Pittsburgh bez Sýkory vstoupil ve Švédsku do NHL výhrou

STOCKHOLM

Hokejisté Pittsburghu vyhráli ve Stockoholmu v rámci utkání NHL nad Ottawou 4:3 po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil pětadvacet vteřin před vypršením nastavení Kennedy. Oba týmy se ve švédské metropoli utkají znovu i v neděli.

Do zápasu nezasáhl kvůli zranění třísel český útočník Penguins Petr Sýkora. Podle trenéra Michela Therriena zmešká i nedělní odvetu.

V útoku s Jevgenijem Malkinem a Jordanem Staalem nahradil Sýkoru Tyler Kennedy a stal se hrdinou zápasu. Po 40 vteřinách se postaral o úvodní gól a 25 sekund před koncem prodloužení rozhodl o výhře Penguins.

V dresu Ottawy si připsal dvě asistence český obránce Filip Kuba.

Ottawa - Pittsburgh 3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Donovan (Kuba), 33. Heatley (Kuba), 38. Spezza - 1. a 65. Kennedy, 24. Malkin, 44. Scuderi. Střely na branku: 35:30. Diváci: 13 699.