Hlaváč s Bonkem směřují Nashville do play-off, Plekanec hvězdou Montrealu

NEW YORK

Nashville oslavuje české hokejisty, kteří mu zajistili výhru 2:0 na ledě Columbusu. Skóre otevřel Jan Hlaváč, pojistku přidal po nahrávce Martina Erata Radek Bonk. Obě branky padly v prostřední části hry v rozmezí necelých dvou minut. Hlaváč tak vstřelil druhý vítězný gól po sobě a i jeho zásluhou se Predátoři posunuli v tabulce Západní konference na osmé místo, které jako poslední zajišťuje postup do play-off.

Columbus sice hosty jednoznačně přestřílel, v brance Nashvillu ale předvedl bezchybný výkon Dan Ellis, který pochytal všech čtyřicet tři střel a podruhé během necelého týdne vychytal proti Modrokabátníkům nulu. Predátoři mají na osmé pozici stejně bodů jako devátý Vancouver. Kdyby tomu tak bylo i na konci základní části, pro Nashville by hovořil větší počet nasbíraných výher.

Dařilo se i útočníkovi Montrealu Tomáši Plekancovi. Jeho tým na ledě Buffala sice ještě dvě a půl minuty před koncem základní časti prohrával 1:3, Plekanec ale dvěma góly srovnal a v prodloužení pak dokonal obrat Higgins. Canadiens jsou zásluhou této výhry nejlepším týmem Východní konference, Šavlím se naopak postup do vyřazovacích bojů vzdaluje, v současné chvíli ztrácejí čtyři body.

Hejduk s Eliášem pomohli svým týmům k výhrám

Colorado zvládlo klíčový zápas v boji o Stanley Cup proti Edmontonu, který zdolalo 5:4 po samostatných nájezdech. Laviny tak zvýšily svůj náskok před svým pátečním soupeřem na rozdíl šesti bodů. Výraznou měrou se na tom podílel i Milan Hejduk, který v první třetině vstřelil gól, blýskl se i proměněnou penaltou rozstřelu. Colorado ale mělo namále, ve třetí třetině Edmonton dlouho vedl 4:3, až šest vteřin před koncem srovnal skóre kapitán Joe Sakic.

New Jersey ukončilo sérii pěti porážek v řadě, na svém ledě porazilo po samostatných nájezdech Philadelphii. Hosty sice poslal do vedení už v desáté minutě Václav Prospal, Ďáblové ale i zásluhou dvou gólových přihrávek Patrika Eliáše skóre otočili. V 60. minutě přesto srovnal na 4:4 Mike Knuble a poslal zápas do prodloužení. Rozhodnout nakonec musely až nájezdy, ve kterých uspěl i Eliáš.

Carolina smetla Atlantu 7:1 a a upevnila si první místo v Jihovýchodní divizi. Hned pět branek vstřelili Hurricanes v přesilových hrách, čímž vyrovnali klubový rekord. Na hladkém vítězství se dvěma asistencemi podílel i obránce František Kaberle.

New Jersey - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. a 20. Oduya (na první Eliáš), 24. a rozhodující nájezd Langenbrunner (na první Eliáš), 55. Gionta - 10. Prospal, 30. Dowd, 49. Jones. 60. Knuble. Zásahy brankářů: Brodeur 32/28 - Biron 33/29.  Diváci: 17 056.
Carolina - Atlanta 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 7. a 58. Hamilton (na druhou F. Kaberle), 28. a 51. T. Ruutu (na druhou F. Kaberle), 1. E. Staal, 26. Corvo, 54. Letowski - 37. Slater. Zásahy brankářů: Ward 26/25 - Hedberg 35/28.  Diváci: 17 833.
Columbus - Nashville 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 25. Hlaváč, 27. Bonk (Erat). Zásahy brankářů: Norrena 25/23 - Ellis 43/43.  Diváci: 15 495.
Anaheim - San Jose 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 12. S. Niedermayer - 7. Marleau, 32. Roenick, 38. Brown. Zásahy brankářů: Hiller 27/24 - Boucher 24/23.  Diváci: 17 334.
Detroit - St. Louis 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 54. a 56. Franzén, 26. Rafalski - 13. a 63. Boyes, 25. Johnson, 50. McDonald. Zásahy brankářů: Osgood 21/17 - Legace 39/36.  Diváci: 20 066.
Minnesota - Vancouver 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Bouchard, 18. M. Koivu, 29. Burns, 34. Fedoruk. Zásahy brankářů: Bäckström 28/28 - Luongo 21/17, Sanford 9/9.  Diváci: 18 568.
Colorado - Edmonton 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. a 32. Brunette, 60. a rozhodující nájezd Sakic, 9. Hejduk - 13. Gilbert, 14. Stoll (Hemský), 28. Glencross, 38. Gagner. Zásahy brankářů: Theodore 31/27 - Roloson 36/32.  Diváci: 17 846.
Buffalo - Montreal 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 23. Stafford, 46. Paetsch, 48. Paille - 58. a 60. Plekanec, 40. Kovaljov, 64. Higgins. Zásahy brankářů: Miller 29/25 - Price 38/35.  Diváci: 18 690.
2.y-San Jose78471021210:182104
3.Minnesota7942928214:21193