Kotalík koncertoval s Buffalem, Lang s Hamrlíkem u obratu Montrealu

NEW YORK

Brankové hody v podání Šavlí z Buffala viděli diváci v pondělním utkání hokejové NHL na ledě NY Islanders. Na drtivé výhře hostujících Sabres 7:1 se třemi kanadskými body podílel útočník Aleš Kotalík a stal se třetí hvězdou utkání. Robert Lang s Romanem Hamrlíkem byli u obratu Montrealu proti Philadelphii. Díky brance a asistenci Martina Havláta vybojovalo Chicago alespoň bod v utkání s Nashvillem.

Forvard Aleš Kotalík se pod výhru Buffala 7:1 podepsal dvěma asistencemi a jednou brankou. Nejprve asistoval u úvodního gólu Jochena Hechta, poté u gólu na 4:0 a na začátku třetího dějství po přihrávce Jaroslava Špačka sám zvyšoval na 6:0. Domácí Islandres se vzmohli pouze na kosmetickou úpravu z hole Huntera.

Po dvou třetinách prohrával Montreal na ledě Flyers 1:2, ale ve třetí třetině také zásluhou Romana Hamrlíka a Roberta Langa putovaly vítězné body na konto kanadského klubu. Hamrlík nejprve srovnal ve 42. minutě, aby za necelou minutu později poslal Canadiens do vedení Komisarek. Zvýšení Roberta Langa v 54. minutě na 4:2 se ukázalo vzhledem k brance Gagneho na 3:4 jako klíčové. Hvězdou duelu se stal ruský forvard Andrej Kosticyn, jenž zaznamenal branku a přihrávku.

Toronto ztratilo třígolové vedení

Na souboj se St. Louis nebude rád vzpomínat obránce Tomáš Kaberle z Toronta. Domácí v Air Canada Centre vedli po prvních dvaceti minutách již 3:0, když jeden gól dal také český bek. Ve druhé části však Blues po pěti minutách stav vyrovnali, přesto o vedení přišli zásluhou Hagmana. I podruhé se hostům podařilo vyrovnat, stalo se tak z hole Paula Kariy. Na samostatné nájezdy neměli Maple Leafs dostatek štěstí a zápas prohráli, rozhodující pokus nepřetavil v gól Pavel Kubina.

Útočník Martin Havlát sice poslal Chicago přesilovkovým gólem ze sedmé minuty úvodního dějství do vedení, ale hosté z Nashvillu ještě do přestávky dvěma trefami zvrátili vývoj. Po necelých třiceti sekundách druhé část však Patrick Sharp za přispění Havláta srovnal a duel dospěl až do nájezdů. V nich byli šťastnějším týmem Předátoři. Havlátův nájezd gólman Dan Ellis vychytal.

Asistencí přispěl k domácí výhře Washingtonu nad Canucks Tomáš Fleischmann. Kopřivnický rodák nahrával na vítězný gól Mike Greena v power-play na konci úvodního dějství. Capitals rozdrtili Vancouver 5:1.

Toronto - St. Louis 4:5 SN. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 4. T. Kaberle, 15. Kuljomin, 17. Ponikarovskij, 35. Hagman - 21. a rozh. nájezd Boyes, 25. Berglund, 26. Tkachuk, 45. Kariya. Zásahy brankářů: Toskala 24/4 - Legace 39/4. Diváci: 19 045. Hvězdy utkání: Boyes, Kariya (oba STL), T. Kaberle (TOR).
NY Islanders - Buffalo 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Branky: 46. Hunter - 28. a 31. Vanek, 11. Hecht (Kotalík), 23. Mair, 29. Pominville (Kotalík), 41. Kotalík (Špaček), 50. MacArthur. Zásahy brankářů: MacDonald 36/7 - Lalime 24/1. Diváci: 13 523. Hvězdy utkání: Vanek, Pominville, Kotalík (všichni BUF).
NY Rangers - New Jersey 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 27. a 42. Voros, 14. Dubinsky, 60. Callahan - 39. Madden. Zásahy brankářů: Lundqvist 27/1 - Brodeur 23/3. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Voros, Lundqvist, Dubinsky (všichni NYR).
Chicago - Nashville 2:3 SN. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Havlát, 21. Sharp (Havlát) - 10. Weber, 13. Klein, rozh. nájezd Peverley. Zásahy brankářů: Huet 27/2 - Ellis 25/2. Diváci: 21 712. Hvězdy utkání: Dumont (NSH), Havlát, Sharp (oba CHI).
Washington - Vancouver 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 3. a 26. Sjomin, 17. Green (Fleischmann), 25. Jurčina, 37. Nylander z tr. střílení - 5. Edler. Zásahy brankářů: Johnson 10/1 - Luongo 25/5, Sanford 10/0. Diváci: 16 847. Hvězdy utkání: Semin, Nylander, Fjodorov (všichni WSH).
Carolina - Detroit 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Corvo (F. Kaberle) - 7. Lidström, 26. Holmström, 60. Zetterberg. Zásahy brankářů: Ward 35/2 - Conklin 28/1. Diváci: 18 680. Hvězdy utkání: Conklin (DET), Ward (CAR), Lidstrom (DET).
Philadelphia - Montreal 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 23. J. Carter, 25. M. Richards, 55. Gagne - 21. A. Kosticyn, 42. Hamrlík, 43. Komisarek, 54. Lang (Hamrlík), 60. Begin. Zásahy brankářů: Biron 26/4 - Price 32/3. Diváci: 19 323. Hvězdy utkání: Kosticyn (MTL), Carter (PHI), Price (MTL).