Hokejisté Tampy Bay před odletem do Prahy vyhráli nad Rangers 4:2

NEW YORK

Hokejisté Tampy Bay před odletem do Prahy vyhráli na ledě New Yorku Rangers 4:2, když třemi góly v závěrečné třetině otočili výsledek. Ze čtveřice českých hokejistů, která do utkání zasáhla, si připsala letní posila Lightning Radim Vrbata asistenci u branky Chrise Grattona ve 12. minutě.

Jeho spoluhráč David Kočí se chvíli předtím popral s Coltenem Orrem. Byla to pro něj ve třetím vystoupení v dresu Tampy Bay čtvrtá potyčka.

"Hráli jsme špatně. Náš brankář (Karri Rämö) nám dal šanci vyhrát. Ve třetí třetině už jsme se zlepšili a našli cestu k vítězství," řekl agentuře AP trenér Tampy Bay Barry Melrose. Oba soupeři zahájí nový ročník NHL 4. a 5. října v pražské O2 Areně. "Rangers mají dobrý tým. Víme o tom a máme respekt. Musíme hrát lépe než dneska, abychom je v Praze porazili," dodal nový trenér Lightning.

Páteční trénink bude už v Praze

Tampa Bay bude v Praze do neděle trénovat - v pátek odpoledne v Letňanech a v sobotu po poledni i v neděli ráno v O2 Areně. Pak zamíří zápas do Berlína proti tamním Eisbären, který se hraje v 16:00, a v úterý ji čeká duel v Bratislavě se Slovanem.

Potřetí se v přípravě v dresu Rangers objevil útočník Petr Nedvěd, který bojuje o smlouvu, a po dvou gólech a jedné asistenci z minulých zápasů tentokrát vyšel naprázdno. Navíc si připsal dva minusové body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. Stejnou bilanci měl i Petr Průcha. Rangers se ještě utkají v sobotu s New Jersey a před příjezdem do Prahy se představí v úterý ve švýcarské metropoli proti tamnímu SC Bern a ve středu tam budou hrát o Victoria Cup s Magnitogorskem.

Vokoun dvakrát inkasoval

Střelecky se ve čtvrtek prosadil z českých hokejistů jen Radek Dvořák z Floridy, který v 51. minutě na ledě Edmontonu po přihrávce Rostislava Olesze snížil na 1:2. Panthers pak i vyrovnali, ale nakonec prohráli po nájezdech 2:3, když jim v rozstřelu nepomohla ani trefa Michaela Frolíka. Gólman Tomáš Vokoun odchytal za Floridu první polovinu utkání a inkasoval z jedenácti střel dvě branky.

Další dva gólmani se podíleli na výhře a kapitulovali shodně dvakrát. Ondřej Pavelec dostal příležitost v dresu Atlanty na celý zápas a na vítězství v Nashvillu se podílel 36 úspěšnými zákroky. Michal Neuvirth pokryl za úvodních čtyřicet minut duelu s Carolinou 24 pokusů soupeře a jeho Washington nakonec vyhrál 5:2.

Detroit v Halifaxu i bez kapitán Nicklase Lidströma, který má po zásahu pukem ze středečního duelu proti Montrealu zlomený nos, vyhrál 4:3.

Detroit - Boston 4:3 (2:1, 0:1, 2:1) - hráno v Halifaxu
Branky: 5. Emmerton, 12. Lebda, 51. Zetterberg, 53. Stuart - 12. Reich, 40. St. Pierre, 52. Axelsson.
Washington - Carolina 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Branky: 27. a 43. Nylander, 35. z trestného střílení a 53. Ovečkin, 47. Bourque - 5. LaCouture, 12. Bayda (F. Kaberle). Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 40 minut, inkasoval z 26 střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta.
New York Rangers - Tampa Bay 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 9. Fritsche, 28. Korpikoski - 12. Gratton (Vrbata), 43. Malone, 45. St. Louis, 60. Arťuchin.
Philadelphia - New York Islanders 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - hráno v Londonu
Branky: 15. Richards, 21. Knuble, 33. Carter, 55. Lupul.
Nashville - Atlanta 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Klein, 35. Jones - 7. a 59. Stevenson, 5. Exelby, 26. Lassard. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, inkasoval z 38 střel dvě branky a úspěšnost zákroků měl 94,7 procenta.
Dallas - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 9. Ribeiro, 40. Morrow - 11. Willsie, 21. Smyth, 46. Hensick, 60. Hendricks.
Calgary - Phoenix 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 10. Lombardi, 22. Cammalleri, 29. Roy - 43. Tichonov.
Edmonton - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. Spurgeon, 33. Nilsson - 51. Dvořák (Olesz), 59. Stewart, rozhodující sam. nájezd Pouliot. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 31 minut, inkasoval z 11 střel jednu branku a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta.