Fleischmann rozhodl o výhře Capitals, Krejčí přihrál na dva góly

Český útočník Tomáš Fleischmann z Washingtonu překonal ve čtvrtečním zápase NHL proti Tampě v prodloužení domácího brankáře a zajistil Capitals výhru, čímž si zasloužil titul první hvězdy utkání. Forvard David Krejčí přispěl dvěma přihrávkami k vítězství Bostonu nad Torontem. Za hosty skórovali Tlustý s Kubinou, ale na záchranu to nestačilo. Maple Leafs tak definitivně ztratily naději na play-off.

Toronto je již čtvrtým klubem Východní konference, které do vyřazovacích bojů s jistotou nepostoupí. Naděje se hostům rozplynuly ve třetí dvacetiminutovce, která skončila 3:1 pro domácí Bruins. Kromě Krejčího pomohl k výhře Bostonu také jednou přihrávkou český forvard Vladimír Sobotka.

Vyrovnaný zápas, v němž každá třetina skončila poměrem 1:1, rozhodl ve prospěch Washingtonu forvard Tomáš Fleischmann v 63. minutě. Capitals se mohli proti Tampě radovat ze sedmé výhry z posledních deseti duelů.

Crosby návrat na led brankou neokořenil

Útočník Pittsburghu Sidney Crosby se znovu od 9. března vrátil na led, ale proti Islanders ze tří střel neskóroval. Naopak Jevgenij Malkin vsítil 45. gól v sezóně a Penguins se v Mellon Areně radovali z výhry 3:1. Za hosty jako jediný překonal Fleuryho útočník Josef Vašíček.

Hvězdou zápasu mezi Floridou a Atlantou se stal jihlavský rodák Bobby Holík, který dvakrát překonal Pantera Tomáše Vokouna, přičemž vítěznou trefu zaznamenal 59 sekund před koncem. Radek Dvořák sice tři sekundy před závěrečnou sirénou snížil na 2:3, ale na víc se Panthers nevzmohli.

Prestiční souboj mezi Rangers a New Jersey získal pro domácí v 57. minutě domácí Nigel Dawes. Za Devils skóroval Čech Patrik Eliáš, ale odvrátit pátou prohru v řadě to nepomohlo. Naopak Jezdci si po dvou porážkách s Flyers připsali do tabulky dva body.

Boston - Toronto 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 17. Sturm (Krejčí), 46. Kessel, 51. G. Murray (Krejčí), 56. Schaefer (Sobotka) - 25. Tlustý, 56. Kubina. Zásahy brankářů: Thomas 32/2 - Toskala 34/4. Diváci: 16 659. Hvězdy utkání: Kessel, Krejci, Schaefer (všichni BOS).
NY Rangers - New Jersey 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky: 26. Shanahan, 42. Bäckmän, 57. Dawes - 32. Eliáš, 39. Parise. Zásahy brankářů: Lundqvist 34/2 - Brodeur 31/3. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Gomez, Lundqvist, Drury (všichni NYR).
Ottawa - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. a 44. Fisher, 8. Spezza - 9. Afinogenov, 13. Hecht, 59. Gaustad (Kotalík), rozhodující nájezd Roy. Zásahy brankářů: Gerber 40/3 - Miller 28/3. Diváci: 19 833. Hvězdy utkání: Fisher (OTT), D. Roy (BUF), Gerber (OTT).
Pittsburgh - NY Islanders 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Malkin, 36. J. Ruutu, 47. Laraque - 17. Vašíček. Zásahy brankářů: Fleury 28/1 - Dubielewicz 29/3. Diváci: 17 025. Hvězdy utkání: J. Ruutu, Laraque, Malkin (všichni PIT).
Tampa Bay - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. Halpern, 26. Picard, 47. Oullet - 18. Laich, 24. Bradley, 56. Sjomin, 63. Fleischmann. Zásahy brankářů: Ramo 32/4 - Huet 26/3. Diváci: 17 777. Hvězdy utkání: Fleischmann (WSH), Ouellet (TB), Semin (WSH).
Florida - Atlanta 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 30. Horton, 60. Dvořák (Kreps) - 20. a 60. Holík, 54. Recchi. Zásahy brankářů: Vokoun 27/2 - Lehtonen 45/2. Střely na branku: 45:28. Hvězdy utkání: Holik, Lehtonen, Horton (všichni FLA).
San Jose - Dallas 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. a 63 J. Thornton, 24. Pavelski - 16. Morrow, 33. Lehtinen. Zásahy brankářů: Nabokov 25/2 - Turco 27/3. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Nabokov (SJ), Turco (DAL), J. Thornton (SJ).
Los Angeles - Phoenix 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. Dallman, 30. Kopitar, 34. D. Brown, 52. R. Blake. Zásahy brankářů: Ersberg 38/0 - Tellqvist 33/4. Diváci: 17 331. Hvězdy utkání: Kopitar, Ersberg, Dallman (všichni LA).
2.x-San Jose77461021207:181102
4.Minnesota7841928210:21191