Straka s Jágrem pomohli Rangers k výhře, Pittsburgh slaví postup

NEW YORK

Prvním postupujícím do dalšího kola play-off hokejové NHL je mužstvo Pittsburghu, které smetlo 4:0 na zápasy loňského finalistu Ottawu. Rozhodla o tom čtvrteční výhra Tučňáků 3:1 na ledě Senators. Blízko k postupu přes New Jersey mají hráči Rangers po vítězství 5:3. Prohru Devils neodvrátily ani dvě branky Patrika Eliáše, naopak na vítězství se podílel brankou a přihrávkou Straka a jednou asistencí Jágr.

Na úvodní branku newyorského útočníka Scotta Gomeze odpověděli hosté po jednatřiceti sekundách druhé třetiny. Přesně zamířil Patrik Eliáš. Za necelé dvě minuty později již Rangers opět vedli. Na brance Martina Straky se podílel také kapitán týmu Jaromír Jágr.

Skóre se měnilo za další čtyři minuty a radovali se pro změnu Devils. V přesilové hře rozvlnil síť za Lundqvistem opět Eliáš. Do konce druhého dějství šli s vedením v zádech přeci jen domácí zásluhou Druryho. Potřetí dokázali Ďáblové srovnat po střele Mottaua, ale na přesný zásah Marca Staala z 57. minuty, na němž měl přihrávkou podíl Straka, již hosté neodpověděli. Do prázdné branky pečetil třetí výhru v sérii Gomez.

Východní konference - 4. zápasy
NY Rangers - New Jersey 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 13. a 60. Gomez, 23. Straka (Jágr), 33. Drury, 57. M. Staal (Straka) - 21. a 27. Eliáš, 45. Mottau. Zásahy brankářů: Lundqvist 31/28 - Brodeur 38/34. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Staal, Straka, Drury (NYR). Stav série: 3:1.
Ottawa - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Stillman - 22. Malkin, 36. J. Ruutu, 60. Crosby. Zásahy brankářů: Gerber 33/31 - Fleury 22/21. Diváci: 19 954. Hvězdy zápasu: Malkin (PIT), Gerber (OTT), Hossa (PIT). Konečný stav série: 0:4.

Východní konferencefoto: Sport.cz

Jasný postup 4:0 na zápasy dovršil Pittsburgh ve čtvrtek výhrou 3:1 v Scotiabank Place v Ottawě. Penguins se ujali vedení ve 22. minutě díky Malkinovi a po srovnání Stillmanem nasměroval Tučňáky do dalších bojů o Stanley Cup gólem Jarko Ruutu. Osm sekund před koncem uzavřel skóre kapitán Sidney Crosby.

"Pro většinu z nás se první vzpomínky na play-off spojovaly s porážkou od Ottawy, ale to se nyní změnilo," těšilo Crosbyho. "Minulý rok nás přejeli, byli mnohem tvrdší, ale my jsme se poučili a hráli mnohem lépe," přidal kapitán Tučňáků.

Detroit ve čtvrtém utkání série nestačil na domácí Nashville v poměru 2:3, a Predátoři tak srovnali stav na 2:2 na zápasy. U dvou branek si připsal asistenci forvard Martin Erat. Naopak duel se vůbec nevyvedl brankáři Dominiku Haškovi, jenž ze 14 střel pustil tři góly a byl po sedmadvaceti minutách hry střídán Chrisem Osgoodem.

Západní konference - 4. zápas
Nashville - Detroit 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Hamhuis (Erat), 6. Weber, 27. De Vries (Erat) - 27. a 44. Dacjuk. Zásahy brankářů: Ellis 41/39 - Hašek 14/11, Osgood 13/13. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: Ellis, Weber (NSH), Dacjuk (DET). Stav série: 2:2.

Západní konferencefoto: Sport.cz