Hudler se podílel přihrávkou na první výhře Detroitu ve finále konference

DETROIT

Hokejisté Detroitu vstoupili do finále Západní konference jednoznačnou výhrou 4:1 nad Dallasem a ujali se vedení v sérii 1:0. Rudá křídla nepoznala hořkost porážky již v sedmném utkání v řadě. Red Wings využili v domácím prostředí tři přesilové hry. Asistenci si připsal také český útočník Jiří Hudler. Gólman Chris Osgood vychytal dvacet z jednadvaceti střeleckých pokusů Stars.

Na úvodní branku zápasu čekali diváci v Joe Louis Aréně do páté minuty. V přesilové hře se trefil těsně za modrou čárou střelou zápěstím Brian Rafalski. Do dvoubrankového vedení poslal domácí šikovnou tečí po ráně Švéda Niklase Kronwalla jeho krajan Johan Franzen. Ten je prozatím nejproduktivnějším hráčem Red Wings ve vyřazovacích bojích. Druhou asistenci si připsal český forvard Jiří Hudler.

Výborné přesilové hry potvrdili svěřenci Mika Babcocka v sedmadvacáté minutě. Z levého mezikruží poslal puk za záda Marty Turca další Švéd Tomas Holmström. Čtvrtou branku Detroitu vsítil již v normálním počtu hráčů na ledě Fin Valtteri Filppula. Skóre poté kosmeticky upravil necelou minutu před koncem třetiny druhý nejproduktivnější hráč Dallasu po základní části Brenden Morrow.

V závěrečné části již byly obrany obou týmů bezchybné a gólman Red Wings Chris Osgood si spolu se svým týmem připsal sedmé vítězství v řadě.

Západní konference - 1. zápas:
Detroit Red Wings - Dallas Stars 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 5. Rafalski, 16. Franzén (Hudler), 27. Holmström, 36. Filppula - 39. Morrow. Zásahy brankářů: Osgood 21/1 - Turco 31/4. Diváci: 20 066. Stav série: 1:0. Hvězdy utkání: Holmström, Lidström, Kronwall (všichni DET).