Hemský pomohl Edmontonu k udržení šance na play-off

NEW YORK

Hokejisté Edmontonu vyhráli v NHL na ledě kanadského rivala z Calgary a udrželi se v těsném boji o poslední postupovou příčku v Západní konferenci. Na výhře 2:1 se výrazně podílel český útočník Aleš Hemský, jenž přihrál na obě branky svého týmu. V zápase Toronta s Montrealem zase zaznamenal dvě branky a jednu přihrávku domácí forvard Jiří Tlustý.

V souboji Calgary s Edmontonem čekali fanoušci na gól až do třetí třetiny, kdy otevřel skóre domácí Lombardi. Už za minutu ale po přihrávce Hemského vyrovnal Grebeškov a vítěznou trefu po dalším pasu českého útočníka vstřelil devět minut před koncem Dustin Penner. Díky vítězství má nyní Edmonton stejný počet bodů jako osmý Nashville, stejně je na tom ale i Vancouver, jenž má však jeden zápas k dobru.

Toronto už je sice ze hry o play-off, ale zápas s Montrealem je vždy prestižní záležitost. Na výhře 4:2 se dvěma góly a jednou přihrávkou podílel Jiří Tlustý, na jednu z branek mu přihrál obránce Pavel Kubina. Montreal hrál bez Saku Koiva a zraněného obránce Streita, i přes porážku ale i nadále vede pořadí Východní konference.

Tomáš Vokoun nastoupil v brance Floridy proti Washingtonu, jenž inkasoval tři branky, zatímco jeho spoluhráči nepřekonali brankáře Hueta ani jednou. Panteři jsou tak už bez šancí na postup a český gólman by mohl být k dispozici pro nadcházející mistrovství světa. "Pro naše fanoušky je to pěkně frustrující, za tohle těžko můžeme očekávat ovace," trpce poznamenal kapitán Floridy Olli Jokinen.

Washington se udržel na prvním nepostupovém místě, před ním je Boston, který porazil Ottawu a navíc má zápas k dobru. Při výhře na Floridě byl u všech branek ruský útočník Viktor Kozlov, první gól vstřelil a na další dva přihrál. Jeho krajan Alexander Ovečkin vstřelil už 62. gól v sezóně a vede tabulku střelců.

Los Angeles - Dallas 2:7 (1:1, 0:4, 1:2)
Branky: 7. Dallman, 58. Cammalleri - 31. a 34. Eriksson, 14. Robidas, 21. Barnes, 27. Morrow, 45. Lehtinen, 56. Hagman. Zásahy brankářů: Ersberg 25/5, Taylor 10/2 - Turco 14/2.
Toronto - Montreal 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 44. a 56. Tlustý (na druhou Kubina), 28. a 30. Stralman (na první Tlustý) - 29. Dandenault, 60. Kostopoulos. Zásahy brankářů: Toskala 23/2 - Halák 37/4.
Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 46. Lombardi - 47. Grebeškov (Hemský), 51. Penner (Hemský). Zásahy brankářů: Kiprusoff 21/2 - Roloson 32/1.
Florida - Washington 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 23. Viktor Kozlov, 35. Green, 52. Ovečkin. Zásahy brankářů: Tomáš Vokoun 33/3 - Huet 32.
Tampa Bay - Carolina 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 21. J. Jokinen, 46. Halpern - 18. Larose. Zásahy brankářů: Rämö 39/1 - Ward 21/2.
St. Louis - Chicago 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Branky: 47. Tkachuk, 56. Boyes, 58. Kariya - 2. Ladd, 16. Toews, 36. Keith, 43. Adams. Zásahy brankářů: Legace 19/4 - Chabibulin 34/3.
NY Islanders - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 15. Park, 28. Comeau, 51. Nielsen - 36. a rozhodující nájezd Briere, 44. Lupul, 56. M. Richards. Zásahy brankářů: Dubielewicz 54/3 - Niittymäki 30/3.
2. y-San Jose78471021210:182104
3. Minnesota7942928214:21193