Rubriky:

NHL

Naděje draftu NHL: obránce Zach Bogosian

15. června 2008 13:46 - PRAHA/OTTAWA

Nadvládu obránců v pořadí první pětky hráčů pro draft NHL podle Centrální skautingové organizace (CSS) potvrzuje Američan Zach Bogosian. Osmnáctiletý bek Peterborough Petes z nižší OHL je podle skautů všestranným zadákem a má všechny předpoklady stát se skvělým hokejistou. „Je takovým balíčkem ´vše v jednom´,“ vysloužil si Bogosian poklonu od jednoho ze skautů.

„Je dobře stavěný a dokáže hrát skvěle do útoku, vše nasvědčuje tomu, že jednou z něj vyroste výborný hráč,“ přidal na Bogosianovu adresu další skaut pro magazín The Hockey News. „Je velmi silový hráč, ale dokáže skloubit svou postavu s výborným bruslením,“ tvrdí šéf skautingové organizace E.J. McGuire pro NHL.com.

Bogosian nasbíral  v minulé sezóně v OHL úctyhodných šedesát kanadských bodů za jedenáct branek a padesát asistencí. Vyniká velmi dobrým přehledem ve hře a dokáže rozdávat přesné pasy i v těžkých situacích. „Velmi tvrdý bek, který zbytečně neztrácí puky a je velmi soutěživý, což ho odlišuje od jiných hráčů,“ pochválil svého svěřence hlavní trenér Vince Malette.

Chtěl by být jako ´válečník´ Chelios

„Moje klady jsou síla a bruslení. Defenzíva mne baví, ale nebráním se rovněž ofenzivnímu pojetí hry,“ charakterizoval se Bogosian, jehož vzorem je obránce Detroitu Chris Chelios. „Je to válečník, který se nikdy nevzdává a pro výhru udělá maximum,“ uvedl rodák z Masseny ze státu New York. „Stejně jako já,“ dodal.

SERIÁL O DRAFTU NHL 2008 NA SPORT.CZ
ČEŠI Letos Češi asi moc vysoko nezazáří
L. SCHENN Na počítači válí za Pittsburgh
M. BODKER V NHL se mu nejvíc líbí Gáborík
A. PIETRANGELO Hokej ho ze začátku vůbec nebavil
Z. BOGOSIAN Chtěl by být jako ´válečník´ Chelios
N. FILATOV Na juniorském MS pomohl vyřadit Čechy
Připravujeme v dalších dnech:
ÚTERÝ:Drew Doughty
STŘEDA:Steven Stamkos
ČTVRTEK:Vše o víkendovém draftu

V mládí se téměř 190 cm vysoký zadák setkal se Scottem Stevensem, bývalým obráncem New Jersey Devils. „Bylo to v roce 2000, kdy Ďáblové vyhráli Stanley Cup,“ objasnil. „Měl jsem tu možnost strávit s ním pět dní a vidět jak zvedá nad hlavu tu trofej,“ vypráví. „Skvělá zkušenost.“

Který klub sáhne po talentovaném mladíkovi se Bogosian dozví během 20. až 21. června v Ottawě, kde bude draft NHL probíhat. „Nerad prohrávám, nesnáším porážky,“ přiznal osmnáctiletý Američan. „Chci dokázat, že mohu hrát proti těm nejlepším hráčům,“ hlásí sebevědomě.

Tomáš Horáček, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..