Washington odvrátil první mečbol hokejistů Philadelphie

WASHINGTON

Hokejisté Washingtonu odvrátili první mečbol Philadelphie v prvním kole play off zámořské NHL. V sobotu na domácím ledě vyhráli 3:2 a v sérii s Flyers snížili na 2:3. Hostům na výhru nestačily ani dva body českého útočníka Václava Prospala. Ten nejprve v 33. minutě snižoval na 1:2 a čtyři minuty před koncem připravil druhý gól Philadelphie pro obránce Deriana Hatchera.

V dresu poraženého týmu zřejmě naposledy v sérii s Washingtonem nastoupil obránce Jaroslav Modrý, kterému tento týden zemřel otec. Sedmatřicetiletý bek nyní podle trenéra Johna Stevense dostane volno a odcestuje do Česka na pohřeb. Další zápasy jsou na programu v pondělí a úterý a Modrý je tak kvůli smutné události v rodině s největší pravděpodobností nestihne.

Východní konference - 5. zápas:
Washington - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).
Branky: 8. Bäckström, 22. Fjodorov, 55. Sjomin - 33. Prospal, 56. D. Hatcher (Prospal). Zásahy brankářů: Huet 32/2 - Biron 26/3. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Fedorov, Huet (oba WSH), Prospal (PHI). Stav série: 2:3.