Lang rozhodl v nájezdech, bodovali také Plíhal, Škoula a Mojžíš

NEW YORK

Český hokejový útočník Robert Lang z Montrealu rozhodl bekhendovým zakončením v samostatných nájezdech přípravný duel kanadsko-americké NHL proti Detroitu. Lang tak pomohl porazit jeden z týmů, v němž dříve také působil, a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Martin Škoula z Minnesoty přispěl k obratu proti Chicagu jednou asistencí.

Minnesota prohrávala v Xcel Energy Center po dvou třetinách 1:2, ale na začátku třetí části srovnal stav Stephane Veilleux. U jeho gólu mu asistovali čeští hráči Martin Škoula a Tomáš Mojžíš. Obrat dovršili Divočáci v prodloužení, kdy se podruhé trefil Veilleux.

Jediný duel, který ve středu skončil po základní hrací době, byl souboj Edmontonu s Calgary. Domácí s Alešem Hemským v sestavě nestačili na Plameny v poměru 0:4. Dvěma góly se v hale Rexall Place zaskvěl David Moss z týmu Flames.

Tomáš Plíhal v barvách San Jose snižoval v utkání s Phoenixem na začátku druhé dějství na 1:2 a podílel se na obratu Žraloků. Ve třetí části totiž domácí srovnali na 3:3 a v prodloužení strhl výhru na stranu Sharks forvard Joe Thornton.

Montreal - Detroit 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 25. Pacioretty, rozhodující sam. nájezd Lang - 27. Leino.
Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. a 65. Veilleux (na první Škoula, Mojžíš), 3. Gillies - 9. Kane, 34. Seabrook.
Edmonton - Calgary 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 23. a 36. Moss, 6. Phaneuf, 33. Nystrom.
San Jose - Phoenix 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 23. Plíhal, 42. Marleau, 52. Setoguchi, 64. J. Thorntnon - 6. Bourret, 17. O. Jokinen, 51. Garth Murray.
Los Angeles - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Moulson - 31. Huskins, rozhodující sam. nájezd Kunitz.