Michálek se v Dallasu zranil, jeho účast na MS je nepravděpodobná

DALLAS

Pro hokejisty San Jose v noci z neděle na pondělí skončila sezóna, když prohráli šestý zápas semifinále Západní konference v Dallasu 1:2. Dramatický zápas skončil až ve čtvrtém prodloužení, do kterého však už nezasáhl český útočník Milan Michálek. Trenér české reprezentace Alois Hadamczik s ním přitom počítal jako s další posilou na mistrovství světa v Kanadě.

Na konci základní hrací doby šestého duelu série s Dallasem jel Michálek s pukem podél mantinelu se skloněnou hlavou, když jej z druhé strany sestřelil domácí Brenden Morrow.

Český útočník zůstal několik okamžiků ležet bezvládně na ledě a do kabiny hostů mu museli následně pomoci trenéři Žraloků.

V dalším pokračování zápasu už byl Michálek vidět jen v civilu s ovázanou levou rukou a sledoval čtyři prodloužení zápasu, který nakonec rozhodl právě Morrow.

Třiadvacetiletý Michálek patřil k nejlepším hráčům San Jose, ve třinácti zápasech play-off nastřílel čtyři branky.