Krejčí zařídil výhru Bostonu nad Ottawou

BOSTON

Český útočník David Krejčí byl hlavním strůjcem vítězství hokejistů Bostonu nad Ottawou v NHL. Jednadvacetiletý rodák ze Šternberka se na výhře 4:0 podílel jedním gólem a dvěma asistencemi, zatímco brankář Tim Thomas vychytal čisté konto. Především jejich zásluhou si tak Boston upevnil místo v postupové osmičce Západní konference.

Bostonu nyní patří sedmá příčka a mají bod náskok před Philadelphií. Proti Ottawě se jako první prosadil na začátku druhé třetiny Axelsson a hned tři minuty poté skóroval v přesilové hře po Krejčího přihrávce Marco Sturm. Po necelých dvou minutách český útočník asistoval u branky Hnidyho a minutu před koncem skóroval sám.

V poslední době David Krejčí doslova září, během uplynulých tří zápasů zaznamenal dva góly a pět asistencí.

Boston - Ottawa 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. Axelsson, 28. Sturm (Krejčí), 42. Hnidy (Krejčí), 60. Krejčí. Zásahy brankářů: Thomas 34 - Gerber 31/4.