Hašek se rozloučil se základní částí NHL jako hvězda zápasu

DETROIT

Český brankář Dominik Hašek vychytal hokejistům Detroitu na závěr základní části NHL vítězství 4:1 nad Chicagem a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Třiačtyřicetiletý olympijský šampión z Nagana získal s kolegou Chrisem Osgoodem Jenningsovu trofej pro gólmany týmu, který obdrží v lize nejméně branek. Detroit, který vyhrál základní část, inkasoval v 82 zápasech 184 gólů.

Hašek se pod nedělní vítězství podepsal 27 úspěšnými zákroky. O čisté konto přišel až dvě minuty před koncem, když se při přesilové hře trefil Patrick Kane. Na výhře Detroitu se podílel i útočník Jiří Hudler. V osmé minutě otevřel skóre zápasu, v závěru druhé třetiny pak při výhodě jednoho hráče na ledě připravil gól pro obránce Nicklase Lidströma. Švédský bek se v poslední třetině trefil ještě jednou a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, Hudler byl třetí.

Jágrův gól Rangers k důležité výhře nepomohl

Jaromír Jágr skóroval v NHL posedmé v osmi zápasech, New York Rangers však jeho gól v posledním utkání základní části potřebnou výhru v normální hrací době nad rivalem z New Jersey nepřinesl. Vítězství by "Jezdcům" zajistilo čtvrté místo ve Východní konferenci a s tím spojenou výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off.

Čtvrté místo naopak po vítězství 3:2 po samostatných nájezdech uhájili Devils, rozhodující penaltu proměnil Patrik Eliáš. Oba týmy si vzájemný souboj zopakují na úvod Stanleyova poháru.

Rangers sice prohrávali už 0:2, po trefách Chrise Druryho a Jágra se jim však podařilo vyrovnat. Český útočník se díky 25. gólu v sezóně se 71 body dotáhl v kanadském bodování na nejlepší krajany Aleše Hemského a Václava Prospala.

Rangers v závěrečném náporu k důležité výhře nepomohla ani přesilovka, když byl půl minuty před koncem normální hrací doby vyloučen John Madden.

Hejduk pomohl Coloradu porazit Minnesotu

Trefil se i Milan Hejduk z Colorada, který v zápase proti Minnesotě navíc připravil gól pro Paula Šťastného. Laviny vyhráli díky trefě Wolskiho 4:3 po samostatných nájezdech. Asistenci si připsal Milan Michálek ze San Jose, které prohrálo 2:4 v Dallasu.

Detroit - Chicago 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 39. a 55. Lidström (na první Hudler), 8. Hudler, 47. Hartigan - 58. Kane. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zákroků měl 96,42 procenta. Střely na branku: 38:28. Diváci: 20 066.
New Jersey - Rangers 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Madden, 13. Rupp, rozhodující nájezd Eliáš - 21. Drury, 45. Jágr. Střely na branku: 27:19. Diváci: 17 625.
Colorado - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Stastny (Hejduk), 46. Sakic, 50. Hejduk, rozhodující nájezd Wolski - 18. Parrish, 37. Carney, 57. Rolston. Střely na branku: 36:37. Diváci: 18 007.
Philadelphie - Pittsburgh 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Upshall, 60. Knuble. Střely na branku: 22:20. Diváci: 19 767.
Columbus - St. Louis 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Peca - 15. Backes, 24. Boyes, 41. Perron, 59. Tkachuk. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17 739.
Dallas - San Jose 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 32. Miettinen, 37. Barnes, 40. Norström, 59. Ott - 18. Marleau, 26. Cheechoo (M. Michálek). Střely na branku: 22:34. Diváci: 18 532.
Anaheim - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 53. Kunitz, 54. Ryan, rozhodující nájezd Getzlaf - 36. a 45. Carcillo (na druhou Vrbata). Střely na branku: 43:34. Diváci: 17 269.
15.Los Angeles8232743231:26671
Poznámka: Týmy označené "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená prvenství v divizi, "z" vítězství v konferenci. První tři místa patří vedoucím celkům jednotlivých divizí.