Rubriky:

NHL

Legendární Bowman opouští Detroit, jde za synem do Chicaga

1. srpna 2008 10:35 - CHICAGO

Nejslavnější a nejúspěšnější trenér NHL všech dob Scotty Bowman, jenž má na kontě historicky nejvíc zápasů i vítězství v NHL a vlastní devět prstenů za vítězství ve Stanley Cupu, mění působiště. Po dlouhých patnácti letech, kdy působil v různých funkcích u týmu Detroit Red Wings, odchází do Chicaga. V organizaci Blackhawks bude působit jako vrchní poradce pro hokejové operace.

"Hlavním důvodem je to, že budu moci ovlivňovat dění v týmu a pracovat se svým synem. To se vám ve sportu často nepoštěstí," řekl Bowman v rozhovoru pro deník Chicago Sun-Times, co jej přimělo opustit Detroit, který dovedl jako trenér ke třem triumfům ve Stanley Cupu. "Bylo těžké opustit organizaci jako Detroit, kde jsem strávil patnáct let, ale pochopili mé pohnutky pracovat se synem," dodal.

Stan Bowman pracuje v Chicagu jako asistent generálního manažera a možnost pracovat společně se slavným otcem vnímá jako splnění snu. ''Doufal jsem, že se v Chicagu sejdeme už před osmi lety, kdy jsem zde začal pracovat já, ale tehdy byl otec příliš spjatý s Detroitem. Letos se však v našem klubu udála spousta změn a nakonec to tak vyšlo," radoval se Bowman junior.

Jeho otec podepsal v klubu tříletou smlouvu a v 74 letech se těší  v prostředí ambiciózního týmu na nové podněty. Z jeho příchodu je nadšený i generální manažer Chicaga Dale Tallon. "Je to pro naši organizaci velká pocta. Pomůže nám k vítězstvím a s jeho pomocí naši dosavadní práci ještě povýšíme na vyšší úroveň," těší se na spolupráci.

Chicago v poslední sezóně NHL nehrálo ani play-off, když mu postup v Západní konferenci utekl v posledních zápasech. Pro příští ročník se ale kádr mužstva posílil, velké peníze mužstvo neváhalo investovat do nadějného obránce Briana Campbella i francouzského gólmana Cristobala Hueta. A ambice týmu jsou veliké.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..