Rubriky:

NHL

Lecavalier je nadšený z Prospalova návratu do týmu Tampy

27. září 2008 13:08 - PRAHA

S novou nadějí vzhlíží k blížícímu se startu dalšího ročníku zámořské NHL kanadský útočník Vincent Lecavalier. Kapitán hokejistů Tampy Bay pro to má hned několik důvodů. Těmi největšími jsou návrat jeho kamaráda Václava Prospala, velká aktivita Lightning v průběhu přestupového období, příchod jedničky draftu Stevena Stamkose a v neposlední řadě i úspěšná operace pravého ramena, které Lecavaliera sužovalo v druhé polovině minulé sezóny.

Blesky potřebují urychleně zapomenout na poslední nepovedenou sezónu, v níž po 82 kolech základní části uzavíraly celý peloton NHL se ziskem pouhých 71 bodů. Přispět by k tomu měl i Prospalův návrat poté, co byl český forvard na konci února vyměněn do Philadelphie, kde před časem zahájil svou kariéru v prestižní soutěži.

O PŘÍLETU HOKEJISTŮ TAMPY BAY NA SPORT.CZ
CESTATampa jako první vyzkoušela český led
PROSPALStihli jsme vystoupit z letadla a trochu se zpotit
KOČÍDivákům bitku zaručit nemůžu
RADOSTLecavalier je nadšený z Prospalova návratu

Lecavalier si s Prospalem rozumí na ledě i mimo něj. "Hrát po boku Vinnyho mě moc baví, říkám to pořád. Je to poctivě pracující kluk, stejně jako třetí z naší lajny Martin St. Louis. Vinny možná není na ledě ten úplně nejrychlejší bruslař, dokáže však soupeře překvapit skvělou přihrávkou," řekl novinářům Lecavalier po pátečním tréninku týmu v Praze.

Celou kariéru odehrál dosud v Tampě

Je proto podle svých slov vážně rád, že se Prospal do Tampy zase po kratší odmlce vrátil. "Přestože to může znít jako fráze, je to prostě tak. Nejsme jen spoluhráči z jedné útočné řady, ale i opravdu dobří kamarádi," pochvaloval si osmadvacetiletý Lecavalier. Ten celou svou kariéru v NHL odehrál dosud v Tampě, která si jej vybrala jako jedničku celkového pořadí draftu 1998.

Lecavalier je zároveň také jediným hráčem Lightning, jenž podobný přípravný kemp před sezonou absolvoval již před deseti lety v Rakousku. Přestože v obou případech může být jistá podobnost, je tu jeden velký rozdíl. "V Česku jsou před námi dvě opravdová utkání. Ne jen exhibice, ale ostré bitvy. Takže rozdíl tam pochopitelně je. V týmu máme spoustu nových tváří a takový kemp je tou nejlepší možností jak se navzájem trochu lépe poznat," vyzdvihl Lecavalier.

Patřil k těm nejzvědavějším

Vítěz Světového poháru 2004 však má již i s Českou republikou své zkušenosti. "V Česku jsem byl už v roce 1997 s reprezentací Kanady do osmnácti let, tenkrát jsme si to náramně užili," vzpomínal Lecavalier. Připustil však také, že i on patřil k těm nejzvědavějším, když přišel v šatně na přetřes "výlet" do Prahy. "Kluků z Česka jsme se teď v kabině ptali na Prahu v jednom kuse," přiblížil Lecavalier.

Co přesně cestováním protřelé profesionály zajímalo, si však hned nevybavil. "Ale Vinny Prospal mluvil o Praze opravdu pořád. A prostě ne a ne přestat," smál se Lecavalier, který netajil svůj obdiv k Evropě. "Mám ji rád, hlavně pak stará města, jako je právě Praha. Přeci jen pocházím z Montrealu, a to je město, které má v sobě kus ze staré Evropy. Moc výletů tu bohužel asi nestihneme, protože program máme pěkně nabitý, ale to se teprve uvidí, třeba něco vyjde."

Na tréninku vypadal Lecavalier v plné síle, se zápasovým zatížením je však zatím stále ještě opatrnější, přestože již několikrát dopředu avizoval, že sice vynechá čtyři úvodní přípravné duely, ale po příletu na starý kontinent už chce naskočit do sestavy. "Rameno se stále lepší. Ještě nemůžu říct, že by bylo stoprocentně v pořádku, ale už v nedělní přípravě v Berlíně proti Eisbären bych rád nastoupil. Měl by to být pro mě dostatečný test," uzavřel Lecavalier.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..