Rubriky:

NHL

Stanley Cup přistál v Česku, nejdříve putoval krátce do Kladna

5. srpna 2008 20:58 - PRAHA

Slavná hokejová trofej Stanleyův pohár přistála na pražském letišti v Ruzyni a poosmé v historii se vydala na pouť po Česku. Hokejový grál nejdříve zamířil do Kladna, kam si jej vypůjčil do půlnoci do restaurace na zimním stadionu skaut Detroitu Vladimír Havlůj. Oficiální oslavy se slavnou trofejí jsou naplánovány až na čtvrtek do Vsetína, Olomouce a Prostějova, kde se představí i její letošní držitelé Jiří Hudler, Dominik Hašek i Slovák Tomáš Kopecký.

Stanleyův pohár zavítal do Česka z Helsinek, protože ve Finsku se s ním radoval útočník Valtteri Filppula, předtím absolvoval pouť po Švédsku. Na české půdě bude do pátku a potom zamíří za Kopeckým na Slovensko. Organizace Red Wings před Hudlerem a Haškem půjčila trofej i dalším členům klubu. Havlůj předá v noci Stanley Cup v Praze zpět jeho strážcům, ve středu ráno si jej převezme obránce Jakub Kindl, který působil jen na farmě Detroitu v Grand Rapids a držitelem Stanleyova poháru není.

Kindl má s trofejí soukromý program; s trofejí se zastaví v Pardubicích, odkud do zámoří odešel, a vezme ji také domů do Šumperku. Večer si hokejový grál převezme Hudler, rovněž na soukromou oslavu.

Pro fanoušky je naplánovaný bohatý program na čtvrtek. Od 10:00 do 14:00 se představí Hudler, Hašek a Kopecký se Stanley Cupem před vsetínskou radnicí, v 15:30 se bude pokračovat v Olomouci na Horním náměstí. O hodinu a půl později se se Stanley Cupem vyfotí mládežnické týmy na zimním stadionu v Olomouci a od 18:00 se má celá akce přesunout na velodrom v Prostějově. V pátek má soukromou oslavu nyní už bývalý brankář Hašek.

Poprvé přiletěl Stanleyův pohár do Česka v roce 1999 za brankářem Romanem Turkem, který jej získal s Dallasem. Od té doby po zavedení tradice cestování po světě nebyl stříbrný pohár v tuzemsku pouze v roce 2005, kdy byla výluka v NHL, a loni.

Po Turkovi se s ním radovali Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou (New Jersey), Milan Hejduk s Martinem Škoulou (Colorado), Hašek, Jiří Fischer a Jiří Šlégr (Detroit), znovu Eliáš a Richard Šmehlík (New Jersey) a Pavel Kubina se Stanislavem Neckářem (Tampa Bay). Předloni zavítala trofej za Františkem Kaberlem a Josefem Vašíčkem, kteří ji vyhráli v dresu Caroliny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..