Hudler v elitní formaci Detroitu září, měl tři asistence

NEW YORK

Český hokejový útočník Jiří Hudler si v přípravě zřejmě vybojuje místo v elitní formaci Detroitu po boku Švédů Henrika Zetterberga a Johana Franzéna. Svou formu potvrdilo toto trio v pátečním přípravném utkání proti Torontu, když se podílelo na čtyřech gólech při výhře 5:3. Hudler zaznamenal tři asistence, v dresu Toronta se trefil jednou Jiří Tlustý.

"Byli jasně naší nejlepší lajnou. Jedině dobře pro ně. Jsou připraveni na sezónu," ocenil evropskou formaci trenér Red Wings Mike Babcock. Hudler si vylepšil bilanci v přípravě na pět asistencí ve čtyřech zápasech. Zetterberg upravil dvěma body bilanci celkem na osm bodů ze čtyř utkání testovacího období.

Franzén se trefil dvakrát. "Potvrdil jsem si, že umím dávat góly. Hraju se dvěma šikovnými hráči, takže se snažím být volný a vytvořit jim nějaké místo," prohlásil kanonýr, který letos v play off při cestě za Stanley Cupem vstřelil v šestnácti zápasech 13 branek. Zetterberg si spolupráci také pochvaluje. "Johan je velký, silný a bojuje v rozích. Hudler umí vždy najít volného hráče, je šikovný a má přehled. Všichni makáme naplno, to je důležité," dodal Zetterberg.

Dvěma trefami se podílel na vysoké výhře Chicaga 7:4 v Denveru nad Coloradem Martin Havlát. Nejlépe placený útočník Blackhawks nastoupil v přípravě teprve podruhé. Havlát nejdříve v 11. minutě zvýšil v přesilovce na 2:0 a v závěru při power play Avalanche stanovil do prázdné branky konečný výsledek. Trefil se i Tomáš Fleischmann, který se podílel na vítězství Washingtonu nad Philadelphii 5:1.

Pokažený večer měl gólman Ondřej Pavelec, který nastoupil do branky Atlanty místo Švéda Johana Hedberga do závěrečné třetiny a za jeho pobytu na ledě Thrashers ztratili zápas z příznivého stavu 4:2 na 4:6. "Oni dali čtyři góly a já jsem mohl tři z nich chytit. Pro to není žádná omluva. Byla to pravděpodobně moje nejhorší třetina v životě," prohlásil po zápase smutný Pavelec s vědomím, že si v boji o místo v prvním týmu výrazně pohoršil. Dvěma asistencemi se na jeho špatné náladě podílel i Martin Erat.

New Jersey - New York Islanders 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Oduya, 40. Parise - 16. Hilbert, 19. McLean, 63. Lee.
Washington - Philadelphia 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 15. Ovečkin, 24. Clark, 29. Bäckström, 49. Fleischmann, 55. Fehr - 46. Briere.
Columbus - Minnesota 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 3. McDonald (Voráček), 20. Umberger, 31. Huselius (Hejda), 51. Russell, 60. Malhotra - 35. Nolan (Škoula), 36. Gáborík, 37. Sheppard.
Detroit - Toronto 5:3 (2:0, 0:2, 3:1)
Branky: 13. Lidström (Hudler), 16. Franzén (Hudler), 42. Zetterberg, 59. Franzén (Hudler), 60. Filppula - 29. Steen, 31. Tlustý, 50. Grabovskij.
Atlanta - Nashville 4:6 (4:2, 0:0, 0:4)
Branky: 14. White, 15. Crabb, 17. Armstrong, 20. Kozlov - 1. Fiddler, 7. Hamhuis, 43. Peverley, 45. Legwand (Erat), 48. Tootoo (Erat), 59. Ward. Ondřej Pavelec nastoupil ve třetí třetině na 19 minut, inkasoval z 15 střel čtyři branky a úspěšnost měl 73,33 procenta.
Colorado - Chicago 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
Branky: 12. a 23. Jones, 21. a 57. Stastny - 2. a 47. Byfuglien, 11. a 60. Havlát, 26. Bollard, 30. Seabrook, 42. Sharp.
Calgary - Edmonton 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 9. a 46. Iginla, 30. Lundmark, 63. Glencross - 12. Cogliano, 19. Brodziak, 22. Pouliot.
Anaheim - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 11., 28. a 43. Selänne, 34. Perry - 12. Mueller.