Conroy - 46. Guite. Zásahy brankářů: Kiprusoff 16/15 - Theodore 28/26. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Conroy, Langkow, Regehr (všichni CGY).
Edmonton - Vancouver 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 51. Gilbert - 22. D. Sedin, 38. Pettinger, 45. Pyatt, 54. Linden. Zásahy brankářů: Roloson 21/17 - Luongo 34/33. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Luongo, D. Sedin (oba VAN), Glencross (EDM).
Florida - Carolina 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 41. Weiss - 4. Letowski, rozhodující nájezd Samsonov. Zásahy brankářů: Vokoun 42/41 - Ward 37/36. Diváci: 18 546. Hvězdy zápasu: Samsonov, Ward (oba CAR), Weiss (FLA).